نگاهی به وقایع هفتمین روز قیام مردم ایران ـ قیام سراسری در شهرهای میهن

گفتگو با رضا هفت برادران

روز پنجشنبه ۳۱شهریور به‌رغم بسیج سرکوبگرانه رژیم آخوندی و قطع یا کند کردن اینترنت و اخلال در شبکه‌های اجتماعی، قیام سراسری مردم به بیش از ۱۰۰شهر در ۳۰استان گسترش یافت. علاوه بر نقاط مختلف تهران، بسیاری از شهرهای کشور شاهد خیزش مردم با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و رویارویی مردم با یورش وحشیانه پاسداران و نیروهای انتظامی و اطلاعاتی بود.

در قیامهای روزهای اخیر دهها تن از تظاهرکنندگان به‌دست نیروهای سرکوبگر به‌شهادت رسیدند و شمار زیادی دستگیر شدند. تسنیم خبرگزاری نیروی تروریستی قدس به کشته شدن ۱۷نفر در اعتراضات روز چهارشنبه اعتراف کرد و نوشت: «متأسفانه در ناآرامی‌های شب گذشته ۳۰شهریور در برخی از شهرهای کشورمان شاهد کشته شدن ۱۷نفر بودیم» (تسنیم ۳۱شهریور).

رژیم با تبلیغات گسترده قصد دارد نمازهای حکومتی روز جمعه را تبدیل به ضدتظاهرات علیه قیام مردم کند تا هم به نیروهای وحشت‌زده خود روحیه بدهد و هم زمینه را برای کشتار مردم آماده کند.

جوانان و مردم تهران عصر پنجشنبه در مناطق مختلف از جمله نازی‌آباد، نارمک، آریاشهر، بلوار کشاورز، صادقیه، تهرانپارس، نیاوران و... دست به تظاهرات زدند. در خیابان حجاب، بلوار کشاورز مردم با شعار «دشمن ما همین‌جاست دروغ میگن آمریکاست»، «ننگ ما ننگ ما رهبر الدنگ ما» به خیابان‌ها آمدند و در متروی موسوم به بهشتی با شعار «ایرانی با غیرت حمایت حمایت» تظاهرات کردند. جوانان در میدان رسالت تهران اداره دارایی رژیم را به آتش کشیدند. در قرچک ورامین جوانان به فرمانداری حمله کردند. در فردیس کرج نیروهای سرکوبگر با تفنگ ساچمه‌ای به سمت مردم شلیک کردند.

مطالب مرتبط

هفتمین روز قیام سراسری در تهران و سایر شهرهای میهن در شرایط قطع ارتباطات

گسترش قیام در هفتمین روز به بیش از ۱۰۰ شهر در ۳۰ استان با شعار مرگ بر خامنه‌ای