کهکشان مقاومت ایران ۱۴۰۳: تظاهرات برلین و اجلاس جهانی ایران آزاد با شرکت ۵۱۰شخصیت سیاسی از ۵‌قاره

اجلاس جهانی ایران آزاد۱ 

اجلاس جهانی ایران آزاد۲ 

اجلاس جهانی ایران آزاد۳ 

اجلاس جهانی ایران آزاد۴ 

اجلاس جهانی ایران آزاد۵ 

اجلاس جهانی ایران آزاد۶ اجلاس جهانی ایران آزاد۷ 

اجلاس جهانی ایران آزاد۸ 

روز شنبه ۹تیر ۱۴۰۳، اجلاس جهانی ایران آزاد-۲۰۲۴ در پاریس ، همزمان با راهپیمایی عظیم ایرانیان آزاده برگزار شد.

ایرانیان آزاده در تظاهرات برلین، فریاد میلیون‌ها ایرانی را بازتاب دادند که یک روز پیش‌تر با «نه» بزرگ به تمامیت نظام، بساط شعبده مضحک خامنه‌ای را درهم پیچیدند.

اجلاس جهانی ایران آزاد که از روز ۹ تا ۱۱ تیر به‌مدت سه روز ادامه داشت با نمایش خیره‌کننده ۲۰۰۰۰پراتیک انقلابی توسط کانون‌های شورشی در استقبال از کهکشان ایران آزاد در شهرهای سراسر میهن آغاز شد.

در این اجلاس جهانی۵۱۰ تن از شخصیت‌های سیاسی، از ایالات متحده، اروپا، کانادا، آمریکای مرکزی و جنوبی و کشورهای عربی شامل روسای جمهور، معاونان رئیس جمهور، نخست وزیران وزیران پیشین، قانونگذاران و شخصیت‌های حقوقی و مدافعان حقوق‌بشر شرکت داشتند  و بسیاری از آن‌ها در حمایت از مقاومت عادلانه  مردم ایران در برابر فاشیسم مذهبی و ضرورت اتخاذ یک سیاست قاطع در برابر دیکتاتوری تروریستی آخوندها سخنان موثری ایراد کردند.

مایک پنس معاون رئیس جمهور قبلی آمریکا با تاکید بر اعتلای مقاومت مردم ایران  گفت: به‌خاطر همه شما بادهای تغییر در ایران قوی‌تر از همیشه می‌وزد. او از آمادگی شورای ملی مقاومت  برای رهبری ستایش کرد و گفت: «من می‌خواهم جهان گسترده‌تر بفهمد که مجاهدین خلق  و شورای ملی مقاومت در ارزش‌هایی مشترک هستند که کشورهای غربی آن را گرامی می‌دارند.»

مایک پمپئو، وزیر خارجه قبلی ایالات متحده، گفت: «مجاهدین خلق راه حلی برای بسیاری از مشکلات، نه تنها برای ایران، بلکه برای خاورمیانه گسترده‌تر نیز ارائه می‌کند. یک جایگزین وجود دارد.»

استفان هارپر، نخست وزیر سابق کانادا، بر توانایی شورای ملی مقاومت به‌عنوان یک جایگزین تاکید کرد و گفت: «بدیل رژیم هرج و مرج نیست، بلکه اپوزیسیون سازمان یافته و دموکراتیک ایران است.»

جان برکو، رئیس پیشین مجلس عوام بریتانیا، طرح ده ماده‌یی شورای ملی مقاومت  را به‌عنوان «یکی از گویاترین و جامع‌ترین بیانیه‌های جایگزینی که هر دموکراتی آرزوی دیدن آن را دارد» ستود. وی بر تمرکز آن بر حاکمیت مردم، حق مردم برای انتخاب پارلمان و انتخاب حاکمان خود” تاکید کرد.

لیز تراس نخست وزیر انگلستان درسال ۲۰۲۲گفت: ما هرگز نباید از ایده ایران آزاد و دموکراتیک دست بکشیم. او خواستار افزایش فشار بر رژیم و حمایت از کسانی شد که به‌دنبال تغییر هستند: “ما باید تلاش های خود را برای توقف تامین بودجه به رژیم ایران و افزایش تحریم‌ها علیه رژیم افزایش دهیم.”

در نخستین اجلاس ایران آزاد مریم رجوی  در سخنرانی خود خطاب به هموطنان و اجتماع بزرگ برلین و مجاهدان اشرفی، پیروزی مردم ایران در تحریم نمایش انتخابات رژیم ولایت فقیه را تبریک گفت.

لطفا به اشتراک بگذارید: