بر اثر جاری شدن سیل در معمولان در استان لرستان، راه ارتباطی ۴ روستای این شهر قطع شد

 

بر اثر جاری شدن سیل در معمولان  ۲پل ارتباطی  به‌دلیل سیل تخریب و مسیر ارتباطی ۱۱۰۰ نفر از اهالی روستای بن لار قطع گردید.

زمین‌لرزه‌یی به قدرت ۴ و ۷دهم ریشتر بامداد امروز سه‌شنبه زاهدان را لرزاند.

این زمین‌لرزه که در عمق ۱۰کیلومتری زمین رخ داد خساراتی ببار آورد و باعث مصدومیت تعدادی از هموطنان بلوچ شد.

بر اساس گزارشهای منتشر شده بسیاری از ساختمانها و منازل مسکونی در زاهدان ترک برداشته و آسیب دیده‌اند. دیوار مدرسه دخترانه موسوم به چمران نیز تخریب شده است.

خبرگزاری فلسطینی وفا امروز سه‌شنبه اعلام کرد که دست‌کم ۱۷ فلسطینی در نیمه‌شب گذشته در بمباران اردوگاه نصیرات در مرکز غزه کشته شدند.

در همین حال اونروا آژانس ملل متحد برای پناهندگان فلسطینی اعلام کرد: باران سنگین در سراسر نوار غزه وضعیت پناهگاهها را غیرقابل زیست کرده است. مردم هیچ گزینه‌یی ندارند. حدود ۸۸۴ هزار تن از آوارگان غزه در ۱۵۴ مرکز این ارگان به‌سر می‌برند و از هفت اکتبر تاکنون تقریباً یک‌میلیون و هفتصد هزار تن از مردم در نوار غزه جابه‌جا شده‌اند.

خبرگزاری رویترز بامداد امروز سه‌شنبه گزارش داد: اسماعیل هنیه رئیس حماس در بیانیه‌یی که دستیارش برای رویترز ارسال کرده است، گفت مقامات حماس 'به دستیابی به توافق آتش بس' با اسراییل نزدیک شده‌اند و این گروه پاسخ خود را به میانجی‌های قطری داده است. در این بیانیه جزئیات بیشتری ارائه نشد، اما یکی از مقامات حماس گفت که مذاکرات بر روی مدت زمان آتش‌بس، ترتیبات ارسال کمک‌ها به غزه و تبادل گروگانهای اسراییلی در دست حماس با اسرای فلسطینی در اسراییل متمرکز بود. وی افزود: هر دو طرف زنان و کودکان را آزاد خواهند کرد و جزئیات آن توسط قطر که در مذاکرات میانجیگری می‌کند، اعلام خواهد شد.

تظاهرات در کشورهای مختلف در حمایت از فلسطین ادامه دارد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه قبلی آمریکا گفت: بهترین راه «برای محافظت از غیرنظامیان ساکن غزه، آتش‌بس نیست، بلکه «هلاکت و نابودی حماس» است. اگر حماس نابود نشود، ویرانی و مرگ ادامه خواهد داشت و رژیم ایران احساس خواهد کرد که به یک پیروزی عظیم دست‌یافته است.

مجلس ارتجاع در وحشت از قیام، به نیروی سرکوبگر انتظامی مجوز استخدام نیروی بیشتر داد، طبق بند الحاقی ۲ ماده ۱۰۳ در برنامه هفتم رژیم، نیروی انتظامی می‌تواند با محاسبه هر هزار نفر جمعیت کشور، سه نیروی جدید استخدام کند. اعتبارات لازم برای اجرای این طرح سرکوبگرانه در بودجه سالانه فراجا در نظر گرفته شده است.

بحران مسکن در دولت رئیسی جلاد هم‌چنان تشدید می‌شود.

وضعیت ساخت واحدها نشان می‌دهد وضع خوب نیست ۳۰۰هزار واحد در حال انجامه آن هم در سال دوم حکومت که این هم در مراحل ابتدایی است و مجری می‌گوید: پس هیچی! یعنی هیچی!

سایت حکومتی رویداد ۲۴ نوشت: «بیش از نیمی از چاپ پول بانک مرکزی در ۶ ماهه سال‌جاری صرف نجات بانک آینده شد و نیمه کمتر آن، هزینه بقیه اقتصاد ایران».

لازم به ذکر است بانک آینده، پشتیبان مالی «ایران مال» است که متعلق به نیروی انتظامی است.

 

لطفا به اشتراک بگذارید: