۳۰خرداد خط سرخی که صف خمینی و ضد خمینی را برای همیشه از هم جدا کرد

سی خرداد یک خط سرخی بود که صف خمینی و ضد خمینی را برای همیشه از هم جدا کرد ـ ۳۰خرداد۱۴۰۱

مسعود رجوی: ۳۰خرداد ۱۳۷۵

سی خرداد یک خط سرخی بود که صف خمینی و ضد خمینی را برای همیشه از هم جدا کرد. از این پیش‌تر ، در سالهای ۵۸ و ۵۹ گفته بودیم که ما چنگ در چنگ مهیب ترین نیروی ارتجاعی تاریخ ایران هستیم. نیرویی که از عمق اعصار جاهلیت سربرداشته. پس خمینی، شاخص انحصارطلبی و استبداد مذهبی و خرافه و جهل بود ، با دجالیتی بی‌نظیر، به‌قول فرخی «از حصیر شیخ آمد دم به دم بوی ریا».

... ... ... . .

در آستانه ۳۰خرداد بدون این‌که حتی یک گلوله شلیک کرده باشیم چند هزار زندانی شلاق خورده داشتیم ، یادتون هست که در نمایشات جمعه روی دیوارها کفِ خیابونها ، رادیو، تلویزیون ، مساجد ،ملاقاتها و سخنرانیهای خمینی در جماران وجلساتِ هیأت دولت و جلسات مجلس شروع می‌شد با شعارِ مرگ بر مجاهدین ، و هر چه می گفتیم آقا بس کنید ، و هر چه اعتراض می‌کردیم ، به ضرب‌وشتم و شلاق و زندان ، خمینی در منتهای وقاحت می‌گفت خودشون ، خودشونو شکنجه می‌کنند ، رسانه هاشم به‌طور شبانه‌روزی هیچ چیز رو فروگذار علیه ما نمی‌کردند ، بعضی وقت ها من رادیو رو می گرفتم ساعت ۲ یا ۳ نصفه شب ، یکی رو آورده بودند علیه مجاهدین ، از فساد درونیشون از زنشون از مردشون از وابستگیشون به آمریکا به شوروی به اسراییل و به عراق ،

... . .

باید تصمیم نهایی رو می‌گرفتیم ، زمان تصمیم‌گیری قطعی فرا رسیده بود، در برابر ارتجاع مهیب و قهاری که می‌رفت خودش رو یکپارچه و یک پایه ، و به‌صورت مطلقه مستقر بکنه چون دیگه جای هیچ مانور و تحرک سیاسی باقی نمونده بود ، یا باید تسلیم می‌شدیم و به حیات خفیف و خا ئِنانه رضا می دادیم ، و فی المثل مثل حزب توده در کودتای ۲۸مرداد به مسئولیتمون پشت می‌کردیم و در تاریخ ایران نفرین می شدیم ، و یا می باید با سنگین‌ترین بهای ممکن با الهام از سید الشهداء حسین ابن علی (ع) به طرزی عاشورا گونه از شرف خودمونو خلق در زنجیر مون نگهبانی می‌کردیم و ما این راه رو بر گزیدیم.

امروز ما هم‌چنان افتخار می‌کنیم که وقتی گفتیم مرگ بر ارتجاع پاش ایستادیم و تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون هم خواهیم ایستاد هم‌چنان که گفتیم سرنگونی سرنگونی سرنگونی.

مطالب مرتبط 

سی خرداد را مجاهدین مشخص نکردند ـ ارتباط مستقیم

۳۰خرداد روزی پر امتداد