عفو بین الملل، در یک فراخوان فوری با عنوان:‌ باید به بحران اعدام در ایران پایان داده شود

 

طنین شعارهای مرگ بر خامنه‌ای لعنت بر خمینی، خامنه‌ای قاتل می‌کشیمت زیر خاک در تهران

عفو بین‌الملل، در یک فراخوان فوری با عنوان:‌ باید به بحران اعدام در ایران پایان داده شود، نوشت:

در سال ۲۰۲۳، مقامات رژیم ایران نزدیک به دو برابر آمار سال گذشته اعدام کرده‌اند. اگر با همین سرعت اعدامها را ادامه بدهند تا پایان امسال نزدیک به ۱۰۰۰ زندانی را به‌قتل می‌رسانند.

صبح امروز، زمین‌لرزه ۴و ۷ دهم ریشتری شهر گهواره در شهرستان دالاهو استان کرمانشاه را لرزاند.

به گفته خبرگزاری حکومتی مهر، این زلزله در شهرستانهای غربی و شمالی استان کرمانشاه نیز احساس شده است.

رئیسی جلاد سر قبر خمینی ملعون بر خشم انفجاری و نفرت مردم از نظام ولایت و از هم‌گسیختگی و شکافهای درونی حاکمیت و فقر و تورم تحت عنوان «مشکلات مزمن» اعتراف کرد و گفت:

تو دل مردم را خالی کردن، مایوس کردن، این راهبرد جمهوری اسلامی نیست . کسانی که دل در گرو این نظام و انقلاب دارند اجازه سکون یک جا نشستن نق زدن حرف زدن دل دیگران رو خالی کردن ندارند

نباید با مشکلات مزمنی که مثل تورم در جامعه هست نگاه سیاسی و جناحی کرد و تو دل مردم را خالی کرد و مردم را نگران کرد یا بعضاً نگاه کرد به بعضی از کاستی‌ها یا کم کاری هایی که در این سال‌های چهل ساله و دولتها و مجلس‌ها و دستگاههای مختلف شدند نبش قبر کنیم بگیم در فلان سال این‌طور شده

آذرنیوز، رسانه جمهوری آذربایجان، روز گذشته با اشاره به دستگیری یک دانشجوی اهل جمهوری آذربایجان توسط عوامل رژیم در ایران نوشت:‌ ایران مرحله بعدی کارزار خصمانه خود علیه آذربایجان را آغاز کرده است. بازداشت فرید صفرلی دانشجوی آذربایجانی به اتهام «جاسوسی» نمونه بارز آن است.

محمودزاده عضو مجلس ارتجاع به نفرت و انزجار اجتماعی از حاکمیت ننگین آخوندی اعتراف کرد و گفت: دیگر از آرای میلیونی خبری نیست! دیگر زمان آن گذشته است که با شعارهای لعاب دار و غیرعملی از جمله وعده‌های مشارکت اقوام، مذاهب و اهل سنت در مدیریتها و غیره مردم را به پای صندوق‌های رأی بکشانید.

یک کارشناس حکومتی به اسم مهدی زارع اعلام کرد: «خشکسالی شدید به‌زودی بیش از نیم میلیون نفر در جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان را مجبور به مهاجرت به سایر نقاط کشور خواهد کرد. وی افزود: بسیاری از مردم سیستان و بلوچستان کشاورز هستند، اما خشکسالی معیشت آنها را از بین برده است. »

 

لطفا به اشتراک بگذارید: