نمایشگاه در نیویورک در مقابل سازمان ملل به‌مناسبت سالگرد قیام ایران

به‌مناسبت سالگرد قیام سراسری مردم ایران و در آستانه برگزاری اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد نمایشگاهی در نیویورک در مقابل سازمان ملل برگزار شد. در این نمایشگاه یاد شهیدان قیام سراسری ۱۴۰۱ و قیامهای قبل از آن و هم‌چنین شهیدان قتل‌عام ۶۷ گرامی داشته شد. ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در سازمان ملل متحد شعار دادند:

شماری از اعضای سنای آمریکا در نامه‌یی به رئیس‌جمهور این کشور نوشتند: رئیسی و هیأت همراهش نباید اجازه حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را داشته باشند. رئیسی، رئیس‌جمهور بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان است.

سناتورها ریک اسکات، تام کاتن، کتی بوید بریت ، چاک گراسلی  و تد باد  در نامه خود به جو بایدن نوشتند:

تنها چند روز پیش رئیسی از اسدالله اسدی تروریست محکوم به تلاش برای هدف قرار دادن تظاهرات بزرگ سالانه اپوزیسیون ایران در پاریس دیدن کرد.

خبرگزاری رسمی رژیم از مجروح شدن سه مأمور جنایتکار انتظامی در یک درگیری مسلحانه در فیروز آباد خبر داد.

این منبع حکومتی به‌نقل از روابط عمومی انتظامی اعلام کرد مأموران پلیس امنیت در فیروزآباد برای دستگیری فردی اقدام کردند اما وی در یک فرصت غافلگیرکننده با اسلحه جنگی به سمت مأموران تیراندازی کرد و متواری شد. در این حادثه سه تن از عوامل انتظامی مجروح شدند و به مراکز درمانی منتقل گردیدند.

روز گذشته مردم همدان با مأموران سرکوبگر درگیر شدند. وحوش خامنه‌ای به روی مردم آتش گشودند.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران حمله و هجوم وحشیانه مزدوران سرکوبگر انتظامی خامنه‌ای به یک زن بی‌گناه و مظلوم در همدان را محکوم کرد و از گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینهٔ خشونت علیه زنان خواهان پیگیری سرنوشت و محل دستگیری این زن آزادهٔ و معترض ایرانی و دیدار گزارشگر ویژه با وی گردید.

تعرض دژخیمان خامنه‌ای علیه زنان و دختران همدان باید از سوی گزارشگر حقوق‌بشر و همه مراجع مدافع حقوق زنان پیگیری و قویاً محکوم شود.

خانم رجوی با درود به زنان و دختران دلاور همدان که با فریاد مرگ بر خامنه‌ای به خیابان آمدند و در سالگرد قیام در برابر یورش وحشیانه نیروهای سرکوبگر و شلیک گاز اشک‌آور فریاد می‌زدند، می‌کشم می‌کشم هر آن‌که خواهرم کشت؛ تأکید کرد قیام و سرنگونی راه رهایی از رژیم جنایتکاری است که هیچ حرمتی برای زن و مرد ایرانی قائل نیست.

شعارهای شبانه مرگ بر خامنه‌ای در مناطق مختلف تهران از جمله شهر زیبا، شریعتی، سعادت آباد و چیتگر و هم‌چنین مهرشهر کرج طنین‌انداز شد.

لطفا به اشتراک بگذارید: