مشروح اخبار شامگاهی سیمای آزادی ـ شنبه

 

۱-میلاد حضرت زینب پرچمدار کبیر رهایی و فروغ جاویدان آزادی-الگوی تاریخی زن انقلابی مجاهد

۳۱فروردین۱۳۸۹

سلام و تبریک

تبریک به‌خاطرمیلاد زینب کبری همردیف و همتای آرمانی سید الشهدا امام حسین پیامبر جاودان آزادی

و هم‌چنین تبریک به‌خاطر شکست حمله مزدوران سرکوبگر به اشرف مبارک

بله به فاطمه زهرا می‌گویند صدیقه کبری، صدیقه بزرگ، و به حضرت زینب لقب صدیقه صغری یعنی که صدیقه کوچک داده‌اند و این هر دو صدیقه کبری و زینب کبری یعنی مطلق صداقت، تمامیت صدق، عاری از تناقض، به‌قول شما سفید سفید، بدون هر گونه زنگار و آلودگی، یگانهٔ کامل، کسانی که این سالیان در اشرف بوده‌اند، کسانی که مقام محمود صدق رو دیده و یا چشیده و یا شنیده‌اند، ذره‌یی از این مرتبت را می‌توانند بفهمند و یا حدس بزنند.

زینب کبری ۴پسر و ۲دختر داشت، اما بعد از شهادت حضرت علی وقتی که خطرها و توطئه‌ها آغاز شد، طلاق گرفت از همسرش و پیوسته تا آخرین نفس در خدمت پیشوایانش حسنین بود. در زمان حضرت حسن و در زمان امام حسین، در همه جا با حسین راه باز می‌کرد، وقتی که کاروان اسیران و در رأس آنها حضرت زینب وارد کاخ فرمانداری کوفه شدند، از وقار و متانت و صلابت این زن، دژخیم به شگفت آمد. ابن زیاد سه بار از او سؤال کرد که تو کیستی و جوابی نشنید. تا وقتی که یکی از حاضران گفت او زینب است. او دختر فاطمه است. دژخیم که از خشم به خودش می‌پیچید؛ دجالگری آغاز کرد و گفت که شکر و سپاس بر خدایی که شما رو؛ خاندان پیامبر را یعنی، رسوا و مفتضح کرد. خدایی که شما رو کشت. خدایی که مشت شما رو باز کرد. خدایی که نشون داد شماها دروغ می‌گویید و امیرالمؤمنین یزید است که حق می‌گوید. زینب کبری، تمامی تحقیر رو در نگاه و کلام خودش نثار دژخیم کرد و گفت اشتباه می‌کنی! شکر و سپاس از آن خدایی است که این‌چنین ما رو گرامی داشت.

با پیامبرش ما را از پلیدیها پاک کرد، از آلودگیها زدود، این تبهکار و تبهکاران هستند که اینچنین در روز عاشورا و در شام غریبان و در کاروان اسیران رسوا می‌شوند و دروغهای آنها برملا می‌شود، دژخیم در حالی که سرهای شهیدان کربلا رو گرداگرد مجلس بر فراز نیزه کرده بود با اشاره به سر امام حسین در برابر خواهرش گفت آها! نگاه کن! ببین آنچه رو که خدا با اهل بیت تو و با برادرت حسین انجام داده آها! چه می‌گی؟! پاسخ زینب پاسخی که در تاریخ جاودان موند و بیانگر قدرت و اراده‌یی شگفت و لایزال بود این بود که لا اری الا جمیلا جز زیبایی و صلابت و جبروت هیچ چیزی نمی‌بینیم و دژخیم این‌چنین میخکوب شد.

السلام علیک یا زینب الکبری

سلام بر تو ای بانوی منادی گر آگاه و آگاهگر، روشنگر

گواهی می‌دهم و گواهی می‌دهیم که تو سرچشمه و الگوی شکیبایی و صبر انقلابی بودی. شکرگزار

پرصلابت

باعظمت صاحب کرامت

بلندآوازه و رسا

سخنگو و سخنور

و باوقار در همه حالاتت

در همه کردارها و رفت و آمدهایت در همه مصیبتهایی که به تو رسید، در همه بلاهایی که با اونها روبه‌رو شدی و در همه آزمایشات

در تلخ ترین و در سخت‌ترین آنها

بله این زینب کبری است که خواهران ما و برادران ما همه مجاهدان و اشرفیان در امتحانها و آزمایشها او رو الگوی خود قرار دادند و به این ترتیب سر برآستان امام حسین می‌سایند.

 

۲-                                                                   ارتـش‌آزادیبخـش‌مـلی‌ایــران

آفـریـن و درود

به قهرمانان کانون‌های شورشی در مؤسسان پنجم ارتش آزادی

به‌خاطر ۶۴۰ پراتیک انقلابی و عملیات ضداختناق از ۲۲ تا ۲۷ آبان

در ۸۳ شهر میهن به‌مناسبت سالگرد قیام کبیر آبان

خیزش خونین ارتش محرومان و زحمتکشان برای آزادی و عدالت

 

به صحنه فرستادن ۱۱ هزار نیروی سپاه و انتظامی برای مقابله با کانون‌های شورشی پس از اعلام عملیات

و مانور آماده‌سازی بسیج در ملارد در ۲۳ آبان برای مقابله با «پرتابه‌ها» ی کانون شورشی اثر نکرد

شما مأموریت خود را انجام دادید و ثابت کردید قیام نمی‌میرد و خاموشی نمی‌پذیرد

خامنه‌ای گفت: میدان، میدان غزه و اسراییل نیست، میدان حق و باطل است!

شورشگران گفتند: میدان ما ایران و سر مار در تهران است

خامنه‌ای و کارگزاران و سرکردگانش به شیوهٔ «من نبودم دستم بود، تقصیر آستینم بود»

دوبله‌خوری پیشه کرده‌اند تا سود جنگ‌افروزی را ببرند اما برای آن قیمتی ندهند

خامنه‌ای، دلواپسان نظام و اصلاحاتی‌ها از خاتمی و روحانی و لاریجانی تا ظریف و نوهٔ خمینی را در جوال کرده به ریش آنها می‌خندد تا در هول جنگ و ترس از سرنگونی از آنها سواری بگیرد و قیمتی ندهد

یک‌دست و بی‌دریغ از موضع‌گیریهای «تند» و «تحریک‌آمیز» پرهیز می‌دهند

شورشگران و خلق قهرمان اما قیمت را از خلیفهٔ ارتجاع وصول می‌کنند و از گلویش بیرون می‌کشند

بحران و جنگی را که او می‌خواهد به بیرون صادر کند باید با آتش به درون بیت‌العنکبوت برگرداند

قیـام خلق خاموشی نمی‌پـذیرد

شورشگـران پیـروزی می‌سـازند

 

مسعود رجوی

۲۷ آبان ۱۴۰۲

 

۳-فعالیت‌های کانون‌های قهرمان شورشی در شهرهای میهن در ۲۷آبان ۱۴۰۲

مشهد -۲۷ آبان ۱۴۰۲ -آکسیون جمعی شعار: با مریم هم‌پیمان حاضر حاضر تا پایان -آزادی می اید با می‌توان و و باید

تهران -۲۷ آبان ۱۴۰۲-چیدن میز شهدا با شعار: قسم به خون یاران ایستاده‌ایم تا پایان

تهران -۲۷ آبان ۱۴۰۲-عکس مریم رجوی: آبان خونین و آتشین خاموش نشده و خاموشی نمی‌پذیرد

تهران -۲۷ آبان ۱۴۰۲ -چیدن میز شهدا با شعار: آتش جواب آتش

۴-کنفرانس در پارلمان استرالیا به‌مناسبت سالگرد قیام آبان ۹۸ و پیام خانم مریم رجوی

روز پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ به‌مناسبت فرا رسیدن چهارمین سالگرد قیام شکوهمند مردم و جوانان ایران در آبان ۱۳۹۸ به ابتکار کمیته استرالیاییهای حامی دموکراسی در ایران، کنفرانسی با حضور شماری از نمایندگان پارلمان و سنای استرالیا در گرامیداشت شهدای قیام آبان ۹۸ و محکومیت نقض شدید حقوق‌بشر و دخالت‌های ویرانگر رژیم آخوندی در منطقه، در پارلمان این کشور در شهر کانبرا برگزار شد.

در این جلسه تعدادی از سناتورها و نمایندگان پارلمان از احزاب مختلف شخصیتهای سیاسی استرالیایی از جمله سناتور مت او سالیوان، سناتور دیوید شوبریج، نمایندگان پارلمان روان رامزی و سوزان تمپلمن، ‌پیتر مورفی رئیس مشترک کمیته استرالیائیهای حامی دموکراسی در ایران و هم‌چنین نمایندگانی از جوامع ایرانیان و پزشکان ایرانی در استرالیا سخنرانی کردند.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران پیامی خطاب به شرکت‌کنندگان در این کنفرانس پارلمانی فرستاد

پیام خانم مریم رجوی به کنفرانس در پارلمان فدرال استرالیا

نمایندگان گرامی، خانم‌ها و آقایان محترم،

مایه افتخار است که در این برهه حساس از تاریخ در این کنفرانس صحبت می‌کنم.

من در حالی با شما صحبت می‌کنم که دست‌کم ۶۰ نفر، تنها در ۱۵ روز اول نوامبر در ایران اعدام شده‌اند.

در میهن ما هر روز گروه جدیدی روانه چوبه‌های دار می‌شوند، زنان قربانیان اصلی هستند و سرکوب، تبعیض و فساد سیستماتیک است و همه عرصه‌های زندگی را فراگرفته است.

چهار سال پیش در همین روزها، مردم به یک قیام بزرگ دست زدند. رژیم تنها با کشتن ۱۵۰۰ نفر در عرض چند روز توانست بر آن غلبه کند.

سال گذشته برای ماه‌های متوالی در یک قیام سراسری در ۲۸۰شهر، مردم ایران در سراسر کشور شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند. رژیم با کشتار دست‌کم ۷۵۰ نفر و دستگیری ۳۰ هزار نفر توانست از سرنگونی نجات پیدا کند. اما به‌رغم سرکوب شدید، همهٔ زمینه‌هایی که باعث ایجاد آن قیام شد به قوت خود باقی است و تشدید هم شده است.

برای جلوگیری از ایجاد قیامهای دیگر و برای مقابله با وضعیت انفجاری جامعه، این بار رژیم به جنگ‌افروزی در منطقه روی آورده است.

صلح در خاورمیانه طناب دار این رژیم است، به‌همین خاطر رژیم در ۳۰ سال گذشته در مسیر صلح خرابکاری کرده و تا توانسته علیه دولت فلسطین و سازمان آزادیبخش فلسطین توطئه کرده است حتی تا توطئه ترور پرزیدنت محمود عباس پیش رفته است.

در چهار دهه گذشته، رژیم آخوندها به‌عنوان یک نیروی ضدثبات در خاورمیانه عمل کرده و خود را درگیر مناقشات متعدد و صدور تروریسم و بنیادگرایی کرده است. این اقدامات تحت عنوان «صدور انقلاب» در قانون اساسی رژیم توصیف و مجاز شمرده شده است.

بقای رژیم در گروی سه رکن اصلی است: سرکوب بی‌رحمانه در داخل ایران، جنگ‌افروزی از طریق مداخله در سایر کشورها و دستیابی به سلاح اتمی. با این اقدامات رژیم چندین هدف را دنبال می‌کند. از جمله: منحرف‌کردن توجهات از بحرانهای داخلی، سرپوش گذاشتن بر ناتوانی‌اش در برآوردن نیازهای مردم، و ایجاد یک سپر در برابر خیزش سراسری که بیش از همه از آن می‌ترسد.

ایجاد و تسلیح و تأمین مالی گروه‌های نیابتی، مانند حزب‌الله لبنان و گروه‌های متعدد در عراق و دیگر کشورهای منطقه، وقایع بدون ارتباط با هم نیستند. بلکه بخشی از استراتژی بقای رژیم می‌باشند.

فاجعه جاری در خاورمیانه باید به‌عنوان زنگ خطری برای جامعه جهانی باشد که بفهمد «سر مار» در ایران است. یک سیاست جامع و قاطع در قبال رژیم آخوندها بیش از این نمی‌تواند به تأخیر بیفتد. مماشات با این رژیم خاورمیانه و جهان را در معرض یک جنگ بزرگ خانمان‌سوز قرار داد.

روز پنجشنبه، ۱۸آبان ۱۴۰۱، پروفسور آلخو ویدال کوادراس، رئیس کمیته بین‌المللی «در جستجوی عدالت» و معاون سابق پارلمان اروپا، در یک سوءقصد در نزدیکی خانه خود در مادرید هدف قرار گرفت. در حالی که او را به بیمارستان منتقل کردند، وی به رژیم ایران به‌عنوان مقصر اشاره کرد و گفت: «من دشمن دیگری ندارم».

نمایندگان محترم!

سرکوب و اعدام در داخل ایران، دامن‌زدن به بحرانهای منطقه‌یی و صدور تروریسم به خارج از مرزهای ایران، همگی عوامل استراتژی بقای رژیم هستند.

در عین‌حال، رژیم دست‌اندرکار یک کمپین شیطان‌سازی شده است. اخیراً فاش شد که رژیم به‌اصطلاح متخصصانی را به خدمت گرفته و شبکه‌یی به نام «ابتکار متخصصان ایران» تشکیل داده است. این افراد با نفوذ در رسانه‌ها، اتاق‌های فکر و حتی نهادها و آژانس‌های دولتی اروپایی و آمریکایی و با پخش اطلاعات نادرست، دعاوی رژیم را ترویج می‌کنند. مأموریت آنها این است که بگویند این رژیم یک حکومت باثبات است و هیچ جایگزین بادوام و دموکراتیکی برای آن وجود ندارد. به این ترتیب آنها سیاست مماشات را توجیه می‌کنند.

قیام سراسری ۱۴۰۱ تردیدی باقی نگذاشت که این رژیم باثبات نیست و مردم ایران در پی تغییر رژیم هستند. آنها خواهان یک نظام دموکراتیک هستند و هم دیکتاتوری سلطنتی قبلی و هم دیکتاتوری مذهبی آخوندها را رد می‌کنند. خواسته‌های آنها شامل جمهوری دموکراتیک، انتخابات آزاد، جدایی دین و دولت، برابری جنسیتی، آزادی بیان و اجتماعات، لغو مجازات اعدام، یک ایران غیراتمی و خودمختاری برای ملیتها در چارچوب تمامیت ارضی ایران بر اساس طرح شورای ملی مقاومت برای کردستان ایران است.

زمان آن فرا رسیده که جامعه بین‌المللی و همه ملت‌های دموکراتیک، سیاستی قاطع و تزلزل‌ناپذیر در قبال دیکتاتوری مذهبی در ایران اتخاذ کنند و از حقوق مشروع مردم ایران برای مقابله با سپاه سرکوبگر پاسداران و در نهایت سرنگونی این رژیم حمایت کنند.

سپاه پاسداران باید به‌عنوان یک موجودیت تروریستی نامگذاری شود و تحریم‌های شدید علیه این رژیم اعمال شوند.

با تشکر از توجه شما.

پیتر مورفی رئیس مشترک کمیته استرالیایی های حامی دموکراسی در ایران، که مدیریت این جلسه را برعهده داشت در سخنان خود گفت:

ما در استرالیا و مردم در سراسر جهان از جنگی که اکنون بین اسراییل و حماس در جریان است و خسارات جانی و مالی غیرنظامیان را به همراه دارد، متحیر و شوکه شده‌ایم. رژیم ایران عمیقاً درگیر این موضوع است. این رژیم نیروهای نیابتی تروریست خود را در فلسطین، لبنان، عراق، سوریه و یمن تأمین مالی و تسلیح می‌کند و از تفسیر خود از اسلام برای توجیه ایجاد بی‌ثباتی، جنگ و ویرانی در منطقه سوء‌استفاده می‌کند.

در جبهه داخل ایران، آخرین اطلاعات حاکی از اعدام ۹۱ زندانی در اکتبر است. ۷۸ نفر نیز در چند هفته گذشته در ماه نوامبر اعدام شده‌اند. ۲۵ نفر دیگر توسط نیروهای دولتی بدون محاکمه و اعدام رسمی کشته شدند. این کشتارها و اعدامهای گسترده توسط رژیم ایران برای ایجاد وحشت در جامعه به‌منظور مقابله با قیام مردم بکار گرفته شده است اما این جنایات، فقط مقاومت بیشتر مردم و جوانان ایران را برمی انگیزد.

سناتور دیوید شوبریج عضو سنای استرالیا از حزب سبزها در سخنان خود گفت:

صحبت‌هایی که امروز اینجا شد نشان می‌دهد که وضعیت در ایران بدتر از قبل شده است. در ایران چیزی تغییر نکرده، و من می‌دانم که برای اکثر شما تماشای درهم شکسته شدن و نابودی کشور تان سرکوب و کشتار مردم ایران توسط رژیم حاکم چه میزان سخت و دشوار است. همه ما باید برای تغییر این وضعیت به کمک مردم ایران بشتابیم تا از این کابوس رها شوند.

سناتور دیوید شوبریج در ادامه با اشاره به جنگ در غزه و نقش رژیم آخوندی در جنگ‌افروزی از طریق شبه‌نظامیان وابسته به خودش گفت گروه‌های تروریستی تحت حمایت رژیم ایران وضعیت را از آنجه که هم‌اکنون هست وخیم‌تر می‌کنند آنها بی‌اعتنا به جان انسان‌ها در این آتش هر چه بیشتر می‌دمند و بحران را تشدید می‌کنند. باید تأکید کنم که صلح و آرامش برای مردم منطقه از مقابله با این رژیم و عوامش در کشورهای منطقه که به آتش این جنگ دامن می‌زنند به‌دست می‌آید

سناتور مت او سالیوان عضو سنای استرالیا سخنران دیگر این کنفرانس بود وی ضمن تأکید بر ضرورت لیست‌گذاری سپاه پاسداران گفت:

موضع ائتلاف این است که سپاه پاسداران در فهرست سازمانهای تروریستی قرار گیرد. ما بارها برای تحقق این امر توسط دولت حمایت دو حزبی ارائه کرده‌ایم. ما دولت را تشویق می‌کنیم که در این زمینه اقداماتی را انجام دهد. همکارم، سناتور کلر چندلر، رئیس کمیته امور خارجی و دفاعی سنا و کمیته مراجع تجاری در مورد پیامدهای خشونت اخیر در ایران ۱۲ توصیه برای اقدام توسط دولت استرالیا ارائه داده است. من مجدداً تأکید می‌کنم که ائتلاف بسیار مایل است از دولت در این مسائل جدی حمایت کند تا اطمینان حاصل شود که استرالیا نقش خود را در حسابرسی از جمهوری اسلامی ایفا می‌کند.

روان رامزی نماینده پارلمان فدرال استرالیا از حزب سبزها در سخنان خود گفت:

حزب من، حزب سبزها، معتقد است که باید تحریم‌های محکمی علیه رژیم ایران و بازیگران کلیدی این رژیم که با مردم ایران بسیار ظالمانه رفتار می‌کنند، اعمال شود. این رژیم تنش را در منطقه دامن می‌زند و آگاهانه بحران ایجاد می‌کند، زیرا آنها این را به نفع خود می‌بینند تا از این طریق منافع خود را حفظ کنند.

ما بحثهایی را در سراسر مجلس آغاز کرده‌ایم که چگونه می‌توانیم قوانین خود را اصلاح کنیم تا تحریم‌ها علیه سپاه پاسداران اعمال شود. ما باید این سازمان جنایتکار که منطقه خاورمیانه را بی‌ثبات می‌کند هدف قرار دهیم و من امیدوارم تا پایان سال شاهد پیشرفتی در این زمینه باشیم.

خانم دولت نوروزی، نماینده شورای ملی مقاومت در انگلستان، در سخنان خود با اشاره به قیامها و اعترافات مردم ایران گفت:

. بهترین اقدام جامعه جهانی حمایت از خواست مردم ایران برای تحقق یک جمهوری دموکراتیک و توقف تجاوز و تروریسم رژیم آخوندهای حاکم بر ایران، کانون بنیادگرایی و تروریسم است. جامعه جهانی باید در رویکردش به این رژیم قاطعیت نشان بدهد، که از نظر ما احیای قطعنامه‌های شش گانه شورای امنیت سازمان ملل متحد در تحریم همه‌جانبه علیه این رژیم. و جلوگیری از بنیادگرایی و سیاست‌های جنگ‌طلبانه و توسعه‌طلبانه این رژیم در کشورهای منطقه است

خانم شیرین فغانی از سوی انجمن دفاع از آزادی و حقوق‌بشر در ایران گفت:

انجمن دفاع از آزادی و حقوق‌بشر در ایران نگرانی عمیق خود را نسبت به سرکوب مداوم اعتراضات و قیامهای شهروندان ایرانی توسط استبداد مذهبی حاکم بر ایران ابراز می‌کند. امروز چهارمین سالگرد قیام شجاعانه مردم ایران در سال ۲۰۱۹ است که خواستار پایان دادن به حکومت آخوندهای حاکم بر ایران شدند. این اعتراض شجاعانه منجر به کشته شدن ۱۵۰۰ نفر از جمله ۴۰۰ زن و هزاران زخمی و نزدیک به ۱۲۰۰۰ نفر دستگیری شد.

سالها بعد در قیام سراسری ۲۰۲۲ پیام مردم ایران روشن بود. آنها مشتاق آزادی هستند و هر شکلی از دیکتاتوری را اعم از مذهبی یا سلطنتی رد می‌کنند. آرمان آنها ایجاد یک جمهوری دموکراتیک است که از جدایی دین و دولت و از برابری جنسیتی، قومی و مذهبی حمایت کند.

دکتر علی زاهدی در سخنان خود در این جلسه گفت:‌

همان‌طور که می‌دانید، ما به‌دنبال تأیید جهانی طرح ۱۰ ماده‌ای خانم رجوی برای جمهوری آزاد مبتنی بر جدایی دین و دولت و دموکراتیک در ایران هستیم. ما قاطعانه بر این باوریم که رژیم ایران، سپاه پاسداران و نیروهای نیابتی رژیم، مانع اصلی صلح در منطقه و تهدیدی واقعی برای ثبات و امنیت جهانی هستند. تغییر رژیم توسط مردم ایران به‌عنوان تنها راه قابل دوام برای رسیدن به دموکراسی است. این امر لیست‌گذاری فوری تروریستی سپاه و سازمانهای وابسته به آن را ضروری می‌کند.

۵-سایت دیلی وایرآمریکا- کارزارپنهانی رژیم ایران در دولت آمریکا برای تضعیف مخالفان رژیم

۶-صحنه‌سازی رژیم از حضور زنان مجاهد خلق در تهران با یونیفرم مشابه ارتش آزادیبخش

در بحبوحه جنگ‌افروزی خامنه‌ای در منطقه و موج‌سواری امام جمعه‌ها و دستگاه تبلیغاتی رژیم بر روی فجایع غزه همراه با لاف و گزاف و قدرتنمایی، صحنه‌سازی حیرت‌انگیز حکومت آخوندی با تصاویر ساختگی از حضور زنان مجاهد خلق با یونیفرم مشابه ارتش آزادیبخش در خیابانهای تهران در حال توزیع تراکتهایی راجع به بازپخش فیلم «سرهنگ ثریا»، به‌نحوی شگفت انگیز، خبرساز شده است. این فیلم قبلاً به دستور خامنه‌ای ساخته شده بود و در بحبوحه‌ٔ قیام در دهه زجر ۱۴۰۱ رونمایی شد.

کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره این فیلم و تبلیغ آن مطالب زیادی نوشته‌اند که در یک نمونه از آنها چنین می‌خوانیم: موج خبری در شبکه‌های اجتماعی و اجتماعی شدن این موضوع با بازدید گسترده هموطنان، چنان ابعادی پیدا کرد که حتی رسانه‌هایی هم که سانسور هر رخداد مربوط به مجاهدین رویه آنهاست، به این خبر و ارقام میلیونی استقبال از آن، بازتاب داده‌اند.

نتایج معکوس حاصله از این فیلمسازی برای رژیم، چه در درون و چه در بیرون نظام، این پرسش را مطرح کرده که چرا حاکمیت دست به کاری زده که بازتابهای وسیع و جلب توجه گسترده اجتماعی به مجاهدین و به‌ویژه زنان مجاهد خلق را به‌دنبال داشته است؟

حاکمیت آخوندی از یک‌سو مدعی نیست و نابود شدن مجاهدین و فقدان پایگاه اجتماعی برای آنهاست و از سوی دیگر ناگزیر است برای تبلیغات خود علیه آنها به‌زعم خودش با چنین اقداماتی به جلب مشتری و بیننده بپردازد.

برخی کارشناسان رژیم به این اقدامات اعتراض دارند و می‌گویند ما از هر سو در تلاش هستیم و پولهای کلان خرج می‌کنیم تا بگوییم که مجاهدین در جامعهٔ امروز ایران مطرح نیستند اما از طرف دیگر اکران فیلم «سرهنگ ثریا» تبلیغات و نظرسنجی‌های نظام علیه مجاهدین را خنثی یا معکوس و به زیان حاکمیت تبدیل می‌کند. همان تجربه‌یی که در فیلم سینمایی نیمروز که خامنه‌ای هم به تعریف و تمجید از آن پرداخت، دامنگیر فیلمسازان سپاه شد و انتقادات صریحی را در درون حاکمیت برانگیخت. به‌نحوی که نه تنها صحنه سازیهای آن فیلم در نشان دادن چهره رئوفی از لاجوردی یا تخریب چهره مجاهدین موفق نبود، بلکه باعث شد که گاه در سالن سینما هنگام شلیک مجاهدین به پاسداران، تماشاگران در تاریکی شروع به کف زدن می‌کردند.

سؤالها و مجادلات درونی رژیم بر سر فیلمسازی از صحنه‌های حضور و رژه زنان مجاهد در خیابانهای تهران از آن رو جدی است که موضوع فیلمسازی علیه مجاهدین همواره زیر نظر شخص خامنه‌ای و موضوع کلیدی در نمایشات دهه زجر بوده است.

برخی پاسخ این قبیل سؤالات را در احساس خطر نظام از قیام و چشم‌انداز هدف قرار گرفتن سر مار در جنگی می‌دانند که در منطقه در جریان است. وضعیتی که به‌خصوص در ماه آبان باعث شتاب فزاینده اعدامها و رکورد بی‌سابقه بیش از۹۰ اعدام تا روز ۲۴ آبان، و به موازات آن تبلیغات سیاسی علیه مجاهدین از قبیل همین فیلمسازیها برای اکران  فیلمهای سفارشی خامنه‌ای شده است تا بر روی بسیج نیروی خودی در کنترل اوضاع تأثیربگذارد. این پاسخها البته برای باندهای مغلوب حاکمیت قانع کننده نیست و آنها اصرار دارند که در هر صورت، این فیلمسازی یک اشتباه بزرگ و جبران ناپذیر در حساسترین شرایط است.

برای اطلاع هموطنانمان از سوابق امر، توجه شما را به قسمتهایی از بیانیه‌های سالانهٔ شورای ملی مقاومت ایران جلب می‌کنیم.

درباره فیلم‌سازیهای حکومتی علیه مجاهدین -نقل از بیانیه‌های سالانه شورای ملی مقاومت

بیانیهٔ سالانه شورای ملی مقاومت- مرداد۱۳۹۶

رویدادهای یک سال گذشته به‌ویژه پس از انتقال سازمانیافتهٔ رزمندگان مستقر در زندان لیبرتی به کشور آلبانی، شرایط جدیدی ایجاد کرده است. با پایان محاصره ضدانسانی مجاهدان اشرفی، اکنون این ولایت خامنه‌ای است که در محاصرهٔ سیاسی مقاومت سازمان‌یافته و آلترناتیو دموکراتیک قرار گرفته است.

مقاومت ایران در تمامی رویدادهایی که به حیات و سرنوشت مردم ایران مربوط می‌شود، علیه دشمن مردم که رژیم حاکم است، باید به‌طور جدی درگیر باشد. در مهمترین جدال درون حکومت، یعنی معیار سنجش مشروعیت نظام، تلاشهای مقاومت برای افشای «ولایت فقیه در تئوری و عمل» تعیین‌کننده بوده است. خامنه‌ای در مراسم حکومتی روز ۱۴خرداد بر سر گور خمینی، دو هفته بعد از جدال انتخاباتی رژیم، درباره اثرگذاری شعار «نه جلاد، نه شیاد» سخنان مبسوطی در بارهٔ دهه شصت ایراد کرد و گفت: «من توصیه می‌کنم به کسانی که اهل فکرند، اهل تأملند و راجع به دهه شصت قضاوت می‌کنند، جای شهید و جلاد عوض نشود».

کابوس خامنه‌ای از «فتنه» و «منافقین»، تمجید او از فیلم پر هزینه و فاشیستی «ماجرای نیمروز» که علیه سازمان مجاهدین خلق ایران ساخته شده است و هرزه‌درایی روزمرهٔ مزدوران ریز و درشت او علیه جنبش مقاومت از طریق ساختن دهها فیلم و سریال، انتشار هزاران کتاب و مقاله و برگزاری روزمرهٔ نمایشگاه عکس، به‌خاطر مداخلهٔ فعال نیروهای مقاومت و انقلاب دموکراتیک در رویدادهای سیاسی است.

بیانیهٔ سالانه شورای ملی مقاومت- مرداد۱۳۹۸

تعدادی از فیلمها و به‌اصطلاح مستندهایی که در یک‌سال گذشته، ارگانها و مراکز ولایت خامنه‌ای، بی‌دنده و ترمز و با هزینه‌های کلان علیه مجاهدین و مقاومت ایران، تولید، پخش و درباره آنها تبلیغ کردند، عبارت است از: «به نام خلق»، «تو می‌مانی»، «شاخه‌های شکسته بلوط»، «نفو‌ذی»، «تقاص»، «پایان راه»، «خشت خصم»، «سازمان ترور»، «سازمان»، «مه شکن»، «طرّاحی سوخته»، «فراز چهلم»، «آنچه گذشت»، «دکوپاژ»، «پدر طالقانی»، «تروریست»، «قبرهای پر سر و صدا»، «توطئه و نفاق»، «نفوذ»، «شهدای ترور» و «روایت رهبری».

در بهمن ۱۳۹۷ نیز فستیوال فیلم دهه فجر رژیم به فیلمهایی علیه مجاهدین و مقاومت اختصاص داشت.

این، علاوه بر برنامه‌های دائمی تلویزیونی، گزارشهای مستمرّ خبری، مصاحبه در شبکه‌های مختلف حکومتی و کلیپهای تبلیغاتی است که علیه مقاومت در رسانه‌های تابعه باز تکثیر می‌شود.

فیلم مبتذل و درپیتی «ماجرای نیمروز»، که زیر نظر مستقیم ولی‌فقیه با هزینه زیاد تهیه شد، نمونه گویایی از اقدامات رژیم کثیف آخوندهاست. تعریف و تمجید خامنه‌ای از این فیلم، به‌ویژه آن جا که وارد فُرم و ساختار فیلم می‌شود، نشان­دهنده بلاهت و نادانی او در مورد هنر و صنعت سینماست.

نمونةدیگر، به‌اصطلاح مستند ۲۸ قسمتی «به نام خلق» است که پخش آن از آذر ۱۳۹۷ شروع شد. اسماعیل ارجمندی، مدیر گروه مستند بسیج، در این مورد اعلام کرد: «این مستند ۲۸ قسمتی، که از شبکه سوم سیما پخش می‌شود، قرار است با چند روز تأخیر از شبکه‌های "افق"و"مستند" هم پخش شود. انتخاب زمان "به نام خلق" در حال حاضر به‌خاطر شرایط فعلی کشور و تمرکز مخاطب روی آن تا دهه فجر بود» (تسنیم، خبرگزاری نیروی قدس، ۲۷ آذر ۹۷).

همین مزدور بسیجی بعداً با غیظ و کین گفت: «این سازمان برای این‌که به‌عنوان یک بدیل مطرح شود، هیچ جایگاهی ندارد و نهایتاً می‌تواند در یک پروژه بزرگ علیه ایران شرکت کند و آن هم سوریزاسیون ایران است. آنها در برنامه‌ریزی‌هایشان به‌دنبال این هستند که ایران را به سوریه‌یی دیگر تبدیل کنند و در این مسیر تلاش خواهند کرد، بر مطالبات اقتصادی مردم تکیه کرده و به خیال خودشان از گسل‌های خفته سوءاستفاده کنند» (فارس، خبرگزاری سپاه پاسداران، ۱۶ اسفند ۱۳۹۷).

خامنه‌ای شخصاً بر تولید این فیلمها که طی یک سال چندین بار تکرار شد، تأکید و نظارت دارد. او در ۲۱ دی ۱۳۹۶، که از قیام سراسری به شدّت گزیده بود، در دیداری با مستندسازان حکومتی به آنها گفت: «چیزی که می‌تواند ذهنها را روشن کند همین مستندهای شماست».

خامنه‌ای در ۲۴ آبان ۱۳۹۷ در دیدار با جمعی از برنامه‌سازان رادیو تلویزیون نیز گفت: «ما در حال یک نبرد فرهنگی، یک نبرد جنگ نرم هستیم، یعنی به ما تهاجم شده؛ تهاجم نرم، آن‌هم با ابزارهای پیشرفته و بسیار نو و با توانایی بسیار بالا، به ما حمله شده. در مقابل، ما بایستی یک جبهه قوی توانایی ایجاد کنیم که این جبهه بتواند پاسخگو باشد. آن جبهه متشکّل از کیست؟ از هنرمند، روشنفکر، عنصر فرهنگی؛ یعنی شماها هستید، واقعاً باهمّت بلند این کارها بایستی انجام بگیرد. خُب، البته شکی نیست که شما اگر بخواهید ابتکار به خرج بدهید و کار نو، کار برجسته بیاورید، پشتیبانی مدیریتی لازم است. من در این تردید ندارم، من این را تصدیق می‌کنم، مدیران بایستی از شماها واقعاً حمایت بکنند. هم حمایت معنوی بکنند یعنی به شما نشان بدهند که کار شما را قبول دارند و برای کار شما ارزش قائل‌اند، هم حمایت مادی بکنند».

شکنجهٔ روانی شبانه‌روزی سالیان با صدها بلندگو-همراه با تهدید به‌قتل و کشتار و شناسایی اشرف برای حملات نظامی -به مجاهدان بی‌سلاح توسط مزدوران ارتجاع

فیلم امنیتی رژیم به نام «سرهنگ ثریا» (یک مأمور اطلاعاتی رژیم به نام ثریا عبداللهی) توسط مؤسسه فیلمسازی سپاه پاسداران ساخته شده، تلاشی ابلهانه و بیهوده برای وارونه سازی واقعیت درباره یکی از شقاوت‌بار ترین جنایات رژیم علیه مجاهدین است که توسط مزدوران وزارت اطلاعات و نیروی تروریستی قدس به سرکردگی جلاد قاسم سلیمانی با شکنجه روانی شبانه‌روزی و اقدامات شناسایی برای زمینه‌سازی حملات نظامی و موشک‌باران به اجرا گذاشت شد.

آن روی سکه مقاومت تاریخی زنان و مردان مجاهد خلق در آزمایشی سترگ در جریان پایداری باشکوه برای پیروزی در اشرف و لیبرتی است که گوشه‌هایی از آن در سطح داخلی و بین‌المللی توسط مقاومت ایران افشا شده است؛ هر چند که به‌گفته اشرف شهیدان جهان از بسیاری حقایق مربوط به آن هنوز «خبر دارد نشده» است.

با این‌همه، تصاویر مستند عربده‌کشی مزدوران اطلاعاتی که در پوشش «خانواده مجاهدین»، از به خاک و خون کشیدن اشرف و در آوردن زبان از گلوی اشرفیها دم می‌زنند، به‌قدر کافی گویاست و ماهیت و هویت و مأموریت عربده کشان را به‌وضوح برملا می‌کند.

در همین رابطه به بازپخش خبر فیلم سرهنگ ثریا در بحبوحهٔ قیام در ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ از سیمای آزادی توجه کنید:

فیلمهای سفارشی خامنه‌ای علیه مجاهدین -در جشنواره دهه زجر با شرکت مزدوران روحوضی

هموطنانمان می‌دانند که هر ساله در جشنواره فیلم ولایت فقیه در دهه زجر، اصل موضوع نمایش فیلمهای روحوضی است که خامنه‌ای شخصاً مانند فیلم نیمروز آن را علیه مجاهدین سفارش داده است. این فیلم روایت آخوندی خامنه‌ای از ۱۹ بهمن ۱۳۶۰ علیه مجاهدین، سردار خیابانی و اشرف شهیدان بود.

امسال مؤسسه امنیتی افشا شده موسوم به اوج، به فرموده فیلم سینمایی سرهنگ ثریا را با شرکت مزدوران روحوضی به نمایش گذاشته تا مزدوران ارتجاع را خانواده مجاهدین جا بزند.

سایت شهدای رژیم در ۱۶ بهمن درباره این فیلم نوشت: نکته جالب دیگر "سرهنگ ثریا" متصل کردن اقدامات منافقین به فعالیت اخیر مجازی‌ شان و دست داشتن در اغتشاشات اخیر کشور است.

این فیلم از زمره فیلم‌هایی بود که در جشنواره رژیم جایزه گرفت یک جلسه برای مزدوران وزرات اطلاعات تحت عنوان خانواده مجاهدین ترتیب دادند که کارگردان و هنرپیشه‌های روحوضی نیز حضور داشتند و تیزر فیلم پخش شد.

شمه‌ای از سیرک مزدوران اطلاعات در اشرف -علیه مجاهدین به مدت ۶۷۷ روز با ۳۲۰ بلندگو -از ۱۸ بهمن ۱۳۸۸ تا ۲۴ آذر ۱۳۹۰.

۷-گرامیداشت شهیدان قیام در شهرهای مختلف

سنندج – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام حسین عبدپناه

سنندج – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام عیسی بیگلری

سنندج – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام آرام حبیبی

سنندج – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام حمید گلی

سنندج – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید امید حسنی

شهرک بهارستان – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام نقدعلی رمضانی

بوکان – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام امجد عنایتی

دیواندره – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام فواد سواری

بوکان – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام هیوا جان جان

مهاباد – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام مهران رحمانی

اصفهان – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام آرشام ابراهیمی

کرج – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام ابراهیم کتابدار

شهرری – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام ابوالفضل امیرعطایی

تهران – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام سیاوش محمودی

۸-آخرین تحولات جنگ شنبه ۲۷آبان ۱۴۰۲

آخوند سعیدی رئیس دفتر سیاسی عقیدتی خامنه‌ای ۲۷ آبان ۱۴۰۲

آخوند سعیدی رئیس دفتر سیاسی عقیدتی خامنه‌ای: این بحث اول که چرا حماس دست به این اقدام زد به نظر میاید که اینکار بسیار بموقع بود بسیار به جا بود بسیار لازم بود که حالا به دست‌آوردهایش اشاره بکنیم متوجه می‌شویم که می ارزید این مقدار هزینه در برابر آنچه را که دست‌آوردهای ان برای بشریت فعلاً بخش عمده‌ای از ان در آینده مشهود خواهد شد.

الان هم می‌گویند با صراحت می‌گویند مغز متفکر و قلب مقاومت ایران است می‌گویند قطب عالم اسلام قطب عالم انقلاب و نظام اسلامی است که دارد این جریان را توی دنیا هدایت و رهبری می‌کند می‌دانند که چه اتفاقاتی افتاده است این سلاحها و این ظرفیتهایی که امروز حماس و فلسطین دارد از کجا نشات گرفته. ظرفیتهای جهان اسلام خیلی زیاد است می‌توانند مسیر تردد کشتی‌ها را ببندند بابل المندب کانال سوئز دریای عمان خلیج‌فارس اینها را می‌توانند ببندند اگر ببندند ظرف یک هفته اسراییل عقب‌نشینی می‌کند اینها می‌توانند اینکار را بکنند اما چرا نمی‌توانند بکنند تارو پود اینها وابسته به اونهاست من واقعاً نمی‌خواهم اسم ببرم بعضی کشورهایی که منافقانه عمل می‌کنند دوبل بازی می‌کنند از یک‌طرف می‌آیند سفیرشان را از اسراییل می‌خواهند از یک‌طرف دیگر این مسیر نفت را برای اونها هموار می‌کنند اگر به حرف ایران و به حرف رهبری گوش می‌کردند و گوش بکنند ظرف دو روز اسراییل از پای درمیاید عقب‌نشینی می‌کند آمریکا نمی‌تواند مقاومت بکند. بله خسارت خیلی سنگین است ولی اگر خسارتی باعث شد انسان از خواب غفلت بیدار شود من نمی‌خواهم بگویم می‌ارزید نمی‌خواهم این تعبیر را بکار ببرم ولی اثر این خونها خیلی عجیب است.

حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: این‌که ایران وارد جنگ بشود مسأله ساده‌یی نیست. اما ایران پشتیبانی لازم را می‌کند و کرده و خواهد کرد.

حداد عادل: معلوم نیست که از نظر راهبردی ورود عملی ایران به جنگ به سود آرمان فلسطین باشه این یک نکته مهمی است که اسراییلی‌ها سال‌ها است که آمریکایی ها را تحریک می‌کنند به جنگ با ایران و حالا آن چه اتفاقی بیفتد، آمریکایی ها هم خب محاسبات خودشان را دارند و می‌دانند که اتفاق بدی خواهد افتاد ولی این‌که ایران وارد جنگ بشه مسأله ساده‌ای نیست اما ایران پشتیبانی لازم را می‌کند و کرده و خواهد کرد.

شهر غزه در چهل و سومین روز جنگ، بار دیگر هدف توپ بارانهای سنگین ارتش اسراییل قرار گرفت. در بمباران مدرسه آن‌روا در تل زعتر و مناطق شمال نوار غزه تعدادی کشته و دهها تن زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی وفا، مناطق جنوب نوار غزه، از جمله دیر البـَلَح و خان یونس در معرض بمبارانهای شدید هواپیماهای اسراییل قرار گرفتند که منجر به کشته شدن بیش از ۲۸ تن گردید که بیشتر آنان را کودکان تشکیل می‌دادند.

خبرگزاری فلسطینی وفا افزود بسیاری از ساختمانهای مسکونی در اردوگاه جبالیا، بیت لاهیا و اماکن نزدیک به بیمارستان اندونزی در شمال غزه نیز در بمبارانهای شب گذشته ویران شدند.

العربیه در گزارشی از تحولات اوضاع در نوار غزه اعلام کرد: اسراییل در هشدار جدیدی از ساکنان شهر خان یونس در جنوب غزه خواسته است از این منطقه که محدوده آتش است به سمت غرب نقل مکان کنند. این منبع افزود این می‌تواند نشانه‌ای از قصد اسراییل برای حمله به جنوب غزه، پس از تسلط بر حماس در شمال باشد. در حال حاضر بیش از دو سوم جمعیت ۲.۳ میلیونی غزه مناطق شمالی را ترک کرده و به جنوب از جمله منطقه خان یونس پناهنده شده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه آمار تلفات انسانی تا روز جمعه را بیش از ۱۲ هزار تن، از جمله ۵ هزار کودک اعلام کرد و افزود قادر نیست آمار تلفات را جمع‌آوری اطلاعات به‌طور مرتب به روز کند.

رویترز روز شنبه خبر داد در حمله هوایی اسراییل به شهر نابلس در کرانه غربی ۵ فلسطینی کشته و تعداد زخمی شدند. این منبع افزود رسانه‌های فلسطینی می‌گویند حمله در بلاطه در نزدیکی شهر نابلس توسط یک هواپیمای جنگی انجام شده است که حاکی از تشدید تاکتیکهای جنگی اسراییل در کرانه غربی است.

خبرگزاری رویترز روز شنبه نوشت به‌دنبال مهلت یکساعته ارتش اسراییل برای تخلیه بیمارستان شفا، مدیر بیمارستان اعلام کرد در توافق با ارتش اسراییل و مقامات سازمان ملل، ۱۲۰ مجروح و بیمار که قادر به حرکت نیستند به‌علاوه پنج کادر پزشکی در بیمارستان شفا باقی می‌مانند و بقیه افراد آنجا را ترک خواهند کرد. وی هم‌چنین گفت ۳۰ نوزاد تحت مراقبت ویژه نیز در زمانبندی دیگری توسط صلیب‌سرخ از بیمارستان خارج می‌شوند. مدیر بیمارستان شفا افزود ارتش اسراییل تمامی ایستگاههای اکسیژن، لوله‌های آب و داروخانه بیمارستان را تخریب کرده است.

متقابلاً سخنگوی ارتش اسراییل گفت به درخواست مقامات بیمارستان شفا، یک کریدور و جاده امن برای خروج مردمی که در بیمارستان پناه گرفته‌اند ایجاد کرده است.

اسکای‌نیوز ظهر شنبه به‌نقل از مقام‌های بهداشتی در غزه از «تخلیهٔ گستردهٔ بیمارستان شفا» خبر داد و افزود که بسیاری از بیماران، کادر درمانی و آواره گان این بیمارستان را ترک کرده‌اند.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد: «روز شنبه پس از این‌که مدیر بیمارستان اصلی غزه گفت ارتش اسراییل دستور تخلیه این مرکز را داده است که بیش از ۲۰۰۰بیمار، پزشک و آوارگان. در آن گرفتار شده بودند، صدها نفر با پای پیاده از آنجا گریختند.

تصاویر ماهواره‌یی که توسط شرکت «ماکسار تکنولوژیز»  منتشر شده، نمونه‌یی از ابعاد گستردهٔ آوارگان فلسطینی را نشان می‌دهد که به‌سمت جنوب نوار غزه می‌روند.

به‌گفتهٔ این شرکت، این عکس هوایی مربوط به تجمع آوارگان در مسیر صلاح‌الدین در جنوب غزه است. آنها تلاش می‌کنند از یکی از کوریدورها، از این منطقه خارج شوند.

سخنگوی ارتش اسراییل در گزارش روزانه خود علاوه بر تأکید بر ادامه عملیات در بیمارستان شفا و اطراف آن برای دستیابی به تونلهای حماس، به تشریح عملیات تسخیر پایگاه نظامی و اصلی جهاد اسلامی، به‌نام بـُرکان  پرداخت. وی گفت: ارتش اسراییل طی یک عملیات ۱۲ ساعته پایگاه فرماندهی جهاد اسلامی در منطقه شمال را تصرف و منهدم کرد.

رویترز گزارش داد: حزب‌الله و اسراییل روز شنبه ۲۷آبان در مناطق نزدیک مرز لبنان و اسراییل شلیک متقابل موشک داشتند. حزب‌الله مورد حمایت رژیم ایران اعلام کرد یک پهپاد اسراییلی را در ساعات اولیه روز شنبه در نزدیکی مرز سرنگون کرده است. ارتش اسراییل نیز اعلام کرد موشک شلیک شده به یک پهپاد اسراییلی را رهگیری کرده است.

رویترز افزود: مقام‌های لبنانی گفتند حمله هوایی اسراییل به ساختمانی در یک منطقه صنعتی در نزدیکی شهر نبطیه اصابت کرد. حزب‌الله بامداد روز شنبه گفت مواضع نظامی و نیروهای اسراییلی را در مناطقی در امتداد مرز هدف قرار داده و تلفاتی بر جای گذاشته است.

اسکای نیوز انگلیسی نیز به‌نقل از ارتش اسراییل گفت صبح شنبه حزب‌الله مواضع نیروهای اسراییل در شمال را با ۲۵ موشک هدف قرار داد.

آسوشیتدپرس روز شنبه ۲۷آبان به‌نقل از دو مقام آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود گزارش داد: شبه‌نظامیان روز جمعه به سه پایگاه نظامی آمریکا در عراق و سوریه حمله کردند. این حملات با استفاده از ۳پهپاد انتحاری انجام شد که منجر به زخمی شدن یک سرباز گردید.

وزیر خارجهٔ اردن تأکید کرد که کشورش هر کاری را برای جلوگیری از جابه‌جایی فلسطینی‌ها انجام خواهد داد؛ وی گفت: «ما هرگز اجازه نخواهیم داد که این اتفاق بیفتد، علاوه بر این‌که این یک جنایت جنگی است، تهدیدی مستقیم برای امنیت ملی ما نیز خواهد بود».

وزیر خارجهٔ اردن در سخنان خود در اجلاس منامه هم‌چنین گفت، اسراییل با محروم کردن فلسطینی‌ها از غذا و آب و با این جنگ، ۲.۳میلیون فلسطینی را به‌گروگان گرفته است. آری به آزادی گروگانها ولی نه به مشروط‌کردن وقفه‌های انسان‌دوستانه به آزادی گروگانها.

ایمن صفدی احتمال حضور نیروهای عربی در غزه را رد کرد و گفت: «. هیچ نیروی عربی به غزه نخواهد رفت».

صفدی هم‌چنین، گفت: «اردن می‌خواهد به‌این موضوع بپردازد که چه‌طور می‌توان یک بار برای همیشه حقوق فلسطینی‌ها را تحقق بخشید تا در صلح زندگی کنند و امنیت اسراییل نیز تضمین شود. تنها راه تحقق صلح متوقف‌کردن نابودی غزه، پایان دادن به اشغال و اجازه دادن به فلسطینیان برای زندگی بدون ترس است.

جوزپ بورل رئیس سیاست خارجی اتحادیهٔ اروپا در سخنان خود در اجلاس منامه تأکید کرد که فقط دولت فلسطین می‌تواند غزه را پس از پایان جنگ اداره کند.

در اجلاس منامه برت مک گرک هماهنگ‌کنندهٔ کاخ‌سفید برای خاورمیانه و شمال آفریقا، گفت: «ایالات متحده از دوستان خود، به‌ویژه وقتی مورد تهدید یا حمله قرار می‌گیرند، حمایت می‌کند. حمایت ما فقط بر تهدیدات حماس متمرکز نیست، بلکه (تهدید) حزب‌الله و سایر گروه‌های تروریستی مورد حمایت رژیم ایران و خود رژیم ایران را نیز شامل می‌شود»...

عبدالطیف زیانی وزیر خارجهٔ بحرین در سخنانی در اجلاس امنیتی منامه، گفت: «یک راه‌حل دو کشوری ضروری است؛ جایی که فلسطینی‌ها بتوانند در آزادی زندگی کنند و هم‌چنین حق اسرائیلی‌ها برای زندگی در امنیت به‌رسمیت شناخته شود».

رئیس سیاست خارجی اتحادیهٔ اروپا در حساب ایکس خود، دربارهٔ دیدارش با رئیس دولت فلسطین در رام‌الله، نوشت: «با پرزیدنت عباس دربارهٔ راههای پایان دادن به جنگ بحث کردیم. ما باید از دولت فلسطین برای بازگشت به غزه حمایت کنیم. به موازات آن، باید روی یک صلح عادلانه، مبتنی بر دو کشور، سرمایه‌گذاری کنیم».

سناتور جونی ارنست در سایت فاکس نیوز نوشت:

به جای استراتژی مماشات جو بایدن، ایالات متحده باید از استراتژی قدرت پیروی کند. در سنا، من جنبه‌های کلیدی را برای چگونگی بازدارندگی و شکست رژیم ایران بیان کرده‌ام. اول، باید توافق هسته‌یی با رژیم ایران را رد کنیم.

دوم، ما باید رژیم ایران را به‌خاطر تروریسم این حکومت مورد حسابرسی قرار دهیم. از زمان روی کار آمدن بایدن، امتناع او از اجرای تحریم‌های موجود علیه رژیم ایران، با بیش از ۸۰ میلیارد دلار جیب سپاه پاسداران رژیم ایران را پر کرده است. این، همراه با ۶ میلیارد دلار اضافی برای معامله گروگان گیری، فقط رژیم را جری‌تر کرده و به تروریسم بیشتر چراغ سبز می‌دهد.

۹-تجمع اعتراضی پرستاران در یزد و کرمانشاه و اسلام‌آباد

جمعی از پرستاران در یزد، کرمانشاه واسلام‌ آباد غرب روز شنبه ۲۷آبان در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و پرداخت نشدن مطالباتشان تجمع کردند. -پرستار داد بزن حقتو فریاد بزن

۱۰-تجمع اعتراضی کشاورزان کفن پوش اصفهان و نیروهای قراردادی نفت اهواز

جمعی از کشاورزان کفن پوش اصفهانی در اعتراض به وضعیت آب زاینده رود و جمعی از نیروهای قراردادی وزارت نفت در اهواز تجمع کردند.

۱۱-سیل در بهشهر و شهرستان نور

بر اثر سیل در بهشهر و شهرستان نور در استان مازندران در شامگاه جمعه۲۶آبان یک نوجوان متأسفانه جان باخت و ۳ تن از هموطنان نیز مفقود شدند. به گزارش رسانه‌های حکومتی بر اثر طغیان رودخانه حاجی ماهرود در شهرستان نور سه خودرو در سیلاب گرفتار شدند. بنا به این گزارش لاشه خودرو پیکان که دو سرنشین داشت پیدا شد، ولی از سرنشینان آن و از سرنوشت دو خودروی دیگر اطلاعی منتشر نشده است. بر اثر سیل هم‌چنین سه دهنه پل در استان مازندران تخریب شده است.

۱۲-آلودگی هوا در اهواز

بر اثر آلودگی هوا در اهواز، حدود ۵۰۰ نفر به‌دلیل مشکلات تنفسی در ۲۴ ساعت گذشته راهی بیمارستان شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از کسانی که بیماریهای زمینه‌ای، قلبی و ریوی دارند، خواست از منزل خارج نشوند.

۱۳-وزارت دادگستری آمریکا دو نفر را به اتهام فروش نفت رژیم مجرم شناخت

این دو نفر به اتهام تلاش دور زدن تحریم‌های رژیم و توطئه برای ارتکاب پولشویی در ارتباط با معامله در نفت تحریم شده رژیم ایران محکوم شدند.

۱۴-افشا گری رسانه‌های بلژیک از افتضاح زد و بند برای آزادی دیپلمات تروریست بمبگذار

سایت تلویزیون ار. ت. ب. اف. گزارش داد: «بلژیک درخواست بازداشت یک وزیر (قطری) را پس گرفت تا قطر از آزادی اولیویه وان‌دکاستل حمایت کند.

علی بن سمیخ المری، وزیر کار قطر، مظنون به فساد در پرونده «قطرگیت»، پس از این‌که قطر اعلام کرد آمادهٔ وساطت برای آزادی اروپایی‌های بازداشت شده در ایران، از جمله اولیویه وان دکاسیل امدادگر بلژیکی است، دیگر تحت بازداشت بین‌المللی قرار ندارد.

ار. ت. ب. اف. هم‌چنین نوشت: در آن زمان، بلژیک یک فرمان سلطنتی را به تصویب رساند که به اسدالله اسدی اجازه داد به ایران برگردد؛ این در حالی بود که او در حال گذراندن حکم بیست سال زندان در بلژیک به‌دلیل یک حمله تروریستی برنامه‌ریزی شده بود».

 

 

لطفا به اشتراک بگذارید: