مشروح اخبار شامگاهی سیمای آزادی ـ سه‌شنبه

۱-دیدار خانم مریم رجوی با خانم دورین روکماکر نماینده پارلمان اروپا

روز دوشنبه سوم مهرماه خانم دورین روکماکر، نماینده پارلمان اروپا از هلند و سناتور پیشین این کشور با خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت دیدار و گفتگو کرد

خانم روکماکر ضمن تشکر از این دیدار گفت فعالیت‌های کانون‌های شورشی در داخل ایران به‌ویژه زنان و دختران جوانی که به‌رغم همه خطرات به صفوف مقاومت پیوسته‌اند بسیار انگیزاننده است.

وی خطاب به خانم رجوی گفت شما نه تنها یک منبع الهام و انگیزش در برابر دیکتاتوری و زن‌ستیزی برای زنان ایران بلکه برای همه ما در جهان هستید

خانم روکماکر افزود در ایران رژیم ترور و اعدام حاکم است اما متأسفانه اطلاعات شخصیتهای سیاسی و پارلمانترها از واقعیتهای رژیم ایران از یک‌سو و از مردم و مقاومت ایران از سوی دیگر بسیار ناقص و تحت تأثیر جنجالهای تبلیغاتی آغشته به مصالح سیاسی و اقتصادی طرفهای گوناگون است. رژیم ایران و لابی‌هایش تلاش می‌کنند با پخش اطلاعات دروغ تصویر غلطی ارائه کنند. برخی سیاستمداران نیز به‌دلیل ناآگاهی یا منافع اقتصادی و ملاحظات سیاسی از این اطلاعات و تصویر دروغین دنباله‌روی می‌کنند. وظیفه ما به‌عنوان نمایندگان مردم این است که به‌نحوی خستگی‌ناپذیر در جهت اطلاع‌رسانی درست کار کنیم. وی افزود وقتی ما در مقابل عوامل رسمی و غیررسمی رژیم می‌ایستیم آنها وادار به عقب‌نشینی می‌شوند.

خانم رجوی با قدردانی از تلاشها و درک عمیق خانم روکماکر گفت نخستین واقعیت در مورد رژیم ایران این است که نسبت به سال گذشته بسیار ضعیف‌تر شده و دلایلی که باعث شکل‌گیری قیام ۱۴۰۱ شد نه تنها از بین نرفته بلکه تشدید شده است.

این رژیم تنها با سرکوب و ایجاد رعب و وحشت حکومت می‌کند. در همین حال سیاست مماشات، به رژیم سردمدار اعدام و تروریسم و قتل‌عام، سوخت می‌رساند.

وی افزود: با این‌حال این رژیم هیچ آینده‌ای ندارد و سرمایه‌گذاری بر روی آن محکوم به شکست است.

خامنه‌ای ناگزیر با روی کار آوردن رئیسی، یک جلاد منفور و شناخته شده در قتل‌عام زندانیان در ۱۳۶۷ حکومت را برای حفظ آن یک پایه کرد اما این انقباض بر دامنه حذف و ریزش در داخل رژیم افزوده و قاعده حاکمیت هر روز کوچکتر می‌شود.

واقعیت فراگیر، شدت یافتن بحرانهای اقتصادی و اجتماعی و تعارض عموم مردم ایران با رژیم خون‌ریز و زن‌ستیز ضدانسانی است که از ۴۲ سال پیش بی‌دریغ به اعدام و قتل‌عام فرزندان ایران روی آورده است.

ما در این ایام در آستانه کشتار دانش‌آموزان و دانشجویان در ۵ مهر ۱۳۶۰ و هم‌چنین کشتار نمازگزاران بی‌گناه در ۸ مهر سال گذشته در زاهدان هستیم.

۲-فعالیت کانون‌های شورشی ـ سلام بر لاله‌زار شهیدان دانشجو و دانش‌آموز ۵مهر ۱۳۶۰
سلام بر لاله‌زار شهیدان دانشجو و دانش‌آموز ۵ مهر ۱۳۶۰

آنان که بت خمینی را درهم شکستند و شعار مرگ بر خمینی را به میان توده‌های مردم بردند

«بت خمینی باید تمام‌عیار شکسته می‌شد و همه می‌دانند که شکستن بتی که خود عنوان بت‌شکن داشته به‌مراتب از شکستن بت شاه مشکل‌تر است»

مسعود رجوی-جمعبندی نخستین سال مقاومت تابستان ۱۳۶۱

تهران-۴مهر۱۴۰۲- تراکت مسعود رجوی: مجاهدین در۵ مهر بت خمینی را درهم شکستند

تهران-۴مهر۱۴۰۲- تراکت مسعود رجوی: پیام جوانان در۵ مهر خمینی حیا کن سلطنت را رها کن

تهران-۴مهر۱۴۰۲- تراکت مریم رجوی: درود بر شما نسل شورشگر که برای برچیدن بساط ولایت فقیه به خیابان‌ها آمده و بهای آزادی را پرداختید مهر

تهران-۴مهر۱۴۰۲-تراکت مسعود رجوی: دجال خون‌آشام در رو ۵ مهر ۱۳۶۰مطلقا در ذهن و عین توده مردم تمام شد در روز ۵ مهر بت خمینی را درهم شکستند

۵-۳ مهر سالروز حماسه و قیام فروزان پنجم مهرماه۱۳۶۰

روز تاریخی بت‌شکنی و فراگیر کردن شعار مرگ بر خمینی

پیام رادیویی مسعود رجوی - به‌مناسبت ۵ مهر ـ ۷ مهر ۱۳۷۰

سالروز دیگر عید خونین میلیشیا و مجاهدین است در ۵ مهر، روزی که در اون مجاهدین پرده‌ها رو به‌طور کامل کنار زدن و شعار مرگ بر خمینی رو با خون صدصد و هزار هزار میلیشیای مجاهد خلق و دیگر اعضا و کادرها و هوادارانشون به ثبت دادند. همیشه فرصت کم بوده برای یادآوری و تجدید خاطره درباره ابعاد و عظمت ۵ مهر. از اون پیش‌تر هیچکس نه می‌توانست و نه جرأت کرده بود! چه از گروه‌های مذهبی، چه مارکسیست و چه غیره که شعار مرگ بر خمینی رو بر زبان جاری کنه چه رسد این‌که به ثبت بده، زیرا که دجال توده‌های مردم رو هم با خودش، یا بسیاری از توده‌های مردم رو با خودش برده بود، عکسش رو در ماه می‌دیدن بنابراین خشم‌وکین مردمی به‌صورت مشخص و متبلور متوجه شخص بهشتی بود،

خیلی جرأت و توان می‌خواست. شخص خود خمینی رو شعار مرگش رو دادن. امروز البته انگار نه انگار که این چیزی هست چون به ثبت رسیده، سالها تکرار شده، تبدیل به یک شعار اجتماعی شده بود، الآن در هر کجا که حرکت اعتراضی هست، مرگ رژیم رو یا سردمدارهاش رو میخوان همه.

یک زن شریف و قهرمان ایتالیائی

در مرکز شهر“ ترویزو“ جهت اعتراض

به اعدام نوجوانان مجاهد توسط

رژیم خونخوار خمینی خود را به آتش کشید

طبق گزارش روزنامه رپوبلیکا روز ۲۸ نوامبر (۷آذر۱۳۶۰) یک خانم ۴۵ ساله ایتالیایی به‌نام اما دالفورنو، شغل، مدد کار اجتماعی، که دارای ۳ فرزند است به‌عنوان اعتراض به اعدام نوجوانان در ایران خود را در مرکز شهر“ ترویزو“ به آتش کشید.

هم اکنون او در بخش سوختگی‌های عمیق بیمارستان شهر پادوا بستری است و پزشکان امیدی به نجاتش ندارند.

به‌دنبال اقدام سازمان مجاهدین مبنی بر انتشار عکس نوجوانان مجاهد طرفدار این سازمان، که در تظاهرات خیابانی دستگیر و توسط رژیم خمینی اعدام شده‌اند و هم‌چنین انتشار زندگینامه و وصیتنامه آنان روزنامه‌های جهان و از جمله روزنامه‌های ایتالیا این عکسها و مطالب مربوط به آن را چاپ کردند.

روز قبل از حادثه خانم دالفورنو با دیدن این عکسها در روزنامه‌ها به تهیه پلاکاردی با عکس نوجوانان شهید مجاهد و مضمون“ می‌خواهم توجه همگان را به اعدام نوجوانان در ایران جلب کنم“ به تمامی روزنامه‌ها و تلویزیونهای محلی مراجعه کرده و خواستار اقدامی در این مورد می‌گردد و سپس در جلوی ساختمان شهرداری پلاکارد خود را به‌دست می‌گیرد.

روز بعد با پلاکاردی حاوی عکس شهدا و جمله“ می‌خواهم برای نوجوانان اعدام شده در ایران بمیرم“ به جلوی ساختمان فرستنده‌ٔ تلویزیونی رفته و با ریختن بنزین بر روی خود اقدام به آتش زدن خود می‌کند و در اثر این خودسوزی دست راست و چپ و سینه و گردنش سوخته و هم‌اکنون در شرایط بسیار وخیمی به‌سر می‌برد. به‌گفته کشیش شهر، او یک کاتولیک فعال بوده و همیشه خود را متعهد به توجه به مسائل اجتماعی می‌دید. از جمله بچه‌هایی را که توسط خانواده‌هایشان رها شده بودند مورد مراقبت قرار می‌داده است. به‌گفته‌ٔ همسرش او همیشه به فکر دردهای اجتماع بوده است.

سازمان مجاهدین خلق ایران ضمن بزرگداشت این قهرمانی شورانگیر از این پس نام خانم دالفورنو را نامی متعلق به تمامی جنبش مقاومت خلق محسوب نموده و توجه تمامی سازمانهای بین‌المللی و نیروهای دموکراتیک را نسبت به اقدام هر چه عاجل‌تر برای متوقف نمودن کشتار و شکنجه رژیم خمینی در ایران بر می‌انگیزد.

تلگراف مسئول شورای ملی مقاومت

به بانوی قهرمان ایتالیایی در بیمارستان

خانم“ اِما دالفورنو“ مبارز شریف و عالیقدر

قهرمانی شگفت‌انگیز شما بانوی انسان‌دوست و شریف تمامی مردم و تمامی مقاومت ایران را به‌شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. شما با دست زدن به تهورآمیزترین عمل فداکارانه‌تان وجدانهای خفته‌ای را در سراسر جهان برانگیختید که هم‌چنان نسبت به سیاست شکنجه و کشتار خمینی در ایران و به‌ویژه کشتار نوجوانان بی‌تفاوتند. از این پس نام شما در سر لوحه‌ٔ مقاومت عادلانه‌ٔ خلق ایران پیوسته خواهد درخشید، وظیفه دارم از جانب خانواده‌ٔ نوجوانان شهید مجاهد شورای ملی مقاومت با تمام وجود از شما تقدیر کنم.

صمیمانه بهبودی هر چه سریعترتان را آرزو می‌کنم هم‌چنین آرزو می‌کنم دولت ایتالیا نیز از شما که تبلور وجدان انسانی و آزدیخواهانه‌ٔ همه مردم شریف ایتالیا هستید – سرمشق گرفته و هر چه سریع‌تر جنایات رژیم خمینی را محکوم نماید.

هم‌چنین شرکتهای ایتالیایی نیز نباید به‌خاطر برخی قرادادها، سرکوب روزافزون مردم ایران و سیاست کشتار و شکنجه رژیم خمینی را بیش از این نادیده بگیرند.

با تقدیم مجدد گرمترین درودها و تشکرات والدین داغدار شهدا

مسئول شورای ملی مقاومت

مسعود رجوی

۲۹ نوامبر ۱۹۸۱

۴-طنین ضربه ”قیام تا سرنگونی“ به وزارت سرکوب و خفقان در دانشگاهها در رسانه‌های رژیم

خبر گردون -ماجرای تعطیلی کافه‌های اطراف دانشگاه تهران چه بود؟ پس از خبرها درباره هک سایت وزارت علوم نامه‌یی درباره تعطیلی کافه‌های اطراف دانشگاه تهران نیز منتشر شد

خبرآنلاین -انتشار نامه‌یی از سوی رئیس دانشگاه تهران در شبکه‌های اجتماعی واکنش برانگیز شد. در این نامه که از سوی رئیس دانشگاه تهران به وزیر علوم نوشته شده است. درباره اقداماتی برای بسته شدن کافه‌های اطراف دانشگاه تهران در راستای جلوگیری از اشاعه فرهنگ غیرخودی توضیحاتی ارائه شده است

اصلاحات نیوز -نامه عجیب برای تعطیلی کافه‌های اطراف تهران -چند کلمه توضیح دهید که چنین اقداماتی چه تأثیر مثبت و امیدبخشی بر مردم دارد؟ مزید امتنان است اگر ارتباط مبنایی تعطیل‌کردن کسب و کار حلال مردم با ریاست دانشگاه را تبیین فرمایید

آفتاب یزد ـ یک گروه هکری وابسته به گروهکهای معاند در آغاز سال تحصیلی جدید ادعا کرد که ۵۰۰ سرور، کامیپوتر، سایت و سامانه این وزارتخانه را هک کرده و به بیش از ۲۰هزار سند دسترسی پیدا کرده است. این گروه هکری بیش از این مسئولیت هک شدن سازمانهای مثل شهرداری تهران -وزارت امور خارجه، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت ارشاد، صدا و سیما و نهاد ریاست‌جمهوری را هم برعهده گرفته بود. این گروه در حال حاضر مشغول نشر اطلاعاتی درباره کارکنان این وزارتخانه است

دیدار نیوز-در آستانه بازگشایی مدارس و دانشگاهها صورت گرفت سایت وزارت علوم هک شد، ادعای دسترسی به ۲۰هزار سند

دنیای اقتصاد -حمله یک گروه هکری به ۵۰۰ سایت مرتبط با وزارت علوم- آن‌طور که پیداست ماجرای هک پلتفرمها و سیستمهای اطلاعاتی نظام پایانی ندارد -واکنش سیاست‌گذار و سازمانهای دولتی به اخبار هک اخیر عموماً سکوت و انکار است

۵-مریوان ـ برافروختن آتش و بستن جاده توسط جوانان شورشگرـ دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲

۶-گرامیداشت شهیدان قیام در تهران و کرج

تهران -۳مهر ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام حمیدرضا روحی

کرج -مهر ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام محمدجامه بزرگ

۷-اعتراضات کارگران، بازنشستگان، غارت‌شدگان و فرهنگیان در شهرهای مختلف

 باشعارمعلم زندانی آزاد باید گردد

بستن جاده توسط کارگران پتروشیمی‌دهلران

نه مجلس نه دولت نیستند به فکر ملت

معلم زندانی آزاد باید گردد

گرانی تورم شکسته پشت مردم

دهلران ـ کارگران پتروشیمی ـ ۴مهر ۱۴۰۲

بازنشستگان کرمانشاه ـ ۴مهر ۱۴۰۲

فرهنگیان بوشهر ـ ۴مهر ۱۴۰۲

شهر کرد ـ اعتراض به تبدیل مدرسه فارابی به کمپ ترک اعتیاد ۳ و ۴ مهر۱۴۰۲

غارت‌شدگان قزوین‌ـ ۴مهر ۱۴۰۲

بازنشستگان صنعت نفت تهران – ۳مهر ۱۴۰۲

کارگران سکوهای بهرگانسر، رسالت، ابوذر و جزیرهٔ خارک در بوشهر ۳مهر ۱۴۰۲

کارکنان پالایشگاه خلیج‌فارس در بندرعباس

۸-گزارشات ضد و نقیض رسانه‌های رژیم از انفجار در خرم‌آباد

به‌دنبال لرزش و انفجارهای مهیب در دوشنبه شب سوم مهر در خرم‌آباد رژیم آخوندی و سپاه پاسداران ولایت فقیه به انتشار خبرهای ضدونقیضی در این باره مبادرت کردند. آنها ابتدا تلاش کردند آنچه را واقع شده زلزله جلوه بدهند.

از سوی دیگر خبرگزاری نیروی تروریستی قدس از صدای مهیب انفجار در خرم‌آباد خبر داد و نوشت:

تکانه‌های شدید همراه با صدای مهیب باعث شد بسیاری از مردم شهر خرم‌آباد به خیابان‌ها بیایند.

کارشناسان ژئوفیزیک دانشگاه تهران خبری از زلزله در خروجی درگاه اینترنتی خود اعلام نکرده و همین امر باعث شده تا پرسش انفجار یا زلزله در اذهان مردم پررنگ‌تر شود

پیش از ظهر سه‌شنبه خبرگزاری رسمی رژیم از وقوع زلزله در خرم‌آباد خبر داد و نوشت: رئیس پایگاه اطلاعاتی مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، گفت: دلیل لرزش زمین طی شب گذشته در شهر خرم‌آباد مربوط به‌وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۲ ریشتر در این شهر بود.

وی افزود: زمین‌لرزه‌هایی به بزرگی بیش از ۲.۵ ریشتر در سایت مؤسسه به نمایش گذاشته می‌شود و از آنجایی که بزرگی این زلزله ۲ ریشتر بود، در این سایت درج نشده است.

سایت حکومتی اقتصاد نیوز نوشت: تکانه‌های شدید باعث ایجاد لرزش در بخش‌هایی از شهر خرم‌آباد لرستان شده است مدیرکل مدیریت بحران لرستان اعلام کرد: تاکنون منشأ صدا و لرزش خرم‌آباد مشخص‌نشده و هیچ خسارت و انفجاری گزارش‌نشده و مؤسسه ژئوفیزیک هم زلزله‌ای ثبت نکرده است.

یادآوری می‌کنیم در۲۰ مهرماه ۱۳۸۹ در حدود ساعت '۱۱ صبح در این پادگان انفجاری رخ داد که حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر کشته شدند. در آن زمان هوافضای سپاه اعلام کرد که در پی سرایت آتش به انبار مهمات انفجار صورت گرفته است. یک روز پس از آن انفجار فرمانده سپاه استان لرستان اعلام کرد که در این انفجار ۱۸ نفر کشته و ۱۴ نفر نیز مجروح شده‌اند. بعدها روزنامه فیگاروی فرانسه خبر داد که انفجار مذکور توسط اسراییل برای انهدام انبار موشکهای موسوم به‌شهاب ۳ در پادگان خرم‌آباد انجام شده است.

اما هنوز هوافضای سپاه پاسداران که صاحب این پادگان است هیچ واکنشی نداشته است.

۹-تحریم شش شرکت مستقر در چین توسط آمریکا به‌خاطر تأمین تجهیزات پهپادی رژیم آخوندی

این وزارت‌خانه در اطلاعیهٔ مطبوعاتی خود تصریح کرد که این پهپادهای رژیم، برای حمله به‌نفتکش‌ها در خاورمیانه و در جنگ اوکراین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۰-وزارت‌خارجه آمریکا اعلام کرد که هم‌زمان با اجلاس مجمع‌عمومی سازمان‌ملل، درخواست وزیر خارجه دیکتاتوری آخوندی را برای سفر به‌واشنگتن رد کرده است.

متیو میلر سخنگوی وزارت‌خارجهٔ آمریکا، گفت: «آنها این درخواست را مطرح کردند و وزارت‌خارجه آن‌را رد کرد با توجه به‌بازداشت غیرقانونی شهروندان آمریکایی از سوی (رژیم) ایران و حمایت حکومتی (رژیم) ایران از تروریسم، ما عقیده داشتیم که در این مورد اجابت آن درخواست مناسب یا ضروری نیست».

۱۱-رافائل گروسی ـ مسائل قابل توجه پادمانی با رژیم ایران پس از چند سال هم‌چنان پابرجاست

وی هم‌چنین گفت: «اجرای فعالیت‌هایی که در آخرین بیانیه مشترک بین من و (رژیم) ایران در ماه مارس مشخص شده، پیشرفتی را که انتظارش را داشتم، نداشته است».

گروسی تأکید کرد: «فقط همکاری کامل رژیم ایران و نتایج ملموس، ما را به‌تضمینهای معتبری می‌رساند که برنامه اتمی رژیم ایران منحصراً صلح‌آمیز است».

در اجلاس آژانس در وین، رافائل گروس برای یک دورهٔ ۴سالهٔ دیگر به‌مدیرکلی این نهاد وابسته به‌سازمان‌ملل انتخاب شد.

۱۲-اتحادیه اروپا لغو مجوز بازرسان آژانس در ایران توسط رژیم آخوندی را به‌شدت محکوم کرد.

در شصت و هفتمین کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، نماینده اسپانیا که هم‌اکنون ریاست دوره‌یی اتحادیه اروپا را برعهده دارد بیانیه اتحادیه اروپا را قرائت کرد و گفت: «ما متأسفیم که رژیم ایران اقدامات لازم را برای بازگشت به تعهدات مرتبط اتمی خود در چارچوب برجام انجام نداده است. خطر یک بحران گسترش تسلیحات اتمی در منطقه در نتیجه تشدید تنش اتمی رژیم ایران بیشتر شده است».

وی افزود: «اتحادیه اروپا از رژیم ایران می‌خواهد به‌طور جدی و پایدار با آژانس در راستای اجرای تعهدات مندرج در بیانیه مشترک مارس2023 همکاری کند. این رژیم باید به‌طور کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بدون تأخیر بیشتر، برای حل و فصل همه مسائل پادمان باقی مانده، مطابق با تعهدات الزام‌آور قانونی خود تحت توافقنامه پادمان جامع ان.پی.تی همکاری کند. ما اقدام یکجانبه نامتناسب رژیم ایران برای لغو مجوز بازرسان با تجربه آژانس را به‌شدت محکوم می‌کنیم».

۱۳-نماینده فرانسه در بیانیه خود در کنفرانس عمومی آژانس در وین، اخراج بازرسان توسط حکومت آخوندی را محکوم و بر جلوگیری از دستیابی رژیم به‌سلاح اتمی تأکید کرد.

وی گفت: « (رژیم) ایران به‌مدت بیش از ۴سال به‌تشدید برنامهٔ اتمی خود بدون توجیه غیرنظامی معتبر ادامه داده است. کشف ذرات اورانیوم غنی‌شده تا ۸۳.۷درصد در خلال بازرسی آژانس. در ژانویه گذشته،، جدی‌بودن وضعیت فعلی را نشان می‌دهد».

نمایندهٔ فرانسه، اضافه کرد: « (رژیم) ایران تا به‌امروز توضیحات موثقی در تحقیقات مربوط به‌وجود مواد اتمی اعلام‌نشده از تأسیسات شناسایی شده توسط آژانس ارائه نکرده است. ا.

فرانسه از (رژیم) ایران می‌خواهد به‌طور کامل و بدون تأخیر تعهدات خود را در قبال آژانس. در چارچوب اعلامیه توافق‌شده در ۴مارس ۲۰۲۳ به‌ویژه در مورد مسائل باقی مانده و هم‌چنین کلیه تعهداتش تحت موافقتنامه‌های جامع پادمانی اجرا کند».

 

لطفا به اشتراک بگذارید: