میلاد حضرت زینب پرچمدار کبیر رهایی و فروغ جاویدان آزادی

پرچمدار کبیر رهایی و فروغ جاویدان آزادی الگوی تاریخی زن انقلابی مجاهد

سخنان برادر مجاهد مسعود رجوی - ۳۱ فروردین ۱۳۸۹

سلام و تبریک؛ تبریک بخاطرمیلاد زینب کبری همردیف و همتای آرمانی سید الشهدا امام حسین پیامبر جاودان آزادی و همچنین تبریک بخاطر شکست حمله مزدوران سرکوبگر به اشرف مبارک

بله به فاطمه زهرا می گویند صدیقه کبری، صدیقه بزرگ، و به حضرت زینب لقب صدیقه صغری یعنی  که صدیقه کوچک داده اند و این هر دو صدیقه کبری و زینب کبری  یعنی مطلق صداقت، تمامیت صدق، عاری از تناقض، به قول شما سفید سفید، بدون هرگونه زنگار و آلودگی، یگانة کامل، کسانی که این سالیان در اشرف بوده اند، کسانی که مقام محمود صدق رو دیده و یا چشیده و یا شنیده اند، ذره یی از این مرتبت را می توانند بفهمند و یا حدس بزنند.

زینب کبری ۴پسر و ۲دختر داشت، اما بعد از شهادت حضرت علی وقتی که خطرها و توطئه ها آغاز شد، طلاق گرفت  از همسرش و پیوسته تا آخرین نفس درخدمت پیشوایانش حسنین بود. در زمان حضرت حسن و در زمان امام حسین، در همه جا با حسین راه باز می کرد، وقتی که کاروان اسیران و در رأس آنها حضرت زینب وارد کاخ فرمانداری کوفه شدند، از وقار و متانت و صلابت این زن، دژخیم به شگفت آمد. ابن زیاد سه بار از او سؤال کرد که تو کیستی و جوابی نشنید. تا وقتی که یکی از حاضران گفت او زینب است. او دختر فاطمه است. دژخیم که از خشم به خودش می پیچید؛ دجالگری آغاز کرد و گفت که شکر و سپاس بر خدایی که شما رو؛ خاندان پیامبر را یعنی، رسوا و مفتضح کرد. خدایی که شما رو کشت. خدایی که مشت شما رو باز کرد. خدایی که نشون داد شماها دروغ می گویید و امیرالمؤمنین یزید است که حق میگوید. زینب کبری، تمامی تحقیر رو در نگاه و کلام خودش نثار دژخیم کرد و گفت اشتباه می کنی! شکر و سپاس از آن خدایی است که این چنین ما رو گرامی داشت.

با پیامبرش ما را از پلیدیها پاک کرد، از آلودگیها زدود، این تبهکار و تبهکاران هستند که اینچنین در روز عاشورا و در شام غریبان و در کاروان اسیران رسوا می شوند و دروغهای آنها برملا می شود، دژخیم در حالی که سرهای شهیدان کربلا  رو گرداگرد مجلس بر فراز نیزه کرده بود با اشاره به سر امام حسین در برابر خواهرش گفت  آها! نگاه کن! ببین آنچه رو که خدا با اهل بیت تو و با برادرت حسین انجام داده آها! چه میگی؟! پاسخ زینب پاسخی که در تاریخ جاودان موند و بیانگر قدرت و ارادهیی   شگفت و لایزال بود این بود که لا اری الا جمیلا جز زیبایی و صلابت و جبروت هیچ چیزی نمی بینیم و دژخیم این چنین میخکوب شد.

السلام علیک یا زینب الکبری

سلام بر تو ای بانوی منادیگر آگاه و آگاهگر ، روشنگر

گواهی می دهم و گواهی می دهیم که تو سرچشمه و الگوی شکیبایی و صبر انقلابی بودی. شکرگزار

پرصلابت

باعظمت صاحب کرامت

بلندآوازه و رسا

سخنگو و سخنور

و باوقار در همه حالاتت

در همه کردارها و رفت و آمدهات در همه مصیبتهایی که به تو رسید، در همه بلاهایی که با اونها روبرو شدی و در همه آزمایشات

در تلخ ترین و در سخت ترین آنها

بله این زینب کبری است که خواهران ما و برادران ما همه مجاهدان و اشرفیان در  امتحانها و آزمایشها او رو الگوی خود قرار دادند و به این ترتیب سر برآستان امام حسین می سایند.

اهداء سه قطعه از روپوش ضریح حضرت زینت ( ع )‌به مجاهدین

هیأتی متشکل از دبیر کل کانون  آل بیت فاطمیه که در عراق و کشورهای دیگر جهان گسترده  است, بهمراه معاون دبیر کل و مسئول تبلیغات کانون, از شهر اشرف دیدار نموده  و  سه قطعه  از روپوش ضریح مطهر حضرت زینب علیها سلام را به رئیس جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی , به موزه شهیدان و همچنین  به   مجاهدان مستقر در اشرف, به پاس مقاومت قهرمانانه آنها در این برهه از تاریخ خونبار ایران ,اهداء کردند.

این هدیه ای است از جده ما ، ،قهرمان کربلا زینب دخت امام علی (ع) است  همان قهرمان صبر ومقاومت و از جان گذشتگی و فداکاری. این هدیه را به شما، مجاهدین مبارز مقاوم در این دژ مقاومت در شهر قهرمان اشرف تقدیم میکنیم. برای شما آرزوی موفقیت وپیروزی ا داریم.

وما النصر الا من عندالله  العزیز الحکیم. ان ینصرکم الله فلا غالب لکم. (آیه قرآن)

این هدیه سمبلی است از وفاداری به مجاهدین قهرمانانی که مبارزه کردند و در برابر باطل قیام نمودند و علیه آخوندهای عقب افتاده و افکار متحجرشان ایستادند. ما انشاء الله در کنار شما خواهیم بود  وپیروزی از آن شماست.

حضرت زینب1 

حضرت زینب2 

لطفا به اشتراک بگذارید: