سناتور تد کروز: باج دادن به رژیم ایران برای آزادی گروگانها عواقبی دارد

سناتور تد کروز عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در توئیتر خود نوشت: باج دادن به رژیم ایران برای آزادی گروگانها عواقبی دارد. این پول صددرصد برای تأمین مالی تروریسم استفاده خواهد شد. علاوه بر این باعث می‌شود آمریکایی‌های بیشتری توسط رژیم ایران به گروگان گرفته شوند.

بیانیه سناتور رابرت منندز رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا: از این واقعیت که رژیم ایران یک گروگان‌گیر است، گریزی نیست. با آزادی گروگانها این واقعیت تغییر نمی‌کند.

وی افزود: سفر به‌کشورهایی مانند ایران، بسیار خطرناک است. ایالات متحده نمی‌تواند اجازه دهد که سفر شهروندانش به کشورهای متخاصم به منبع باجگیری تبدیل شود و سپس این پولها برای فعالیت‌های پلید آنها استفاده شود.

بر اثر سیل، بخش‌های گسترده‌یی از شهر آستارا به زیر آب رفته است.

پل سیبلی تخریب و مسیر ارتباطی آستارا به‌تالش قطع شده است. راه ارتباطی ۲ روستای شهرستان تالش نیز بر اثر سیل مسدود شده است. گاز مناطق سیل‌زده هم قطع گریده است.

رئیس سازمان مدارس اعتراف کرد که پروژه خالص سازی دولت رئیسی به مدارس غیردولتی نیز کشیده شده است. وی گفت: از این پس، معلمانی که وارد مدارس غیردولتی آموزش و پرورش می‌شوند باید حتماً گزینش شوند و صلاحیت عمومی آنها مورد بررسی قرار گیرد.

شاخص فلاکت در ایران آخوندزده هم‌چنان رو به افزایش است، شاخص فلاکت که از جمع نرخ بیکاری و نرخ تورم به دست می‌آید، به ترتیب در استانهای لرستان و یزد به بالاترین سطح خود در بهار امسال رسیده است. به اعتراف رسانه حکومتی اکو ایران، وضعیت سایر استانها نیز بحرانی است.

سایت حکومتی بهار نیوز به گوشه‌یی از فشارهای ناشی از وضیت اجاره مسکن بر زندگی کارگران محروم اعتراف کرد و نوشت: «حداقل حقوق کارگران در سال ۱۴۰۲ حدود پنج میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شد، و حق مسکن آنها تنها ۹۰۰ هزار تومان است. در حالی‌که اکنون مستاجران برای اجاره یک خانه حداقلی در تهران، باید دست‌کم ۱۰۰ میلیون تومان رهن و پنج میلیون تومان اجاره ماهانه پرداخت کنند، یعنی کارگران با حق مسکن به‌اضافه تمام حقوق پایه خود هم نمی‌توانند مسکن پیدا کنند».

عبدالحمید احمدی معاون پیشین وزارت ورزش و جوانان رژیم اذعان کرد؛ ۸۰ درصد از بخش برگزیده جامعه ایران میل به مهاجرت دارند، وی گفت: تعداد ورزشکاران ایرانی پناهنده شده به کشورهای دیگر ۸۱ نفرآقا و تعداد خانم‌ها ۲۴ نفر بوده است.

آسوشیتدپرس گزارش داد: عزام الاحمد مقام ارشد سازمان فتح گفت مقامات فلسطینی و لبنانی به گروه‌های شبه‌نظامی در بزرگترین اردوگاه پناهندگان فلسطینی لبنان تا پایان ماه جاری فرصت داده‌اند تا قاتلان یک ژنرال فتح را تحویل دهند.

لطفا به اشتراک بگذارید: