مشروح اخبار شامگاهی سیمای آزادی ـ پنجشنبه

۱-دیدار و گفتگوی خانم مریم رجوی با آقای آنتونیو لوپز استوریز نماینده پارلمان اروپا

روز چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲، خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران با آقای آنتونیو لوپز استوریز وایت، نماینده پارلمان اروپا از اسپانیا و عضو کمیسیون خارجه و زیرکمیته دفاع و امنیت پارلمان، دبیرکل احزاب مردم اروپا از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۲۲ و دستیار سیاسی سابق نخست‌وزیر اسپانیا دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، آقای لوپز استوریز، با اشاره به حمایت گسترده نمایندگان پارلمان اروپا از قیام سراسری مردم ایران گفت: مرگ مهسا امینی و اعتراضات گسترده مردم ایران و سرکوب بیرحمانه آن توسط رژیم، موج مخالفت و اعتراض علیه رژیم ایران را در میان نمایندگان پارلمان برانگیخته و این از معدود موضوعاتی است که همه اعضای پارلمان از طیفهای مختلف سیاسی روی آن اجماع دارند.

آقای لوپز که پیش از این در لیست تحریم‌های رژیم آخوندی قرار گرفته بود، گفت برچسب تروریستی از سوی این رژیم برای من یک مدال افتخار است و نشان می‌دهد که قدمهای مؤثری برداشته ایم. وی افزود رژیمهایی مانند رژیم ایران با استفاده از معاملات و منافعی که با دولتهای اروپایی دارند، تلاش می‌کنند علیه مخالفان خود در پارلمان اروپا اعمال نفوذ کنند، اما تا آنجا که به مقاومت ایران بر می‌گردد بسیاری از نمایندگان تحت تأثیر مقاومت و ایستادگی شما هستند و بی‌توجه به دخالت‌ها و اعمال نفوذ به حمایت و همبستگی با شما ادامه می‌دهند.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ضمن تشکر از آقای لوپز استوریز و همکارانش در پارلمان اروپا به‌خاطر حمایت از مقاومت ایران و به‌ویژه دفاع از حقوق مجاهدین در اشرف و لیبرتی و سپس در اشرف۳ در آلبانی گفت: ما یک مقاومت مستقل هستیم که ۴۴ سال متکی به نیروی خود و مردم‌مان جنگیده‌ایم. صف بی‌انتهای شهیدان ما و ۱۲۰ هزار اعدام سیاسی در ایران در حاکمیت آخوندها گواه همین حقیقت است. در همین راستا حمایت‌های بین‌المللی و شخصیت‌های برجسته سیاسی از مقاومت مردم ایران از جانب ۳۱ مجلس منتخب کنونی و یکصد و ۲۴ تن از رهبران پیشین جهان مغتنم و بیادماندنی است.

خانم رجوی یادآور شد در جریان قیام مردم ایران طی شش ماه، بیش از ۳۶۰۰ تن از اعضای کانون‌های شورشی دستگیر و یا مفقود شدند و خبری از آنها در دست نیست و ما اسامی و مشخصات را به سازمانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر داده‌ایم. از سوی دیگر به‌رغم دستگیری بیش از ۳۰ هزار نفر در جریان قیام که رژیم می‌گوید ۲۲ هزار نفر از آنها را آزاد کرده است، در سراسر ایران پیوسته شمار بیشتری به مبارزه علیه فاشیسم ستمگر دینی، می‌پیوندند.

۲-دورین روکماکر نمایندهٔ پارلمان اروپا ـ این هفته با خانم مریم رجوی درباره دموکراسی و حقوق برابر زنان گفتگو کردم

ما در مورد یک دموکراسی با جدایی دین و دولت که اپوزیسیون برای آن تلاش می‌کند و حقوق برابر زنان صحبت کردیم. زنان در داخل و خارج از کشور نقش بسیار مهمی در مقاومت در برابر رژیم جنایتکار حاکم بر ایران دارند.

۳-سالگرد ابطال برچسب تروریستی علیه مجاهدین در لیست آمریکا به حکم دادگاه در سال ۱۳۹۱

پیروزی تاریخی مجاهدین و ارتش آزادیبخش ملی در بزرگترین آتش و حرکت سیاسی و بزرگترین شکست رژیم ولایت فقیه، در رویارویی سیاسی و بین‌المللی با مقاومت ایران، حکم دادگاه فوری در واشنگتن،پیروزی بزرگ مردم و مقاومت ایران،دادگاه به وزیر خارجه آمریکا دستور می‌دهد: در مدتی نه بیش از ۴ ماه از تاریخ صدور حکم،باید درخواست سازمان مجاهدین خلق ایرانرا رد کند یا بپذیرد . در صورتیکه وزیر ظرف چهار ماه چنین نکند. درخواست خروج از لیست پذیرفته است . دادگاه پس از ۲۲ ماه از صدور حکم پیشین،به‌صراحت می‌گوید وزارت‌خارجه کارش را انجام ندادهو اگر ضمن ۴ ماه درباره لیست‌گذاری سازمان مجاهدین خلق ایران تصمیم نگیرد . دادگاه پیشاپیش خروج این سازمان از لیست‌گذاری را اعلام کرده است . دادگاه بر این باور است

که از زمان حکم قبلی در ژوئیه ۲۰۱۰حداقل چیزی که می‌توان گفت: این است که وزیر خارجه، کند عمل کرده است. دادگاه به زمانبندی ۱۸۰ روز که کنگره مشخص کرده بود. و مهمتر از آن به حکم پیشین استناد می‌کند که: این غیرقابل مناقشه است که وزیر خارجه یک ”وظیفه روشن“برای پاسخگویی به دادگاه دارد. دادگاه معتقد است: تأخیر وزارت‌خارجه در قبال درخواست سازمان مجاهدین خلق ایران برای لغو نامگذاری یک تأخیر فاحش بوده است. «عدم تصمیم‌گیری از سوی وزیر در طی ۲۰ ماه، به‌روشنی نیت کنگره را نقض می‌کند. و قویاً در طرف صدور حکم فوری، برای سازمان مجاهدین خلق ایران است» متن حکم دادگاه -استیناف فدرال ایالات متحده

درواشنگتن- دادگاه استیناف ایالات متحده -ناحیه کلمبیا – شعبه فدرال -جلسه دادگاه: ۸ می ۲۰۱۲

صدور حکم: اول ژوئن ۲۰۱۲

موضوع: دادخواهی سازمان مجاهدین خلق ایران

دادخواست برای صدور حکم به‌منظور ملزم کردن دولت به اجرا ی حکم دادگاه

حکم دادگاه - اول ژوئن ۲۰۱۲ - دادگاه استیناف ایالات متحده -در مورد شکایت سازمان مجاهدین خلق ایران

بعد از بررسی تقاضا برای صدور حکم فوری، بررسی توضیحات طرفین، بررسی دعاوی وکلا و مشاوران،

دادگاه به وزیر خارجه دستور می‌دهد در مدتی نه بیش از ۴ ماه از تاریخ صدور این حکم، باید درخواست سازمان مجاهدین خلق ایران را یا رد کند و یا آن را بپذیرد.

در صورتیکه وزیر طی چهار ماه چنین نکند، با درخواست اجرای حکم لغو نامگذاری موافقت خواهد شد. امضای قضات

نامه رسمی از جانب وزارت‌خارجه ایالات متحده به دادگاه استیناف واشنگتن - ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۲

مارک لانگر، منشی دادگاه استیناف ایالات متحده در واشنگتن دی سی

موضوع: سازمان مجاهدین خلق ایران شماره ۱۱۱۸-۱۲ (حوزه قضایی کلمبیا)

در اول ژوئن ۲۰۱۲، این دادگاه در حکم صادره در مورد پرونده فوق، دستور داد که «وزیر از تاریخ صدور حکم باید در کمتر از ۴ ماه درخواست سازمان مجاهدین خلق ایران برای ابطال نامگذاری این سازمان به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی تحت قانون ضدتروریسم را رد کند، یا تأیید کند.بدین وسیله ما به دادگاه اعلام می‌کنیم که وزیر بعد از اطلاع ضروری به کنگره، نامگذاری سازمان مجاهدین خلق ایران را باطل کرد که از امروز نافذ است. با احترام تقدیم می‌شود

رابرت لوب LOB -کفیل معاونمدیرکلمدنی ـ وزارت دادگستری ایالات متحده

اطلاعیه هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا و اعلام خروج سازمان مجاهدین و ارتش آزادیبخش ملی ایران

از لیست سازمانهای تروریستی خارجی و ثبت و انتشار آن در روزنامه رسمی ایالات متحده آمریکا

فدرال رجیستر (روزنامه رسمی ایالات متحده) - ۴ اکتبر ۲۰۱۲

وزارت‌خارجه - اعلان عمومی- شماره ۸۰۴۹-در موضوع نامگذاری مجاهدین خلق ایران

-شورای ملی مقاومت ایران

- ارتش آزادیبخش ملی ایران

با همه اسامی مشابه و اختصاری.

در مشورت با وزیر دادگستری و وزیر خزانه‌داری

من بدینوسیله نامگذاری مجاهدین خلق و دیگر اسامی آن را به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی،

طبق بخش ۲۱۹  قانون مهاجرت و ملیت و طبق اصلاحیهٔ ضمیمه به آن لغو می‌کنم. این اقدام از روز ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۲ نافذ است.این تصمیم در فدرال رجیستر (روزنامه رسمی) منتشر خواهد شد. -۲۱ سپتامبر ۲۰۱۲

هیلاری رادام کلینتون /وزیر خارجه.

۴-خبرگزاری نیروی تروریستی قدس ـ در درگیریهای مسلحانه فیروز آباد فرمانده انتظامی قیر و کارزین مجروح شد

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس در رابطه با تهاجم مسلحانه جوانان شورشگر و قهرمان فیروزآباد به نیروهای سرکوبگر انتظامی رژیم نوشت: در ادامه درگیری و تعقیب و گریز فرمانده انتظامی شهرستان قیر و کارزین و ۲ نفر دیگر از کارکنان پلیس نیز مجروح و روانه بیمارستان می‌شوند.

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس می‌افزاید: بلافاصله اقدامات و تدابیر لازم برای دستگیری قاتل مسلح با هدایت و حضور میدانی سردار رهام بخش حبیبی، فرمانده انتظامی استان و اعزام تیم های زبده پلیس به‌صورت ویژه در دست اقدام بوده و تأکید می‌شود با هر گونه شرارت و ناامنی قاطعانه برخورد خواهد شد.

گفتنی است که روز گذشته در تهاجم مسلحانه جوانان قشقایی به پاسگاه انتظامی رژیم در منطقه قیر در فیروزآباد فارس شماری از مأموران سرکوبگر انتظامی کشته و زخمی شدند. در همین حال دادستان عمومی جنایتکار رژیم در فارس گفت

دشمن که مرتباً از خستگی و فرسایش نیروهای انتظامی در رسانه‌ها با قصد شکستن اقتدار نیروی امنیتی سخن می‌گفت همزمان به نقاط مختلف فرهنگی و اجتماعی حمله می‌کرد و از طرفی استان فارس به‌ویژه شهر شیراز به‌خاطر حضور مجاهدین به پایتخت شورش معروف شده بود و در همین حین بسیاری از عملیات ها برای ناامن‌سازی خنثی شده بود.

۵-شکست حملهٔ سنگین سایبری سپاه و اطلاعات آخوندی به‌سایت مجاهددر ساعت ۱۶: ۱۰ پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲

این حمله که با تراکم ۳۰ میلیون درخواست بر ثانیه و از حدود ۱۱۰ کشور سازمان داده شده بود. در مواجهه با دیواره آتش سایت مجاهد درهم شکست و ناکام ماند

۶-افشای شبکهٔ نفوذی‌های رژیم ایران در مواضع حساس دولتی و کارشناسی در آمریکا و اروپا به کار گرفتن مأموران نفوذی

در برجام و انواع مأموریتها شامل شیطان‌سازی از مجاهدین

محکومیت‌های فزاینده سناتورها و اعضای کنگره و شخصیت‌های برجستهٔ آمریکایی

سناتور جیم ریش: اتهامات نگران‌کننده‌یی دربارهٔ تلاش‌های رژیم ایران برای تأثیرگذاری

سناتور لیندزی گراهام: اتهامات این گزارش بسیار شوکه‌کننده است

مایکل مک‌کال رئیس کمیته امور خارجی کنگره: هر روز فضاحت رابرت مالی هشداردهنده‌تر می‌شود -یکی از اعضای اصلی کمپین نفوذ رژیم اکنون در موضع ارشدی در وزارت دفاع کار می‌کند -به‌دنبال افشای عملیات نفوذ رژیم آخوندی و شماری از مأموران نفوذی آن‌که نشان می‌داد چگونه رژیم آخوندی از طریق مأموران خود با عناوین ساختگی محقق و کارشناس و دانشگاهی و مشاور در ارگانهای مختلف آمریکایی نفوذ کرده، روزنامه آلمانی بیلد نیز از یک فقره دیگر از عملیات نفوذ رژیم تحت عنوان کارشناس در اروپا پرده برداشت.

روزنامهٔ بیلد آلمان ۵مهر۱۴۰۲ در گزارشی دربارهٔ افشای شبکهٔ نفوذی‌های رژیم در آمریکا و اروپا، می‌نویسد:

در این ماجرا کارشناسان ظاهراً مستقل ایران در حال گسترش فعالیت‌هایشان تا سنای آمریکا هستند و یکی از آنها عدنان طباطبایی آلمانی-ایرانی است!

طباطبایی سال‌هاست که به‌عنوان یک به‌اصطلاح کارشناس در رسانه‌های آلمانی حضور داشته و خود را «مشاور» وزارت‌خارجه توصیف می‌کند – هر چند که مدت‌هاست به‌دلیل ارتباط آشکارش با رژیم آخوندها مورد انتقاد قرار گرفته است.

اکنون یک شبههٔ جدی آشکار شده است: گفته می‌شود او حتی فعالانه برای آخوندها تبلیغ کرده است. کاری که او می‌خواست انجام دهد: روابط عمومی برای برنامهٔ اتمی (رژیم) ایران!

گزارش رسانه‌ها از ایمیل‌های فاش‌شده که نام (عدنان) طباطبایی نیز در آنها دیده می‌شود – (نشان می‌دهد که) او خدمات خود را به‌عنوان یک نویسندهٔ ناشناس به‌وزارت‌خارجهٔ (رژیم) ایران ارائه می‌کند.

بیلد در بخش دیگری از این گزارش، اضافه می‌کند: پروژه «ابتکار مشترک رژیم ایران و کارشناسان به‌ظاهر مستقل در غرب توسط مصطفی زهرانی، یکی از مسئولان ارشد وزارت‌خارجهٔ (رژیم) ایران و یکی از اعضای سپاه پاسداران هدایت می‌شد. نام این ابتکار: «ابتکار کارشناسان ایران» است.

ایمیل‌های فاش‌شده اکنون نشان می‌دهد که چگونه رژیم ایران به‌طور خاص از ابتکارعمل برای تأثیرگذاری بر سیاست خارجی کشورهای غربی استفاده کرده است. این استراتژی به‌ویژه در ایالات‌متحده موفقیت‌آمیز بود و برخی از کارشناسان حتی مواضع دولتی به‌دست آوردند.

به‌عنوان مثال، آرین طباطبایی که بارها به‌طور علنی از رژیم حمایت کرده و در حال حاضر در پست مدیریتی در وزارت دفاع آمریکا کار می‌کند. از این‌رو سناتورهای آمریکایی خواستار تحقیقات در مورد این پرونده هستند.

یکی دیگر از اعضای طرح کارشناسان (رژیم) ایران، علی واعظ بود که او نیز بارها از رژیم ایران دفاع کرد. واعظ مشاور بانفوذ رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در مذاکرات اتمی بود. مجوز امنیتی مالی اکنون لغو شده است و اف.بی.آی در حال تحقیق در مورد او است».

بیلد در ادامهٔ این گزارش، اضافه می‌کند: «عدنان طباطبایی، کارشناس ظاهراً مستقل، که بنا به اطلاعات خودش مشاور وزارت‌خارجه آلمان نیز بوده است، به وزیر خارجه رژیم ایران از وفاداری خود اطمینان داده (و نوشته است): «ایران کشور ماست، بنابراین ما نیز نیاز و مسئولیت داریم. سهم ما وقتی می‌گویم «ما»، منظورم دقیقاً همان گروهی است که شما (با آن) ملاقات کردید».

«گروه» به‌آن دسته از کارشناسان «طرح کارشناسان (رژیم) ایران» اطلاق می‌شود که قرار است منافع رژیم ایران را در غرب به‌اجرا بگذارند. عدنان طباطبایی با این ایمیل به‌طور فعال خدمات روابط عمومی خود را به وزیر خارجه (رژیم) ایران برای تبلیغ برنامه اتمی آخوندها ارائه کرد. پروژه‌هایی که با بودجه زیادی از دولت حمایت می شوند(او می‌نویسد:) «پیشنهاد ما می‌تواند این باشد که ما به‌عنوان یک گروه مقاله‌یی (۲۰۰۰ کلمه‌یی) در مورد مذاکرات در حال انجام آماده کنیم». یک پاراگراف باید به‌جنبه‌های فنی و دیگری به‌پیامدهای سیاسی مذاکرات اتمی اختصاص یابد. طباطبایی در مورد شبکه مأموران رژیم می‌گوید: «در میان ما برای هر حوزه‌یی متخصصانی وجود دارند».در واقع طباطبایی در سال‌های اخیر بارها و بارها برای دفاع و سفیدسازی رژیم در رسانه‌ها حضور داشته است. پروژه اندیشکده وی به‌نام «کارپو» در بن به‌تازگی توسط وزارت‌خارجه با ۹۰۰هزار یورو تأمین مالی شد.

سناتور جیم ریش رئیس جمهوری‌خواهان در کمیتهٴ روابط خارجی سنای آمریکا: «اینها اتهامات نگران‌کننده‌یی دربارهٔ تلاش‌های (رژیم) ایران برای تأثیرگذاری بر سیاست ایران و آمریکا با طرحی برای تقویت امنیت جهانی و برنامه اتمی آن است. دخالت احتمالی مقامات دولت بایدن با طرح کارشناسان (رژیم) ایران باید جدی گرفته شود و مستلزم بررسی بیشتر است».

سناتور لیندزی گراهام کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری آمریکا: عضو ارشد کمیته قضایی: «اگر اتهامات این گزارش اندکی هم درست باشد، در سطوح بسیاری شوکه‌کننده است».

بیانیهٔ مایکل مک‌کال رئیس کمیته امور خارجی کنگرهٔ آمریکا:

«هر روز، فضاحت رابرت مالی هشداردهنده‌تر می‌شود. نه‌تنها فرستاده ویژه برای ایران پس از تعلیق مجوز امنیتی توسط اف.بی.آی تحت تحقیق است، بلکه گزارشهای جدید حاکی از آن است که یک مقام مسئول حمایت از تیم مذاکره‌کننده او در مورد (رژیم) ایران، یکی از اعضای اصلی کمپین نفوذ (حکومت) ایران بوده است. این مقام به‌نحوی توانسته با وجود آن مجوز امنیتی بگیرد و اکنون در موضع ارشدی در وزارت دفاع کار می‌کند. مردم آمریکا شایستهٔ شفافیت در مورد فضاحت (رابرت) مالی هستند.

۷-بخشی از دروغهای رله شده رژیم علیه مجاهدین و شورای ملی مقاومت توسط نفوذیهای افشا شده در آمریکا

سایت مؤسسهٔ رند – استماع (آرین طباطبایی) ارائه‌شده در زیرکمیتهٴ خاورمیانه، شمال آفریقا و تروریسم بین‌المللی کمیتهٴ امور خارجی کنگره در ۲۸ژانویه۲۰۲۰.

افزایش تنش با ایران: پیامدها و برای منافع ایالات‌متحده و ثبات منطقه‌یی. آرین طباطبایی

این شهادت در زیرکمیتهٴ خاورمیانه، شمال آفریقا و تروریسم بین‌المللی کمیتهٴ امور خارجی کنگره در ۲۸ژانویه۲۰۲۰ ارائه شد.

اگر چه مشروعیت جمهوری اسلامی به‌وضوح آسیب دیده و نارضایتی مردمی هم‌چنان رو به‌رشد است، اما سیاست ایالات‌متحده در قبال ایران باید بر اساس واقعیت باشد. واضح است که ایالات‌متحده باید به‌دنبال آمادگی برای همهٔ سناریوها باشد، از جمله فروپاشی بالقوهٔ رژیم - که می‌تواند یک دولت دموکراتیک دوست را روی کار بیاورد (البته این هم‌چنان یک سناریوی با احتمال کم برای آینده قابل پیش‌بینی است) یا منجر به‌یک رژیم استبدادی دیگر، مانند چیزی بشود که توسط مجاهدین خلق یک مدعی بعید برای قدرت با تاریخچه‌یی نگران‌کننده. ۲۱

فارین‌پالیسی ۳۰آوریل۲۰۱۸

آرین طباطبایی یک استادیار دانشگاه جورج تاون می‌گوید: «مجاهدین خلق اکنون یک کانال مستقیم به‌بالاترین سطوح تصمیم‌گیری در ایالات‌متحده دارند. چیزی که قبلاً نداشته‌اند». طباطبایی می‌گوید: «این گروهی است که در دردناک‌ترین رویداد تاریخ معاصر ایران در کنار دشمن قرار گرفت».

بخشی از مقالهٔ آرین طباطبایی در سایت بولتن دانشمندان اتمی ۲۹مارس۲۰۱۸:

«تهدید بولتون برای توافق اتمی ایران»

. شاید نگران‌کننده‌ترین موضوع، رابطهٔ بولتون با مجاهدین خلق باشد، یک گروه اپوزیسیون ایرانی که او آن‌را جایگزینی مناسبی برای جمهوری اسلامی، مدافع دموکراسی و حقوق‌بشر می‌داند. اما همان‌طور که من در جای دیگر نوشته‌ام (م. لینک به‌مقالهٔ خودش «مراقب مجاهدین خلق باشید») سازمان مجاهدین نه‌ جایگزین مناسبی برای حکومت کنونی ایران است و نه نیرویی برای دموکراسی و حقوق‌بشر. در عوض، این یک سازمان فرقه مانند است که از اعضای خود سوء‌استفاده کرده و پیشاپیش (اسامی) فهرستی از روزنامه‌نگاران (مرتبط با رژیم ایران) را منتشر کرده تا هوادارانش آنها را هدف قرار بدهند. این (سازمان) از حمایت کمی در داخل ایران برخوردار است و مسئول حملات تروریستی علیه ایرانیان و آمریکایی‌ها است. فراتر از این، هیچ تضمینی وجود ندارد که مجاهدین خلق سیاستی را در مورد برنامه اتمی کشور یا سایر فعالیت‌های شرورانه اتخاذ کند که متفاوت با (سیاست) رژیم حاکم باشد. البته مهم‌تر از آن، این ایده که تغییر رژیم، همان گزینهٔ سیاست خارجی که بولتون برای مقابله با (رژیم) ایران آن‌را ترجیح می‌دهد، موفقیت‌آمیز خواهد بود و نتیجه‌یی پایدار به‌همراه خواهد داشت، با میراث جنگهای افغانستان و عراق زیر سؤال رفته است».

نویه زوریخه سایتونگ ۱۴ژانویه۲۰۱۹ تحت عنوان «متحدان مشکوک واشنگتن علیه ایران»

اظهارنظر مزدور نفوذی رژیم ایران عدنان طباطبایی را منعکس کرده است که از موضع نیابتی و نمایندگی وزارت اطلاعات آخوندها می‌گوید: مجاهدین خلق با توجه به مخالفت آن با خمینی در جنگ ایران و عراق.

«از سوی ایرانیان، بیش از القاعده و داعش منفور است». این گروه از اسم خوش‌ آهنگ شورای ملی مقاومت استفاده می‌کند، (عدنان) طباطبایی طبق دیکته وزارت اطلاعات می‌گوید: «مرگبار است که فکر کنیم چنین گروهی می‌تواند تأثیر مثبتی در روند سیاسی در ایران داشته باشد».

۸-ایندیپندنت  انگلستان ـ سه دستیار رابرت مالی تحت حمایت وزارت‌خارجه رژیم ایران بودند

این افراد آرین طباطبایی، دینا اسفندیاری و علی واعظ -همگی در مقطعی، از اعضای گروهی به‌نام «ابتکار کارشناسان رژیم ایران» بوده‌اند -علاوه بر حمایت کلی آنها از دیپلماسی بین غرب و رژیم ایران -این ۳ تن به‌عنوان منتقدان سازمان مجاهدین شناخته می‌شوند

روزنامهٔ ایندیپندنت  انگلستان ۶ مهر۱۴۰۲:

گزارشها حاکی از آن است که ۳دستیار رابرت مالی بخشی از تلاش‌هایی بوده‌اند که ظاهراً مورد حمایت وزارت‌خارجه (رژیم) ایران قرار داشته است. بر اساس گزارش خبرگزاریها، این افراد، آرین طباطبایی، دینا اسفندیاری و علی واعظ، همگی در مقطعی، از اعضای گروهی به‌نام «ابتکار کارشناسان (رژیم) ایران» بوده‌اند.

علاوه بر حمایت کلی آنها از دیپلماسی بین غرب و (رژیم) ایران این سه تن به‌عنوان منتقدان سازمان مجاهدین یک گروه از مخالفان ایرانی شناخته می‌شوند که اکنون در آلبانی اقامت دارد.

این گروه که خود را آلترناتیو صلح‌جو دموکراتیک، بر مبنای جدایی دین و دولت و دموکراتیک برای حکومت ایران معرفی می‌کند، از سوی وزارت‌خارجهٔ بایدن یک نیروی سیاسی معتبر به‌حساب نمی‌آید.

با این حال، این گروه اتحادهای مهمی را با وزیر خارجهٔ سابق ترامپ مایک پمپئو و معاون رئیس‌جمهور قبلی مایک پنس ایجاد کرده؛ این نشانه‌یی از این است که مجاهدین خلق می‌توانند در دورهٔ یک دولت جمهوری‌خواه، مشروعیت بیشتری را (دست‌کم از نظر دولت ایالات‌متحده) شاهد باشند.

.... اصلا کار اینها همینه اصلاً دست پیش را می‌گیرند که پس نیفتند، مثل همون سؤالی که گفتم از شخصیتهای آمریکایی می‌شود که شما از مجاهدین پول گرفتید؟ سؤال اصلی اینه که بگو ببینیم که برای این سؤال چند گرفتی؟ چون این‌که خیلی روشن است چنانکه گفتم، یعنی می‌توان از خانواده میلیونر کندی یا فلان مقام، یا فلان شخصیت کسی رو خرید، پس آمریکا به چه نقطه‌ای رسیده که بیش از۴۰تن از عالیترین مقامات سیاسی و نظامی و قضایی و اطلاعاتی و اداری، علاوه بر نمایندگان منتخبش، مجاهدین می‌تونن اونها را بخرند! به عکس طرح کننده سؤال است که پول گرفته سرنخ را بگیرید ادامه دهید قطعاً به سرچشمه که رژیم است خواهید رسید! حالا نفته حالا قرارداده حالا تجارته، یک به یک روشن خواهد شد،

مگه اون نشریه کانادایی پارسال فاش نکرد که برای انتشار یک مقاله، رژیم چقدر پول پیشنهاد کرده، یک نویسنده برجسته اروپایی بهش یک میلیون دلار پیشنهاد کرده بود رژیم که کتابی علیه مجاهدین بنویسه. اینها که چیزهایی است کاملاً شناخته شده مگه قبل از لیست‌گذاری در اتحادیه اروپا، رژیم خودش اذعان نکرد که ۸بار در اسپانیا گفتگو داشته، پس پولهای نفت به کجا می‌رود؟ ۳۵۰ میلیارد دلار زمان همین احمدی‌نژاد، هاکذا زمان همین آخوند خاتمی....

۹-تجمع اعتراضی دانش‌آموزان مدرسه فرزانگان تهران در اعتراض به نصب دوربینهای مداربسته در مدرسه

دانش آموزان مدرسه فرزانگان تهران و الدین آنها در اعتراض به نصب دوربینهای امنیتی مداربسته در نقاط مختلف مدرسه و برکناری معلمانی که روابط خوبی با دانش‌آموزان داشتند، تجمع کردند.

سایت حکومتی خبر‌آنلاین به اعتراض دانش‌آموزان و والدین آنها اعتراف کرد و نوشت: اولیای دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه فرزانگان ۱ مقابل آموزش و پرورش منطقه ۶ تهران تجمع کردند. دلیل تجمع این خانواده‌ها تغییر مدیریت مدرسه بود، یکی از والدین درباره این تغییر و تحول گفت: مدیریت جدید مدرسه معلم‌هایی که دانش‌آموزان با آنها ارتباط خوبی داشتند کنار گذاشته است. وی افزود: «دانش‌آموزان به‌دلیل اعتراض در کلاسهای درس حاضر نمی‌شوند» «مدیریت جدید در بخش‌های مختلف مدرسه دوربین کار گذاشته بود، حتی در سرویس‌های بهداشتی مدرسه، اما وقتی با مخالفت دانش‌آموزان و خانواده‌ها مواجه شد مجبور به جمع‌آوری دوربین‌ها شد

سایت حکومتی خبر‌آنلاین افزود: موقع تجمع اولیای این دانش‌آموزان مقابل آموزش و پرورش منطقه، دانش‌آموزان هم در حیاط مدرسه تجمع کرده بودند و خواستار تغییر مدیریت فعلی دبیرستان بودند قبل‌تر، وزیر آموزش و پرورش به رسانه‌ها گفته بود: «امسال نزدیک به ۲۰ هزار مدیر مدرسه تغییر کردند تا در مدارس تحول ایجاد کنند.

۱۰-ادعای متناقض پاسدار وحیدی وزیر کشور رژیم درباره صدای انفجار در خرم‌آباد

خبرنگار: انفجاری شنیده شد در خرم‌آباد بعد منابع فعلی گفتند که پادگان امام علی و زیرساختهای موشکی‌اش مورد هدف قرار گرفته‌اند.

وحیدی: نه این تکذیب می‌شود،

خبرنگار: میشه علت اش را بگید؟

وحیدی: ببینید انرا اعلام کرد ژئوفیزیک به‌عنوان یک زلزله اعلام کرد

خبرنگار: آقای وزیر زلزله ۲ریشتری این‌قدر احساس نمی‌شود

وحیدی: خوب وقتی در عمق کم اینرا باید متخصصان باید جواب بدهند ولی چون در عمق کم بوده متخصصینش می‌گویند چرا این چون این فاصله کمی بوده

خبرنگار: علت صدا چی بوده پس؟

وحیدی: آنچه که مطرح است بیشتر همان تکانه و لرزش بوده حالا بعضی اطلاعاتی که داده شده دراون شب  و صحیح نبوده اطلاعات غیردقیقی بوده ولی آنچه که الانه رسماً اعلام شده توسط مراجع رسمی گفتند زلزله است

۱۱-روز چهارشنبه ۵مهر ۱۴۰۲ وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد یک شبکه چندملیتی تأمین تجهیزات پهپادی برای مقاصد تروریستی رژیم ایران را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

. این تحریم‌ها دو فرد و پنج شرکت را که در ایران، چین، هنگ کنگ، ترکیه و امارات متحده عربی مستقر هستند در بر می‌گیرد.

اسامی شرکتها و افراد تحریم شده عبارتند از:

  • شرکت پیشگام الکترونیک صفه و مدیر آن حمیدرضا جان قربانی: به‌خاطر تأمین مالی و تجهیزاتی سپاه پاسداران برای تولید پهپادهای جنگی
  • شرکتهای مارک Himark مستقر در هنگ کنگ و مدیر چینی آن، فن یانگ: به‌خاطر تأمین تجهیزات پهپادی به ارزش میلیونها دلار برای شرکتهای وابسته به سپاه پاسداران رژیم ایران و هم‌چنین کمک در انتقال این تجهیزات به شبه‌نظامیان حوثی در یمن
  • شرکتهای «دال انرژی» و «آنکاپورت» به‌خاطر تسهیل انتقال صدها هزار دلار پول و تأمین مالی برای پروژه‌های پهپادی سپاه پاسداران رژیم ایران
  • شرکت عمده فروش فرهاد قائدی، مستقر در امارات متحده عربی، به‌خاطر تسهیل انتقال تجهیزات پهپادی از طریق دوبی یه سپاه پاسداران در ایران

کلیه داراییهای این افراد و شرکتها، چه در آمریکا و یا کشورهایی که رابطه تجاری با آمریکا دارند مسدود خواهد شد.

۱۲-روزنامه گاردین ـ سند محرمانه ۴۷صفحه‌ای دولت اوکراین در مورد حملات مرگبار پهپادی

روزنامه گاردین ۵مهر ۱۴۰۲ خبر داد دولت اوکراین با ارسال یک سند محرمانه ۴۷صفحهای برای کشورهای عضو جی-۷، از جمله توضیح داده است بیش از ۶۰۰ حمله مرگبار به شهرهای این کشور در تابستان امسال، به‌وسیله پهپادهایی که تجهیزات آنها توسط شرکتهای غربی تأمین شده صورت گرفته است.

بر طبق این سند که یک نسخه آن به‌دست گاردین رسیده است، ۵۲فقره از اجزای الکترونیکی بکار رفته در پهپادهای شاهد۱۳۱ و ۵۷ فقره از آنها که در پهپادهای شاهد۱۳۶ ساخت رژیم ایران استفاده شده، از جمله توسط ۵شرکت که دفتر اصلیشان در آمریکا، سوئیس، هلند، آلمان، کانادا، ژاپن و لهستان مستقر هستند، تأمین شده است.

دولت اوکراین در این گزارش برای مقابله با تولید چنین پهپادهایی پیشنهاد کرده است مراکز تولید آنها از جمله در ایران و سوریه با حملات موشکی منهدم شوند.

۱۳-اعترافات بی‌سابقه در یکی از شبکه‌های اطلاعات آخوندی پس از ۴۳سال در مورد جنگ ضدمیهنی

...جواد مظفر مدیر کل رسانه‌های خارجی در زمان جنگ -در ۲۸ فروردین ۱۳۵۹ـ  ناگهان خمینی پیام می‌دهد. ای عشایر عراق قیام کنید این آقا را سرنگون کنید!جریان حاکم بر اساس یک تحلیل غلط از جنگ استقبال کرد. و این کار خطا و اشتباهی بود که انجام شد. انگار که ما هم او را هل می‌دادیم بسوی جنگ با شعارهایمان با تحریکاتمان و با کارهایمان ،واقعا تصور خمینی و تصور آقایان این بود که مردم عراق اگر اراده کنند.صدام را سرنگون می‌کنند! چی چی را اراده کنند؟!در فروردین ۱۳۶۵، سران کشور رفتند نزد خمینی و می‌گویند پیامهایی هم از طرف کشورهای منطقه هست که حاضرند خسارات جنگ را بدهند. خمینی می‌گوید هر کی خسته شده از جنگ می‌تواند برود کنار.

گفتند جنگ جنگ تا پیروزی، راه قدس از کربلا می‌گذرد، جنگ جنگ تا رفع فتنه در عالم- ای داد و بیداد، آقا دست بردار، شعار باید چی می‌بود؟شعار جنگ تا خروج صدام از کل سرزمینهای ایران که (در این صورت) اون می‌شد جنگ دفاعی...

رجایی خراسانی نماینده وقت ایران در سازمان ملل می‌گوید ۲۰ میلیون دلار به من بدهید. تا لیست سلاحهای مورد نظرتان را برایتان بیاورم. تمام ۲۰ میلیون دلار رفت برای آقای رجوی، برای مسعود رجوی.....

 

 

 

لطفا به اشتراک بگذارید: