یو اس اس اوریسکانی ناو فرسوده‌ای که شاه قصد خرید آن را داشت ـ در گذر زمان

در گذر زمان ـ یو اس اس اوریسکانی ناو فرسوده‌ای که شاه قصد خرید آن را داشت ـ ۳خرداد۱۴۰۱

نگاهی به تاریخ، هنر و علوم گذشته و نیز فرهنگ پشت سر بشریت امروز

ناو یو اس اس اوریسکانی در سال ۱۹۴۴ در شرکت کشتی سازی نیویورک مراحل ساختش آغاز شد و در نهایت در سپتامبر ۱۹۵۰ به نیروی دریایی تحویل داده شد.طی این سال ها چندین بار مورد بازبینی و ارتقا گرفته شد تا در نهایت در دهه ۵۰به صورت رسمی به آب انداخته و تحویل نیروی دریایی شد.

محدودهه عملیاتی این ناو هواپیما بر به طور عمده در اقیانوس آرام بود،با آغاز نبرد کره یوس اس اس اوریسکانی به آسیا منتقل شد و در جنگ کره شرکت داشت و به پاس خدماتش ۲ ستاره گرفت همچنین پس از جنگ کره ،اوریسکانی در جنگ ویتنام نیز مشارکت داشت و به خاطر عملیات هایش ۴ ستاره از سوی نیروی دریایی به این ناو هواپیما بر تعلق گرفت.

در سال ۱۹۵۷ این ناو مورد بازبینی اساسی قرار گرفت ،از این تعمیرات و بروز رسانی اساسی میشود به اتصال عرشه پرواز زاویه در این ناو هواپیمابر نام برد،بروز رسانی های دیگری که میشود اشاره کرد مانند تغییر آسانسور قدیمی و منسوخ ناو با نمونه های جدید برای انتقال هواپیما از قسمت ها زیرین به عرشه ناو است یا اضافه کردن وسیله قدرتمندتر وجدیدتر برای پرتاب هواپیما با سرعت بیشتر،تغییر عرشه ی چوبی ناو هواپیما بر با قالب آلومینیومی که نسبت به عرشه چوبی مزیت ها بسیار داشت.

از دهم می تا ششم دسامبر ۱۹۶۵، ناو اوریسکانی بیش از ۱۲۰۰۰سورتی پرواز برعلیه ویتنام شمالی انجام داد، که این حملات  تقریبا برابر با ۱۰۰۰۰هزار تن مهمات بود.

مطالب مرتبط

پیام همبستگی خانم شارون بارو با کارگران و معلمان بمناسبت روز جهانی کارگر

صدایی که شاه آن را دیر شنید!