اعتراض سراسری معلمان در راستای قیام ـ تیک تاک

تیک تاک ـ اعتراض سراسری معلمان در راستای قیام ـ ۲۲مهر ۱۴۰۰

گفتگو با حسین میرداماد

در نخستین روز بازگشایی مدارس، خروش معلمان محروم در شهرهای سراسر ایران اشغال‌شده، طنین‌انداز شد. فرهنگیان در تجمع اعتراضی سراسری در تهران و ۲۰استان کشور فریاد می‌زدند: «فریاد فریاد، از این همه بیداد» و «معلم زندانی آزاد باید گردد».

آنها در شعارها و فریادهای خود تنها مسیر رسیدن مردم ایران به حقوق‌شان را نشان می‌دادند که: «فقط کف خیابون به‌دست می‌آد حقمون» و «تاحق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم». به این ترتیب معلمان شریف و آزاده در اولین روز بازگشایی مدارس، مهمترین و مبرم‌ترین آموزش را به دانش‌آموزان خود دادند.

معلمان بپا خاسته هم‌چنین با اشاره به شیادی‌ها و مانورهای آخوندهای جانی و دروغ‌ها و نیرنگهای آنها فریاد می‌زدند: «نه خواهش نه سازش» و «وعده‌های دروغین دیگر اثر ندارد»؛ آنها هم‌چنین بر استمرار اعتراضات پا می‌فشردند و شعار می‌دادند: «تجمع و اعتراض باز هم ادامه دارد».

همان که خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت ایران در پیام خود به معلمان گفت: «... ایستادگی و قیام و سرنگونی حکومت آخوندی تنها راه اعاده حقوق معلمان، کارگران و زحمتکشان و اقشار مختلف است که آخوندهای حاکم سالهاست حقوق اولیه آنها را به وحشیانه‌ترین وجه پایمال کرده و چیزی جز فقر و تورم و بیکاری برای آنها به ارمغان نیاورده‌اند. ».

امواج اعتراضات سراسری در حالیست که رئیسی جلاد در وحشت از نفرت عظیم اجتماعی، با نمایش‌های مضحکی به‌نام سفر استانی تلاش می‌کند با وعده‌های تو خالی «معیشت» و «واکسن» و باید درمانی و دروغهای بزرگ، آبی بر زبانه‌های آتش خشم مردم بریزد؛ از جمله صبح ۳مهر در ایلام مدرسه‌ای بازگشایی کرد و اشک تمساح ریخت که «امروز شان و منزلت معلم باید حفظ بشود و معیشت معلم باید مورد توجه قرار بگیرد!».

مطالب مرتبط

صدای پای پیک ششم در میان تبلیغات دروغین پیروزی بر کرونا ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

اعتراضات معلمان در ۴۵شهر (۲۵ استان)؛ «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «تا حق خود نگیریم، از پا نمی‌نشینیم»، «معلم قیام کن، از حق خود دفاع کن»