مشروح اخبار شامگاهی سیمای آزادی ـ جمعه

۱-فعالیت‌های کانون‌های شورشی در شهرهای مختلف

اصفهان -۲۶ آبان ۱۴۰۲- نصب پوستر شعار: سرنگونی رژیم ضدبشری محتوم است

اصفهان -۲۶ آبان ۱۴۰۲ -نصب پوستر شعار: سرنگونی رژیم ضدبشری محتوم است

اصفهان -۲۶ آبان ۱۴۰۲-نصب پوستر: مسعود رجوی: زمان تکثیر و گسترش کانونها و محله‌ها و شهرهای شورشی است

مشهد -۲۶ آبان ۱۴۰۲- نصب پوستر مریم رجوی: می‌توان و باید این رژیم را سرنگون کرد...

۲-فعالیت‌های جوانان شورشی در زاهدان

۳-کنگره آمریکا – جلسه درباره افشای شبکه شیطان‌سازی رژیم آخوندی علیه مقاومت ایران

روز سه‌شنبه ۱۴ نوامبر ۲۰۲۳، یک جلسه توجیهی توسط نماینده کنگره تام مکلینتاک از کالیفرنیا و با حضور نماینده رندی و بر از تگزاس برای افشای شبکه شیطان‌سازی رژیم آخوندی علیه مجاهدین خلق ایران برگزار شد.

پروفسور ایوان ساشا شیهان، معاون رئیس دانشکده روابط عمومی دانشگاه بالتیمور و نویسنده کتاب ”ایران: دست پنهان آیت‌الله، فعالیت‌های پنهانی رژیم برای ضربه زدن به اپوزیسیون اصلی‌اش، مجاهدین خلق ایران“و سفیر لینکلن بلومفیلد، مدیر کل سابق وزارت‌خارجه در امور سیاسی-نظامی در این جلسه سخنرانی کرده و به سؤالات خبرنگاران پاسخ دادند.

نماینده تام مکلینتاک در ابتدای جلسه گفت جهان امروز نسبت به آنچه که مردم ایران برای دهه‌ها با آن می‌جنگیده‌اند و هم‌چنین به ابعاد جنایات رژیم و نیروهای نیابتی‌اش آگاه شده است. نبرد مردم ایران، نبردی است برای همه ملتهای متمدن که در کره زمین زندگی می‌کنند. شورای ملی مقاومت ایران برای سال‌ها در خط مقدم این نبرد بوده است.

نماینده مک لینتاک گفت این جلسه بسیار مهم است چرا که ابعاد دروغ‌پراکنی رژیم ایران، تلاش این رژیم برای لاپوشانی جنایاتشان، و امتیاز گیری این رژیم از کشورهای غربی بر اثر سیاست مماشات از جمله دریافت میلیاردها دلار را برملا می‌کند. این مهم است که ما بدانیم که چگونه دیکتاتوری حاکم بر ایران دروغهای خودش را در مطبوعات منتشر کرده، چگونه راه خودش را در میان نهادهای آکادمیک هموار کرده، و چگونه از کشورها امتیاز گرفته است.

تام مک کلینتاک افزود: ما اثرگذاری شورای ملی مقاومت را در عمل دیده‌ایم، چرا که کارزار انتشار اطلاعات دروغ توسط رژیم روی شیطان‌سازی علیه آنها متمرکز است. همه این اقدامات برای مخدوش کردن جنبش آزادیخواهانه مردم ایران است و لذا هدف این جلسه و بحث امروز برملا کردن همین جنبه‌ها هست.

نماینده تام مک کلینتاک ضمن معرفی سخنرانان این جلسه درباره کتاب دستهای پنهان آیت‌الله نوشته پروفسور ایوان ساشا شیهان گفت این گزارش به پول و منابع هنگفتی که رژیم ایران برای تولید دهها فیلم، سریال تلویزیونی، انتشار کتاب و گزارش، و سایر انتشارات جعلی هزینه کرده است، می‌پردازد. و داستانهایی برای شیطان‌سازی از اپوزیسیون اصلی ایرانی در داخل ایران، مجاهدین خلق. این کتاب هم‌چنین جزئیات عملیات پیچیده‌ای را برملا می‌کند که بیش از یک دهه پیش توسط رژیم برای به کارگیری تحلیلگران، محققان و کارشناسان ایرانی در اروپا و ایالات متحده برای پیگیری دستور کار رژیم ایران و در عین‌حال تضعیف اپوزیسیون اصلی ایران راه‌اندازی شده است.

رندی و بر نماینده کنگره آمریکا-وزارت‌خارجه قاطعیت لازم علیه رژیم حاکم بر ایران را نداشته است و تلاش کرده‌اند به آنها نزدیک بشوند. آنها به اشتباه تصور می‌کنند که مستبدین همیشه در قدرت باقی خواهند ماند.

رندی و بر نماینده کنگره آمریکا از تگزاس در سخنان خود گفت این جلسه بسیار مهم است چرا که ما می‌خواهیم تلاشهای رژیم را خنثی کنیم و آن شکست بدهیم. و بر گفت وزارت‌خارجه قاطعیت لازم علیه رژیم حاکم بر ایران را نداشته است و تلاش کرده‌اند به آنها نزدیک بشوند، در حالکیه برعکس مجاهدین خلق ایران که برای بیش از ۴ دهه علیه این رژیم مبارزه می‌کنند را نادیده گرفته‌اند. آنها به اشتباه تصور می‌کنند که مستبدین همیشه در قدرت باقی خواهند ماند. در واقع این دستان پنهان آخوندها هست که دارد عمل می‌کند. آنها می‌خواهند خودشان و یاران شرورشان را همواره در قدرت نگه دارند. این جلسه توجیهی چراغی را برای ما نمایندگان کنگره روشن می‌کند. ما از مقاومت ایران تشکر می‌کنیم.

سفیر لینکلن بلومفیلد- شیطان‌سازی و دروغ‌پراکنی رژیم علیه مجاهدین به‌خاطر ایستادگی آنها در برابر رژیم و تن ندادن آنها به خواست آخوندها و پافشاری آنها بر اصول آزادی است. در سال ۱۳۵۸ خمینی از مسعود رجوی خواستار حمایت مجاهدین از رژیم برای سرکوب سایر گروههاشد، مسعود رجوی به خمینی جواب رد داد و گفت: اسلام ما بیش از هر چیز به آزادی تکیه دارد. مجاهدین خلق بر سر چیزی ایستاده‌اند که برای آخوندها بسیار خطرناکتر است. آنها نسخه اسلام خمینی را رد می‌کنند.

سفیر لینکلن بلومفیلد معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا، با اشاره به چهار دهه رویارویی بین رژیم و مقاومت ایران گفت: رژیم تهران نه تنها بیش از ۴۰ سال است که جوی از دروغ و تبلیغات را با پشتوانه سرکوب خشن برای کنترل مردم ایجاد کرده است، بلکه سرمایه‌گذاری هنگفتی برای درست کردن منابع و عواملی در پایتخت‌های کشورهای خارجی انجام داده است تا پیامی را که می‌خواهد در جاهای دیگر از جمله در واشنگتن القا کند. سفیر بلومفیلد سپس به ذکر تاریخچه‌ای از دروغ‌پراکنی رژیم علیه مجاهدین خلق ایران پرداخت وی توضیح داد که چگونه رژیم حاکم بر ایران و هم‌پیمانانش تلاش کرده‌اند که تصویر کاملاً وارونه‌ای از مقاومت ایران عرضه کنند و آنها را چیزی که نیستند عرضه کنند و چهره واقعی آنها را بپوشانند و مخدوش کنند. سفیر لینکلن بلومفیلد ریشه شیطان‌سازی و دروغ‌پراکنی رژیم علیه مجاهدین را ایستادگی مجاهدین در برابر رژیم و تن ندادن آنها به خواست آخوندها و پافشاری آنها بر اصولشان عنوان کرد و گفت: در سال ۱۳۵۸ خمینی با مسعود رجوی ملاقات کرد و خواستار حمایت مجاهدین از رژیم برای سرکوب سایر گروه‌های مبارز شد مسعود رجوی به خمینی جواب رد داد و گفت اسلام ما بیش از هر چیز به آزادی تکیه دارد.

مجاهدین طی چهار دهه بر همین اصل پافشاری کرده‌اند از این ببعد بود که خمینی و رژیمش جنگی را علیه مجاهدین شروع کردند که به‌مدت بیش از چهار دهه است که ادامه دارد. این رژیم تا همین امروز در حال شکار، کشتار، زندانی کردن و تلاش برای ساکت کردن مجاهدین خلق به‌خاطر دفاع آنها از آزادی است. مجاهدین خلق بر سر چیزی ایستاده‌اند که برای آخوندها بسیار خطرناکتر است، و آن این است که آنها نسخه اسلام خمینی را رد می‌کنند.

به همین دلیل است که شما در طول سال‌ها شاهد این کارزار گسترده شیطان‌سازی و دروغ‌پردازی رژیم بوده‌اید. به همین دلیل است که این دیوار تبلیغاتی را رژیم برپا کرده‌اند. سفیر بلومفیلد گفتک این کتاب که توسط پروفسور شیهان نوشته شده بسیار ارزشمند است چرا که ابعاد دروغ‌پردازی و شیطان‌سازی رژیم را افشا می‌کند و از طرف دیگر اقدامات آنها در آمریکا را نیز برملا می‌کند و از این بابت کنگره و سنای آمریکا باید توجه‌شان را روی این موضوع متمرکز کنند.

پروفسور ایوان ساشا شیهان-رژیم ایران به مجاهدین در مطبوعات و رسانه‌های رسمی خودش چهار برابر بیشتر از جمع کل همه گروهها و افراد اپوزیسیون توجه می‌کند و به شدیدترین وجهی هم به آنها حمله می‌کند. پروفسور ساشا شیهان در سخنان خود با یادآوری این‌که پیشگفتار این کتاب توسط سفیر لینکلن بلومفیلد نوشته شده و هم‌چنین توسط چندین شخصیت سیاسی از جمله پروفسور آلخو ویدال کوادراس تقریظ دریافت کرده است، توطئه تروریستی علیه پروفسور ویدال کوادراس را محکوم کرد و گفت به‌عنوان کسی که خودش هدف بازیگران یاغی بوده‌ام و تهدید به مرگ شده‌ام، بگذارید تصریح کنم که چنین اقداماتی برای خاموش کردن سیاست گذاران، روشنفکران و مخالفان سیاسی در یک جامعه آزاد به جایی نمی‌رسد. به همین دلیل اتفاقاً بحث امروز ما و کتابی که امروز منتشر کرده‌ایم حقانیت این موضوع را بیشتر نشان می‌دهد.

پروفسور ساشا شیهان گفت ویدال کوادراس این دست نوشته را ارزیابی قانع‌کننده‌ای از تلاش‌های بدخواهانه رژیم ایران برای انجام عملیات نفوذ با هدف تغییر سیاست آمریکا از طریق شیطان‌سازی اپوزیسیون دموکراتیک جمهوری اسلامی و نفوذ به بالاترین رده‌های حکومت ایالات متحده دانست. پروفسور شیهان افزود: واقعیت این است که تهران مکرراً منتقدان صریح سیاست‌های خطرناک و ظالمانه خود را هدف قرار می‌دهد. هر شاخصی که امروز وجود دارد نشان می‌دهد که حمله به پروفسور ویدال کوادراس به دستور جمهوری اسلامی ایران بوده است. پروفسور ساشا شیهان گفت کتابی که امروز منتشر کرده‌ایم، نتیجه چندین سال تحقیقات در رابطه با استراتژیهای فعالیت‌های مخفیانه رژیم برای پیشبرد سیاست دروغ‌پردازی‌اش در آمریکا است. وی گفت در تحقیقات گسترده‌ای که در سالیان گذشته انجام داده بودیم، برایمان روشن شد که رژیم ایران به مجاهدین در مطبوعات و رسانه‌های رسمی خودش چهار برابر بیشتر از جمع کل همه گروهها و افراد اپوزیسیون رویهم توجه می‌کند و به شدیدترین وجهی هم به آنها حمله می‌کند.

پروفسور شیهان تأکید کرد: در مورد رژیم ایران، کمپین عظیم فریب، به بیش از چهار دهه پیش برمی گردد. مذاکرات بر سر دستیابی رژیم به تسلیحات هسته‌یی مدت‌هاست که شامل استراتژی‌های تقلب و عقب‌نشینی و دیپلماسی غیرصادقانه تهران بوده است. اما استفاده رژیم از سرمایه‌ها و عواملی که برخی از آنها به دولت ایالات متحده نفوذ کرده‌اند، کمتر مورد توجه قرار گرفته است. من گمان می‌کنم که آنچه امروز در این کتاب فاش می‌کنیم فقط نوک کوه یخ باشد. ما در این تحقیقات جدید، نقاط پراکنده را توانسته‌ایم به هم وصل کنیم و تصویر کاملی از فعالیت‌های دروغ‌پراکنی رژیم را ترسیم کنیم. در همین آمریکا رژیم کسانی را در بالاترین سطوح بکار گرفته بود که بتوانند تحت نام متخصص، دروغ‌های رژیم را علیه اپوزیسیون اصلی رژیم، مجاهدین خلق پخش کنند. پروفسور ساشا شیهان افزود: در بخش اول این کتاب نشان داده‌ایم که هدف همه این حملات هم این بوده و هست که چنین تصویری را ارائه بدهند که گویی در رابطه با ایران آلترناتیوی وجود ندارد و نیرویی برای برقراری دموکراسی موجود نیست. در این کتاب ما نشان داده‌ایم که چگونه رژیم جاسوس های خودش را در نهادهای مختلف کاشته که هدفشان پیشبرد خطوط سیاسی رژیم حاکم بر ایران، دروغ‌پراکنی علیه مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت و دور کردن سیاست گذاران آمریکا از سمت‌گیری با مردم ایران برای تغییر رژیم است و حتی این افراد فراتر از این رفته و نسبت به حمایت از آلترناتیو این رژیم هشدار داده‌اند. ما در بخش دوم این کتاب نشان داده‌ایم که چگونه قدرت این آلترناتیو توانسته پایه‌های این رژیم را در داخل ایران بلرزاند و نقش کلیدی در قیامها در بیش از ۲۸۰ شهر در تمامی ۳۱ استان ایران بازی کند. در بخش سوم این کتاب ما هم‌چنین تاکتیکهای دروغ‌پراکنی رژیم را افشا کرده‌ایم. در بخش چهارم ما به ارگانهای امنیتی و اطلاعاتی مختلف رژیم که دست‌اندرکار این کمپین دروغ‌پراکنی بوده‌اند پرداخته ایم. در بخش پنجم به این پرداخته‌ایم که رژیم چگونه بعد از فاز دروغ‌پراکنی ناچار شده حالت تهاجمی به خود بگیرد و در همه صحنه‌ها علیه اپوزیسیون اصلی به‌طور فعال وارد عمل شود.

پروفسور ساشا شیهان افزود: برخی از این افراد ممکن است آنطور که ظاهر می‌شوند نباشند. برخی از این افراد در لباس مخالفان رژیم یا اصلاح‌طلبان یا مانند پیروان شاه، که می‌خواهند شما باور کنید که سلطنت راه‌حل است، نه دموکراسی، . اما به‌عنوان محققی که ایران را مطالعه می‌کند، می‌توانم با اطمینان به شما بگویم، مردم ایران خواهان دموکراسی هستند، نه حکومت دینی و نه سلطنت، در یک‌کلام این کتاب نشان می‌دهد که دستهای پنهان آیت‌الله‌ها در تلاش برای شیطان‌سازی علیه اپوزیسیون ایران چه در داخل ایران و چه خارج از ایران یک هدف بیشتر ندارد و آن حفظ این رژیم در قدرت است.

پروفسور شیهان نتیجه‌گیری کرد که این تحقیقات سه حقیقت را برجسته کرد.

۱- اکثریت مردم ایران خواستار تغییر رژیم هستند.

۲- تمرکز رژیم برای سرکوب قیامها، این رژیم را بیش از گذشته شکننده کرده است.

۳- ایران آماده یک تغییر و انتقال دموکراتیک است و تجربه گذشته نشان می‌دهد که مقاومت ایران نقش کلیدی را برای آینده ایران بازی می‌کند.

پروفسور شیهان از کنگره و سنای آمریکا خواست که با تشکیل جلسات استماع حول فعالیت‌های رژیم در آمریکا همه ابعاد فعالیت‌های رژیم ایران افشا و متوقف بشوند.

۴-نیویورک پست-دستیار پنتاگون بخشی از «کارزار پنهان» برای تضعیف اپوزیسیون ایران، مجاهدین خلق است

بر اساس گزارش جدید ارائه شده به رئیس‌جمهور بایدن، یکی از دستیاران ایرانی‌الاصل پنتاگون، که اوایل امسال مشخص شد بخشی از عملیات نفوذ چند ساله تحت حمایت تهران بوده است، به‌دنبال تضعیف گروه اصلی مقاومت در برابر علی خامنه‌ای نیز بود. اما طبق گزارش اخیر که توسط لینکلن بلومفیلد، مشاور سابق امنیت ملی معاون رئیس‌جمهور، تأیید شده و توسط استاد دانشگاه بالتیمور نوشته شده است، آرین طباطبایی و اعضای مؤسس عملیات نفوذ، موسوم به ابتکار کارشناسان ایران، در یک «کارزار پنهانی» برای بدنام کردن گروه اپوزیسیون اصلی کشور، معروف به مجاهدین خلق نیز شرکت داشتند. ایوان ساشا شیهان، معاون دانشکده روابط عمومی بالتیمور می‌نویسد، تهران با تلاش برای خنثی کردن برداشت‌های مثبت از این سازمان در میان نخبگان سیاست خارجی واشنگتن، به‌دنبال نابودی نهادی بود که قادر به کمک به تلاش‌های غرب برای مهار کردن برنامه تسلیحات هسته‌یی رژیم ایران، برنامه شرورانه منطقه‌ای، نقض حقوق‌بشر و جهت گیریهای بنیادگرایی بود. عاملان امیدوار بودند که با هدف قرار دادن گستاخانه سازمان اپوزیسیون بسیار مؤثر، این تصور غلط را برای مقامات ایالات متحده ایجاد کنند که هیچ جایگزین مناسبی برای آخوندها وجود ندارد - و قطعاً هیچ جایگزینی با سوابق طرفدار دموکراسی که متعهد به سرنگونی حکومت روحانی باشد، وجود ندارد. شیهان گزارش خود را روز دوشنبه بر اساس رونوشتی از نامه‌یی که توسط روزنامه نیویورک پست به دست آمده است به بایدن ارائه کرد پروفسور شیهان در نامه خود به رئیس‌جمهور اشاره می‌کند که یکی از اعضای سابق پارلمان اروپا، آلخو ویدال کوادراس نیز یافته‌های این گزارش را تأیید کرده است - و هفته گذشته در مادرید در آستانه ترور قرار گرفت، حمله‌یی که شیهان به بایدن هشدار داد که ممکن است با رژیم ایران مرتبط باشد. «ابتکار کارشناسان ایران» توسط طباطبایی و همکار دانشگاهی‌اش دینا اسفندیاری، و سعید خطیب زاده، دیپلمات ایرانی که اکنون به‌عنوان معاون وزیر خارجه رژیم فعالیت می‌کند، تأسیس شده است. به‌گفته شیهان، ابتکار کارشناسان ایران این نوشته‌ها را برای «لکه‌دار کردن» نظرات «مخالفان دموکراتیک رژیم» نوشت و به‌دنبال «جلوگیری از تغییر سیاست در دولت آمریکا به سمت سیاست واقع گرایانه تغییر رژیم در ایران» بود.

او می‌نویسد، «این دیدگاهها شامل عقایدی از جمله «طبق فتوای خامنه‌ای، بمب هسته‌یی از نظر شیعه حلال نیست و توسط رژیم دین‌سالار تولید نخواهد شد» و «رژیم آلترناتیو مناسبی ندارد و مجاهدین خلق در ایران منفور است» و از این رو این رژیم با وجود هر نارضایتی باید باقی بماند و خواهد ماند»... به‌گفته شیهان، طباطبایی، استاد یار در مرکز مطالعات امنیتی دانشگاه جورج تاون، در سمت استادی خود به‌دنبال «تکرار آنچه چماقداران رژیم به دانشجویان و معترضان می‌گویند» بود.

این گزارش خاطرنشان می‌کند: طباطبایی در پنل تروریسم ژانویه ۲۰۲۰ در دانشگاه جورج تاون به حضار گفت: «اعتراضات، نارضایتی‌ها، تلاش‌های اصلاحی، همه بخشی از بخش ذاتی زندگی مردم ایران هستند»...

۵-نشنال ریویو ـ رژیم ایران در حال انجام عملیات نفوذ در دولت بایدن است

روز سه‌شنبه، در یک جلسه توجیهی در کنگره فاش شد: رژیم ایران برای سالها عملیات نفوذ مخفی را در ایالات متحده و کشورهای دیگر به‌عنوان بخشی از یک کارزار هماهنگ اطلاعات دروغ انجام می‌دهد. کارزاری که مشکوک به جاسوسی است.

این گزارش ۸۲ صفحه‌یی با عنوان ایران: دست پنهان آیت‌الله، نشان می‌دهد که چگونه علی خامنه‌ای ولی‌فقیه رژیم ایران از عوامل در دولت بایدن برای تأثیرگذاری بر سیاست‌های ایالات متحده در رابطه با جمهوری اسلامی استفاده می‌کردند. [مطالبی] که بر اساس آنچه در مقاله سمافور در ماه سپتامبر منتشر شده است، [در این گزارش ذکر شده‌اند]. در آن زمان، گزارش شد: دست‌کم سه مأمور ایرانی بنا به درخواست رژیم ایران به کار مستقیم روی سیاست زیر نظر راب مالی، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران، تغییر مسیر داده‌اند. در ماه آوریل، مجوز امنیتی راب مالی به‌دلیل سوء‌استفاده از اسناد طبقه‌بندی شده به‌حالت تعلیق درآمد.

این گزارش تازه منتشر شده [چنین] بیان می‌کند: این مأموران پس از دریافت مجوزهای امنیتی سطح بالا، به اطلاعات بسیار محرمانه و حساسی که فقط در اختیار مقامات ارشد ایالات متحده است، دسترسی داشتند. و [این اطلاعات] آنها را در موقعیتی منحصربفرد برای گمراه کردن سیاست‌گذاران آمریکایی، و تضعیف سیاست در قبال رژیم مذهبی حاکم بر ایران قرار می‌دادند. این عوامل با مقامات ارشد رژیم ایران همکاری می‌کردند و از مقامات بلندپایه حکومت ایران دستور می‌گرفتند. در حالی که در ظاهر از طرف دولت ایالات متحده کار می‌کردند. علاوه بر نفوذ در سیاست خارجی به نفع منافع رژیم ایران، این عوامل عملیاتی هم‌چنین برای منحرف کردن و ضعیف کردن، نظرات مساعد [نسبت به] گروه مجاهدین خلق اپوزیسیون پیشرو در خاورمیانه، از واشنگتن دی. سی تلاش کردند. این روزها، رژیم ایران هم‌چنان به [کارزار] شیطان‌سازی علیه مجاهدین خلق ادامه می‌دهد. [رژیم ایران] این گروه سیاسی را عمدتاً به‌دلیل سرپیچی از خامنه‌ای به تروریسم متهم کرد. این گزارش می‌افزاید: با هدف قرار دادن گستاخانه سازمان اپوزیسیون بسیار تأثیر گذار، عاملان امیدوار بودند که این تصور غلط را برای مقامات ایالات متحده ایجاد کنند که هیچ‌گونه آلترناتیو مناسبی برای آخوندها سوابق دموکراسی خواهانه که متعهد به سرنگونی حکومت آخوندها باشد، وجود ندارد. دکتر ایوان ساشا شیهان، معاون رئیس دانشگاه بالتیمور که این گزارش را تهیه کرده است، مروری بر یافته‌های خودش را برای منتخبان کنگره، کارشناسان سیاست خارجی و رسانه‌ها در کاپیتول هیل ارائه کرد. و در آنجا از هر دو مجلس [ایالات متحده] خواست تا تحقیقات و رسیدگی به این موضوع را سازماندهی کنند. نمایندگان تام مک کلینتاک (جمهوریخواه از کالیفرنیا)، رندی و بر (از تگزاس)، و سفیر لینکلن بلومفیلد، دستیار سابق وزیر امور خارجه در امور سیاسی-نظامی در دوران دولت جورج دبلیو بوش، در جلسه توجیهی تحقیقات پروفسور شیهان را معرفی کردند.

شیهان گفت: ارعاب مقامات آمریکایی یکی از تاکتیک‌های متعددی است که در این کتاب ذکر شده است. او خاطرنشان کرد: آلخو ویدال کوادراس، پروفسور و سیاستمدار اروپایی که یکی از تأییدکنندگان اصلی گزارش او است تنها پنج روز قبل از جلسهٔ سه‌شنبه کنگره، در مادرید، اسپانیا، مورد اصابت گلوله قرار گرفت. [اما] خوشبختانه جان سالم به در برد، و دلایلی دارد که معتقد است رژیم ایران پشت این سوءقصد نافرجام بوده است. واحد ویژه تروریسم پلیس اسپانیا در حال حاضر در حال بررسی این موضوع است.

۶-فاکس نیوز: مریم رجوی رژیم ایران را رژیمی توصیف کرد که بدون سرکوب و کشتار در داخل و جنگ‌افروزی در خارج از کشور نمی‌تواند زنده بماند

سایت فاکس نیوز ۲۵آبان ۱۳۹۸ گزارش داد: رژیم ایران از زمان آغاز جنگ اسراییل و حماس در حال "اعدام بی‌رویه" است که منجر به کشته شدن ۱۰۷ فعال ضد رژیم و اقلیت قومی شده است. مریم رجوی، پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران، حکومت ایران را به‌عنوان «رژیمی که بدون سرکوب، کشتار در داخل، جنگ‌افروزی در خارج از کشور نمی‌تواند زنده بماند» توصیف کرد. وی تأکید کرد که رژیم «هیچ ارزشی برای اصول و معیارهای شناخته شده حقوق‌بشر، از جمله حق زندگی، آزادی بیان، آزادی اجتماعات، حقوق اقلیتهای قومی و مذهبی و حقوق زنان، قائل نیست، و به‌طور پیوسته آنها را به فاحش‌ترین شکل نقض می‌کند».

فاکس نیوز افزود: دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران این هفته نوشت، «در حالی که کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد در حال بررسی قطعنامه‌یی در محکومیت نقض سیستماتیک و گسترده حقوق‌بشر در ایران بود، دژخیمان رژیم ایران ۶ زندانی را اعدام کردند». شورای ملی مقاومت خاطرنشان کرد که رژیمی که سازمان ملل دهها بار آن را به‌دلیل «نقض سیستماتیک و گسترده حقوق بشر» محکوم کرده است، هم‌چنان به «اعدام‌های وحشیانه به شیوه‌ای فزاینده» ادامه می‌دهد

۷-گرامیداشت شهیدان قیام در شهرهای مختلف

تهران -۲۶ آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام حمیدرضا روحی

کامیاران -۲۵ آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام برهان کرمی

کامیاران –آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید فواد محمدی

سمیرم آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام علی عباسی

سقز - ۲۵آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام دانیال پابندی

جلفا –۲۵ آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید عرشیا امامقلی‌زاده

قزوین ۲۵آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام سپهر اسماعیلی

تبریز – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام آیلارحقی

مهاباد – ۲۵ آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام آزاد حسین پوری

ایذه – ۲۵ آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام آرتین رحمانی

سنندج – ۲۵ آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام شاهو بهمنی

لاهیجان – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام جواد رضایی

ایذه – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام حمیدرضا شریعتی

ایذه – آبان ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام سپهر مقصودی

۸-ایرانشهر ـ هیرمند - قتل ۲ هموطن بلوچ با شلیک پاسداران جنایتکار خامنه‌ای

پاسداران جنایتکار خامنه‌ای صبح روز پنجشنبه ۲۵آبان با شلیک به دو هموطن بلوچ در شهرهای ایرانشهر و هیرمند، آنها را به‌قتل رساندند. به گزارش رسانه‌های محلی مزدوران رژیم در محور ایرانشهر حدفاصل منطقه دامن بدون هشدار و ایست به‌سمت یک خودرو شخصی شلیک کردند که در پی آن یک جوان ۱۸ساله به نام متین نارویی متأسفانه جان باخت. پاسداران جنایتکار خامنه‌ای هم‌چنین روز پنجشنبه ۲۵آبان با شلیک گلوله به یک هموطن بلوچ در مقابل منزلش در روستای پکیرشهسوار در شهرستان هیرمند او را به‌قتل رساندند. وی که میر صفری (سارانی)» نام داشت متأهل و دارای ۸ فرزند است.

۹- جنایت تروریستی عوامل رژیم در اربیل و شلیک به سهراب رحمتی عضو کانون وکلای اقلیم کردستان و موضع‌گیری سازمان مجاهدین

در یک جنایت تروریستی در اربیل، عوامل دیکتاتوری تروریستی آخوندها شامگاه پنجشنبه ۲۵آبان سهراب رحمتی اهل بوکان و عضو کانون وکلای اقلیم کردستان عراق را با شلیک گلوله مورد حمله قرار دادند. وی به‌شدت مجروح شد و به مراکز درمانی منتقل گردید. حزب دموکرات کردستان ایران با صدور بیانیه‌یی اعلام کرد: سهراب رحمتی کادر پیشین حزب دموکرات که وکالت چندین پرونده ترور را برعهده داشت، طی چند سال گذشته مدام توسط نهادهای امنیتی رژیم ایران تحت فشار قرار داشت و تهدید به مرگ شده بود. در ا ین بیانیه آمده است: حزب دموکرات کوردستان ایران ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی جمهوری اعلام می‌دارد که نهادهای امنیتی و دستگاه ترور و سرکوب جمهوری اسلامی پشت این حمله تروریستی که سهراب رحمتی را هدف گرفته است قرار دارند و از مراکز قضایی و نهادهای امنیتی اقلیم کوردستان نیز انتظار دارد که پیگیرانه این پرونده را پیگیری کرده و عاملان این اقدام تروریستی را شناسایی، بازداشت و به سزای اعمال خود برساند. سازمان مجاهدین خلق ایران این عمل تروریستی را محکوم کرده وخواستار دستگیری عاملان آن شد.

۱۰-آخرین تحولات جنگ جمعه ۲۶ آبان ۱۴۰۲

در چهل و دومین روز جنگ در غزه شماری از آوارگان فلسطینی که به جنوب غزه پناه برده بودند در اثر بمبارانهای اسراییل کشته شدند. خبرگزاری فلسطینی وفا ضمن اعلام این خبر افزود: روز جمعه قطعی ارتباطات و خدمات اینترنتی در نوار غزه ادامه داشت. این امر منجر به ایجاد اخلال در برقراری ارتباط با آمبولانسها و انتقال مجروحان به مراکز درمانی شده است. خبرگزاری وفا در گزارشی از اوضاع در کرانه غربی نوشت: نیروهای اسراییل از چند جهت به شهر جـِنین و اردوگاه آن حمله کرده و تمامی ورودیهای آن را بستند. در این حمله چندین خیابان با بولدوزر تخریب و چندین نقطه از شهر جنین و اردوگاه آن تخریب و منفجر و دهها تن دستگیر شدند. در این حمله سربازان اسراییلی بیمارستان ابن سینا در جنین را تخلیه و پرسنل و کادرهای درمانی را مجبور به ترک بیمارستان کردند. خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد در جریان حمله اسراییل به جنین و جنوب کرانه غربی در شامگاه پنجشنبه و بامداد و ۷ تن کشته شدندالعربیه روز جمعه ۲۶ آبان در گزارشی از آخرین بمبارانهای نوار غزه نوشت: طی روزهای پنجشنبه و جمعه منطقه بنی سهیله در شرق خان یونس، مناطقی در شرق گذرگاه رفح در جنوب نوار غزه و منطقه شیخ رضوان در شهر غزه هدف بمبارانها و حملات سنگین اسراییل قرار داشتند. علاوه بر این درگیریهای نظامی و تبادل آتش هم‌چنان در مناطق شمالی و اطراف بیمارستانهای شفا و قدس به چشم می‌خورد.اونروا آژانس ملل متحد برای پناهندگان فلسطینی روز جمعه اعلام کرد، نزدیک به ۸۳۰ هزار تن از آوارگان فلسطینی اکنون در ۱۵۴مرکز این ارگان در نوار غزه به‌سر می‌برند.

به‌گفتهٔ اونروا، از شروع جنگ تاکنون، حدود ۱.۶میلیون تن از مردم در سراسر غزه جابه‌جا شده‌اند.

سخنگوی ارتش اسراییل با ارائه چند ویدئو گفت: نیروهای ارتش اسراییل یک تونل حماس را در مجاورت بیمارستان شفا کشف کردند و در حال کشف زیرساختهای نظامی در این محل هستند.

وزارت دفاع اسراییل نیز با ارائه چند فیلم اعلام کرد: ارتش اسراییل طی عملیاتی یک مقر فرماندهی منطقه شمال جهاد اسلامی را تصرف کرده است.

ارتش اسراییل هم‌چنین اعلام کرد، جسد یکی از سربازان خود به‌نام نوآ مارسیانو را که در هفت اکتبر به‌گروگان گرفته شده بود، در ساختمانی در نزدیکی بیمارستان شفا پیدا کرده است. به‌گزارش سی.ان.ان، پیش‌تر حماس اعلام کرده بود مارسیانو در یک حملهٔ هوایی اسراییل کشته شده است.

رویترز گزارش داد: «نتانیاهو گفت که اسراییل در تلاش برای به حداقل‌ رساندن تلفات غیرنظامیان غزه «موفق» نبوده است». وی (در مصاحبه با سی‌بی‌اس) گفت: «ما تلاش خواهیم کرد تا این کار را با حداقل تلفات غیرنظامی به‌پایان برسانیم. اما متأسفانه (در این زمینه) ما موفق نیستیم».

سی‌بی‌اس دربارهٔ مصاحبهٔ خود با نخست‌وزیر اسراییل گزارش کرد: «نتانیاهو. گفت که «نشانه‌های قوی» وجود دارد که گروگانها در بیمارستان شفا بوده‌اند، اما وقتی ارتش اسراییل عملیات زمینی را در غزه آغاز کرد، دیگر در آنجا نبودند.

نتانیاهو گفت: «ما خواهان مسئولیت کلی نظامی برای جلوگیری از ظهور دوبارهٔ تروریسم هستیم. ما به‌دنبال اشغال نیستیم.

دیدبان حقوق‌بشر سوریه گزارش داد: هواپیماهای اسراییلی صبح روز جمعه ۲۶آبان مواضع حزب‌الله لبنان در نزدیکی فرودگاه دمشق را بمباران کردند. بر اثر این بمباران دوتن از اعضای حزب‌الله کشته شدند.

خبرگزاری فرانسه نیز به‌نقل از خبرگزاری دولتی رژیم اسد گزارش داد، حملات هوایی اسراییل در اوایل روز جمعه در نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه، خسارات مادی بر جای گذاشت.

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه۲۵آبان گزارش داد: حزب‌الله لبنان گفت ۸ سایت از جمله گروهی از سربازان اسرائیلی، یک پادگان و سایر پستهای نظامی را با موشک مورد حمله قرار داده است. اسراییل گفت که با توپخانه تلافی کرده است.

بنا به این گزارش یک منبع امنیتی لبنانی گفت بمباران اسرائیل، از جمله حملات پهپادی، دست کم دوازده روستا را در امتداد مرز جنوبی لبنان هدف قرار داد.

رویترز افزود: بمباران در سراسر مرز لبنان با اسراییل در روز پنجشنبه تشدید شد.

نیوعرب نوشت: شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان بیش از ۷۰۰ «نیروی ویژه» را در نزدیکی بلندی‌های جولان تحت اشغال اسراییل در سوریه مستقر کرده‌اند. طبق گزارشها، این نیروها توسط سپاه پاسداران آموزش دیده‌اند و از کشورهای مختلف خاورمیانه مانند سوریه، عراق و سرزمینهای اشغالی فلسطین جمع‌آوری شده‌اند.

تظاهرات در همبستگی با فلسطین

خبرگزاری وفا دربارهٔ دیدار محمود عباس با سفیر اردن در مقر ریاست دولت فلسطین در رام‌الله گزارش داد: « (محمود عباس) به‌مناسبت سی و پنجمین سالگرد اعلامیه استقلال پیامی از سوی ملک عبدالله. دریافت کرد که در آن بر ادامه کار برای توقف فوری تجاوز و تلاش برای یافتن افق سیاسی و دستیابی به صلحی عادلانه و همه‌جانبه بر اساس راه‌حل دو کشوری تأکید شده است.

(محمود عباس در دیدار با سفیر اردن) بر لزوم توقف تجاوز همه‌جانبه علیه مردم فلسطین، تسریع در ورود کمکهای بشردوستانه به نوار غزه و توقف حملات نیروهای (اسرائیل) به مردم (فلسطین) در کرانه غربی از جمله بیت‌المقدس تأکید کرد.

وی بر مخالفت قاطع دولت فلسطین با آوارگی فلسطینیان از نوار غزه یا کرانه غربی از جمله بیت‌المقدس تأکید کرد و (گفت) که هیچ راه‌حل امنیتی و نظامی برای نوار غزه وجود ندارد و نوار غزه بخشی جدایی‌ناپذیر از (فلسطین) است».

خبرگزاری رویترز گزارش داد که وزیر خارجه فرانسه در تماس با وزیر خارجه رژیم به او نسبت به تشدید درگیریها در غزه و سراسر منطقه هشدار داد.

این خبرگزاری نوشت: کاترین کولونا به‌دنبال گفتگوی تلفنی با امیرعبداللهیان گفت: امروز به او در قالب یک هشدار گفتم گسترش درگیری فعلی در غزه به نفع کسی نیست و رژیم ایران مسئولیت سنگینی خواهد داشت.

پاسدار جنایتکار اسماعیل قاآنی سرکرده نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران در ادامه آتش‌افروزیهای رژیم در فلسطین، طی پیامی به عوامل رژیم گفت: هر کاری را که باید در این نبرد تاریخی انجام خواهیم داد.

‌پاسدار قاآنی – تلویزیون رژیم ۱۴۰۲۰۸۲۵

گوینده:‌فرمانده نیروی قدس سپاه گفت هر کاری لازم باشد در این نبرد تاریخی انجام خواهیم داد سردار قاآنی در پیام به فرمانده گردانهای مقاومت فلسطین با اشاره به‌عملیات ۷ اکتبر مقاومت گفت اوضاع منطقه پس از طوفان الاقصی دیگر مانند سابق نخواهد بود

فرمانده نیروی قدس سپاه تأکید کرد برادران شما در محور مقاومت با شما متحد هستند و اجازه نخواهند داد دشمن به اهداف خود در غزه و فلسطین برسد.

مواضع بین‌المللی

به گزارش رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، با بنی گانتز، وزیر کابینه اسراییل درباره تلاش‌ها برای تقویت و تسریع انتقال کمکهای بشردوستانه حیاتی به غزه گفتگو کرد.

وزارت امور خارجه در بیانیه‌یی اعلام کرد، بلینکن هم‌چنین بر مقابله با افزایش خشونتهای افراطی شهرک نشینان، در کرانه غربی تأکید کرد.

رویترز هم‌چنین گزارش داد وزیر خارجه آمریکا هم‌چنین با سامح شکری وزیر خارجه مصر درباره تلاشها برای افزایش کمکهای بشردوستانه فوری به فلسطینی‌های نیازمند گفتگو کرد. بلینکن بار دیگر بر رد جابه‌جایی اجباری فلسطینیها از غزه تأکید کرد.

هیل طی گزارشی درباره جنگ‌افروزی رژیم در منطقه نوشت که رژیم ایران برای دهه‌ها از مجازات گریخته است. هیل نوشت: رژیم ایران هم‌چنان دست بایدن را خوانده است. هر پیامی که دولت او فکر می‌کند دارد به علی خامنه‌ای در تهران می‌فرستد، اثر مورد نظر را ندارد. پاسخ ساده است. رژیم ایران باور ندارد که واشنگتن اقدام قاطعانه‌ای علیه رژیم ایران انجام دهد. اکنون برای چندین دهه، رژیم ایران اساساً بدون مجازات در خاورمیانه عمل کرده است.

هیل افزود: ناوگانی که در سواحل اسراییل در شرق دریای مدیترانه پارک شده است - توسط رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن چیزی بیش از یک نمایش ثابت تلقی نمی‌شود. شبه‌نظامیان حزب‌الله به شلیک موشک و موشکهای ضدتانک به سمت اسراییل از لبنان و کرانه باختری ادامه می‌دهند. شبه‌نظامیان شیعه به پایگاههای ایالات متحده در عراق و سوریه حمله می‌کنند. و شورشیان حوثی در یمن در حال شلیک موشک به سمت اسراییل هستند

۱۱-تجمع اعتراضی کارکنان شرکت نفت فلات قاره

کارکنان شرکت نفت فلات قاره منطقه عملیاتی لاوان در استان هرمزگان، در اعتراض به پایین بودن حقوق روز جمعه ۲۶ آبان تجمع کردند.

۱۲-دروغ‌درمانیهای رئیسی جلاد در نشست خبری

رئیسی جلاد در ادامه سفر نمایشی خود به استان چهارمحال و بختیاری در یک نشست خبری در پاسخ به خبرنگاران درباره معضلات معیشتی و اقتصادی و بیکاری مردم به انشاالله درمانی، دروغ‌درمانی و وعده‌درمانی پرداخت و گفت:

رئیسی: ببینید نسبت به معیشت و سفره مردم ما همواره دغدغه داشتیم و موضوع کار دولت است تنظیم بازار کنترل قیمتها و مهار تورم اینها از مواردی است که همواره مورد تأکید و توجه دولت بوده اماری که بانک مرکزی اعلام کرده حاکی از این است که رشد نقدینگی الآن به ۲۶ و نیم درصد بازگشته ۲۶ونیم درصد عدد قابل توجهی است.ما در دولت کسری بودجه را کنترل کردیم که کسری بودجه پیدا نشود.ماههایی هم که الآن ما داریم سپری می‌کنیم هر ماه وضعیت تورمی کاهشی است نسبت به ماه دیگر.رئیسی جلاد در شورای برنامه‌ریزی شهرکرد برای چندمین بار طی سفر خود به استان چهار محال و بختیاری بر بریدگی و وارفتگی سرکردگان و عوامل حکومتی تأکید کرد.

شورای برنامه‌ریزی-شهرکرد-۱۴۰۲۰۸۲۵

. من و شما توی میدان هستیم باید کار بکنیم با کارمان اعتماد ایجاد کنیم با کارمان در مردم امید ایجاد کنیم. رهبری به همه ما نصیحت کردند هم به بنده طلبه هم به شمای عزیز فرمودند خستگی ممنوع ناامیدی ممنوع باید با یک دنیا امید و با حرکت جهادی کار را پیش برد.

۱۳-حکم قضات دادگاه بین ا لمللی در مورد بشار اسد

برای اولین بار طی ۱۲ سال اخیر قضات یک دادگاه بین‌المللی برای بررسی جنایات رژیم اسد در زندانها، با صدور حکمی دولت بشار اسد دیکتاتور سوریه را موظف کرد که شکنجه را متوقف و شواهد مربوط به آن را حفظ کند. در دادگاه مربوط به بررسی پرونده جنایات در زندانهای سوریه، مقام‌های دولت بشار اسد شرکت نکردند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد: قضات دادگاه بین‌المللی وز پنجشنبه به دولت سوریه دستور دادند تا اقداماتی را برای جلوگیری از شکنجه به‌عنوان بخشی از اقدامات اضطراری در پرونده مربوط به اتهامات علیه دمشق انجام دهد که توسط هلند و کانادا به دادگاه عالی سازمان ملل ارائه شده است.

خبرگزاری رویترز افزود: هیأت متشکل از ۱۵ قاضی هم‌چنین به دمشق هشدار دادند تا اطمینان حاصل کند که هر گونه شواهد احتمالی در مورد اتهامات شکنجه، از جمله گزارشهای پزشکی و سوابق مرگ، حفظ شود.

۱۴-وزارت‌خارجه آمریکا تحریم‌هایی علیه گروه کتائب حزب‌الله در عراق تصویب کرد.

 

لطفا به اشتراک بگذارید: