مشروح اخبار شامگاهی سیمای آزادی ـ شنبه

۱-هشتم ربیع‌الاول شهادت امام حسن عسکری (ع) یازدهمین پیشوای تشیع انقلابی دشمن آشتی‌ناپذیر خلیفه و ستمگری در ۲۸سالگی

مسعود رجوی: ۱فروردین ۱۳۶۸

. زیارت می‌کنم از جانب هر آن کس که در ایران در طریقهٔ انتظار و اعتراض به مجاهدت پرداخت و هر آن کس که به خمینی گفت نه. هر آن کس که در مسیر شما به مقاومت در برابر خمینی گفت آری و رنج اون رو تحمل کرد و شکنجه‌های اون رو و شهادتش رو. از جانب همهٔ اونهایی که به اسارت رفتند و جان باختند.

سلام بر پیشوای عصمت و حقیقت، رهبر راهگشای انقلاب و یکتاپرستی که در حضیض عصر بی‌خبری و ظلمات خورشید تابان رهایی و یگانگی رو نوید داد و تنها چراغ هدایت و ریسمان استوار مجاهدت در برابر خمینیان دوران و دین‌فروشان روزگار بود و در منتهای ستم و سرکوب و اختناق به ساختن سازمان مسلح و مخفی اسلام انقلابی مشغول بود. دوران پیشوایی او البته ۶سال بیشتر به طول نیانجامید و در بیست و هشتمین سال زندگانی هم چون پدرانشان با سم جباران و دین پناهان ریایی به‌شهادت رسید.

پس سلام نسلها بر تو باد ای مولای ما، سلام همهٔ احرار و مجاهدین، سلام خلق خمینی زده و در خون تپیدهٔ ایران..... .

۲-کانال قیام تا سرنگونی ـ ۵۰۰سرور و کامپیوتر و سایت و سامانه وزارت علوم، تحقیقات وفناوری آخوندها تسخیر واز دسترس خارج شد از شماره یک تاچهار

۳-فعالیت کانون‌های شورشی در شهرهای میهن ـ آغاز سال تحصیلی آغاز شورش و شورشگری

تهران-۳۱شهریور۱۴۰۲- تراکت مریم رجوی: امسال سال گسترش کانون‌های شورشی در مدرسه‌ها و دانشگاه هاست

تهران-۳۱شهریور۱۴۰۲- تراکت مریم رجوی: سال جدید تحصیلی سال شورش و قیام برای سرنگونی

تهران-۳۱شهریور۱۴۰۲- تراکت مریم رجوی: سال جدید تحصیلی سال شورش و قیام برای سرنگونی

تهران-۳۱شهریور۱۴۰۲-تراکت مریم رجوی: سال جدید تحصیلی سال شورش و قیام برای سرنگونی

تهران-۳۱شهریور۱۴۰۲-تراکت مریم رجوی: امیدواریم این سال سال خیزش برای به زیر کشیدن ولایت فقیه و به‌دست آوردن آزادی باشد مهر

۴-گرامیداشت شهیدان قیام در شهرهای مختلف در سالگرد قیام سراسری مردم ایران

دهدشت -۳۱ شهریور ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام پدرام آذرنوش و حمله وحوش خامنه‌ای (از خون جوانان وطن)

زنجان -۳۰ شهریور ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام مهرداد قربان

بوکان – ۱ مهر ۱۴۰۲ گرامیداشت شهیدان قیام

دهگلان –گرامیداشت شهیدان قیام

رضوانشهر –گرامیداشت شهید قیام فرزین لطفی

کرج -گرامیداشت شهید قیام حدیث نجفی

۵-اجلاس شورای ملی مقاومت ایران در چهل و دومین سالگرد تأسیس شورا ـ قسمت دهم

۶-مسعود رجوی ـ حکومت عراق و اقلیم کردستان مسئولیت تمام‌عیار حفاظت و سلامت مسئولان و اعضا و پیشمرگان کرد ایرانی را برعهده دارد

مسعود رجوی- ۳۱شهریور ۱۴۰۲

درخواست مجرمانه از عراق و ترس جلاد از هر گروه و فرد جنگنده و مسلح

رژیم پلید آخوندی و قضاییه جلادان، از قضاییه و حکومت دست‌نشانده عراق خواهان استرداد ۳۸تن مسئولان و اعضای ارشد احزاب و سازمانهای کرد ایرانی شده است. اگر در حاکمیت عراق ذره‌یی قانون و عدالت وجود می‌داشت باید آن لیست را پاره و به‌صورت رژیم کردکش ولایت فقیه تف می‌کرد.

بر خلاف دعاوی رئیسی جلاد ۶۷ در ۳۱شهریور، داشتن سلاح برای دفاع از خود در برابر رژیم اعدام و قتل‌عام، حق انکارناپذیر احزاب و نیروها و پیشمرگان کرد ایرانی است.

حکومت عراق و اقلیم کردستان مسئولیت تمام‌عیار حفاظت و سلامت مسئولان و اعضا و پیشمرگان کرد ایرانی را برعهده دارند.

سازمان ملل و کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد باید هموطنان کرد ایرانی ما را در کردستان عراق مشمول حفاظت بین‌المللی بشناسند.

آتش و قیام آتشین در داخل میهن اشغال شده، پاسخ به رجزخوانی و شاخ و شانه‌کشیدن و عربده‌های آخوندها و پاسداران و قضاییه جلادان است. دست و زبان آنها اینچنین کوتاه می‌شود و طبل میان‌تهی زیاده‌خواهی و بلوف‌های ابلهانه از هم می‌درد.

۷-زوزه‌های دژخیم غریب آبادی معاون قضاییه جلادان علیه مجاهدین

...غریب‌آبادی توجه رئیس شورا و کمیسر عالی حقوق‌بشر را به حضور آقای جاوید رحمان در نشست پارلمانی در پادشاهی انگلستان در مورخ ۲۷ تیرماه ۱۴۰۲، جلب کرد و افزود: حضور گزارشگر ویژه در این نشست یک بار دیگر حمایت وی از تروریسم و تروریستها و پیوند نزدیک او با گروهک تروریستی منافقین مجاهدین که دستشان به خون ۱۷ هزار آلوده است را نشان داد؛ هم‌چنین، ثابت کرد مأموریتی که وی بر اساس آن به‌عنوان به‌اصطلاح گزارشگر ویژه منصوب شده است، تا چه حد بر مبنای ملاحظات سیاسی بوده و ارتباطی با حقوق‌بشر ندارد.

دبیر ستاد حقوق‌بشر در ادامه این نامه با اشاره به این‌که در طول ۴۵ سال گذشته، جمهوری اسلامی یکی از بزرگ‌ترین قربانیان تروریسم بوده و است، آورده است: گروهک‌های تروریستی که در رأس آنها مجاهدین قرار دارند، چهره حقوق‌بشری به خود گرفته و خود را حامی حقوق‌بشر معرفی می‌کنند و به‌جای این‌که در مقام متهم و پاسخگویی قرار داده شوند، مظلوم‌نمایی می‌کنند....

۸-کابوس سرنگونی رژیم ۳۷ سال پس از عملیات فروغ جاویدان

جماران نیوز آخوندی۳۱شهریور۴۰۲ نوشت: وقتی شنیدیم که مجاهدین آمدند، گفتیم مگر می‌شود مجاهدین چنین ظرفیتی پیدا کرده باشند؟! بعداً معلوم می‌شود که مجاهدین آمده‌اند و به کرمانشاه و کرند غرب و اسلام‌آباد رسیده‌اند و سعی هم ندارند نیروهایشان را اینجا تجزیه کنند و یک درگیریهای پراکنده‌ای دارند و هدف‌شان این است که ستونی برای رسیدن به اهداف‌شان در تهران بیایند.

وقتی شرایط سخت می‌شود، به کوثری ابلاغ می‌شود که لشکر (ضد) حضرت رسول به‌عملیات مرصاد بیاید. ما هم یک گردان را خواهش کردیم و داوطلبانه به‌عملیات مرصاد فرستادیم.

۹-بر اثر طوفان و ریزگرد در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز متأسفانه سه تن از هموطنان بلوچ جان باختند.

رسانه‌های حکومتی هم‌چنین نوشتند در اثر موج طوفان که از ۲۸ شهریور شروع شده و هم‌چنان ادامه دارد یک‌هزار و ۳۴۶ نفر ‏ راهی بیمارستانها و مراکز درمانی شدند.

۱۰-خبرگزاری قضاییه جلادان روز اول مهر۴۰۲ از یک اعدام جنایتکارانه در زندان میناب خبر داد.

بنا به این گزارش، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد که اتهام این زندانی به هلاکت رساندن یک سرکرده نیروی سرکوبگر انتظامی در شهرستان رودان بوده است.

۱۱-ولکر تورک لایحهٔ سرکوبگرانه رژیم برای تحمیل حجاب اجباری باید کنار گذاشته شود.

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق‌بشر در بیانیه‌یی ضمن اعلام این موضع‌گیری تأکید کرد که این لایحه، «مجازات‌های زندان را به‌شدت افزایش می‌دهد» و «جریمه‌های سنگینی» را بر زنان و دختران به‌بهانهٔ بدحجابی مقرر می‌کند.

۱۲-هراس رئیسی جلاد از رویگردانی جوانان و دانش‌آموزان از ارتجاع آخوندی

. و من خواسته‌ام از والدین محترم این است که نسبت به فرزندان با این فضای ارتباطی که امروز وجود دارد فضای ارتباطات را پدر عزیز مادر گرامی شما باید پدری کنید مادری کنید و معلمان باید کار معلمی انجام بدهند رها کردن در این فضا، فضا فضای ارتباطی بدون توجه به بچه و نوع تربیتهایی که باید بشود در این فضا ممکن است فکر بچه اخلاق بچه رفتار او را بربایند رهزنانی هستند که می‌خواهند در این ره بچه‌ها رو فکرشان اخلاقشان عملشان را طبق میل خودشان قرار بدهند.

۳۱-۱۳سناتور آمریکایی از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه آمریکا در نامه‌یی به ۳کشور اروپایی، ضمن استقبال از تصمیم آنها برای حفظ تحریم‌ها بر برنامه‌های موشک بالستیک و پهپادی دیکتاتوری آخوندی، نوشتند: «بدون اعمال یک قطعنامهٔ الزام‌آور شورای امنیت سازمان‌ملل، هیچ چارچوب چند جانبه‌یی وجود ندارد که تحریم‌های بین‌المللی را علیه برنامه موشکی و پهپادی (رژیم) ایران الزام‌آور کند».

...در این نامه که به‌ابتکار سناتور منندز رئیس کمیتهٴ خارجی و سناتور هگرتی خطاب به‌کشورهای فرانسه، انگلستان و آلمان، نوشته شده هم‌چنین آمده است: «بنا‌به‌این دلایل و موارد دیگر، ما قویاً از تصمیم برای برداشتن گام‌هایی حمایت می‌کنیم که تحریم‌ها را علیه برنامهٔ موشکی و پهپادی (رژیم) ایران قبل از منقضی‌شدن تحریم‌های ملل متحد در اواسط اکتبر حفظ کند و شما را تشویق می‌کنیم که از دیگر متحدان اروپایی و سایر شرکای همفکر خود بخواهید همین اقدام را در پیش بگیرند».....

۳۵-۱۴مین روز تظاهرات مردم سوریه با خواست سرنگونی اسد

به‌گزارش رسانه‌های اپوزیسیون سوریه، روز جمعه سویدا شاهد بزرگ‌ترین تظاهرات علیه رژیم اسد از شروع این اعتراضات بود.

تظاهر کنندگان شعار می‌دادند: «بشار تو را نمی‌خواهیم» «مردم خواهان سرنگونی رژیم هستند».

به‌گفتهٔ رسانه‌های محلی، در تظاهرات روز جمعه زنان حضور چشم‌گیری داشتند.

قیام‌کنندگان در مناطق مختلف نمادهای حکومتی و تصاویر بشار اسد و پدرش را کندند و تخریب کردند.

لطفا به اشتراک بگذارید: