لالیبر بلژیک ـ چندین هزار نفر روز جمعه در بروکسل سالگرد اعتراضات سراسری ایران را گرامی داشتند

 

لالیبر بلژیک گزارش داد:  چندین هزار نفر روز جمعه در بروکسل سالگرد اعتراضات سراسری ایران را گرامی داشتند و با حمایت شورای ملی مقاومت ایران و پشتیبانان مقاومت و مقام‌های سیاسی، همبستگی خود را با این جنبش اعتراضی ابراز کردند. پیش از آن در همان روز یک کنفرانس برگزار شد، سپس یک گردهمایی تشکیل گردید  و بعد از آن یک راهپیمایی، پایان بخش مراسم بزرگداشت سالگرد قیام بود.

شرکت‌کنندگان بر خواسته‌های جنبش اعتراضی برای پایان‌دادن به‌رژیم مذهبی حاکم بر ایران و استقرار یک جمهوری بر مبنای برنامه مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت، تأکید کردند.  

باب بلکمن نماینده پارلمان انگلستان در توئیتر خود اعلام کرد:

یک سال از قیام مردمی ایران می گذرد. خوشحالم که در کنفرانس شورای ملی مقاومت ایران برای بزرگداشت این نقطه عطف شرکت کردم. من به حمایت از شورای ملی مقاومت ایران برای رهایی ایران از  دست سپاه پاسداران ادامه می‌دهم.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین طی بیانیه یی اقدام رژیم ایران را در ممنوعیت ورود حدود یک سوم از مجرب‌ترین بازرسان آژانس به ایران اقدامی « بی‌سابقه» خواند و آن را محکوم کرد. آژانس تاکید که این اقدام مانع از توانایی آن برای نظارت بر فعالیت‌های اتمی رژیم ایران می شود.
رافائل گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این بیانیه گفت: «من این اقدام یکجانبه، نامتناسب و بی‌سابقه را که بر برنامه‌ریزی و اجرای عادی فعالیت‌های راستی‌آزمایی آژانس در ایران تأثیر می‌گذارد و آشکارا در تضاد با همکاری‌هایی است که باید بین آژانس و رژیم ایران وجود داشته باشد به شدت محکوم می‌کنم

مایک پمپئو وزیر خارجه قبلی آمریکا در مورد معامله برسر گروگانها در قبال آزاد کردن ۶میلیارد دلار گفت: من نگران گروگان‌هایی هستم که رژیم ایران پس از دریافت این باج‌ خواهد گرفت

لطفا به اشتراک بگذارید: