ای.یو.ریپورتر- مردم ایران آماده‌اند تا رژیم ملاها را سرنگون کنند

ای.یو.ریپورتر ۳خرداد: مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران از نمایندگان پارلمان اروپا خواست اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن موضع بسیار شدیدتری علیه رژیم دین سالار در تهران بگیرند.

ده‌ها نماینده پارلمان اروپا از گروه‌های مختلف سیاسی برای شنیدن سخنان مریم رجوی حضور یافته بودند.

او گفت ۱۱۲ زندانی از اوایل ماه مه توسط رژیم اعدام شده‌اند تا با ایجاد فضای رعب و وحشت از قیام‌های بیشتر جلوگیری کنند. مردم ایران با اعتراض به این کشتارهای وحشیانه پاسخ داده بودند، اما واکنش اروپا ناامید کننده بوده است. وی گفت: «متأسفانه ما شاهد بی‌عملی اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن هستیم. «آیا مخالفت با اعدام یکی از اصول شناخته شده اتحادیه اروپا نیست؟ پس چرا وقتی صحبت از ایران می‌شود، منافع اقتصادی و ملاحظات سیاسی اهمیت وضعیت حقوق‌بشر را بی‌رنگ می‌کنند؟». خانم مریم رجوی با بیان این‌که پیامش این است که مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم مذهبی قیام کرده‌اند، افزود: امروز اینجا هستم تا صدای معترضان در ایران به‌ویژه زنانی باشم که علیه دیکتاتوری مذهبی قیام کرده‌اند. آنها استبداد را در همه اشکال آن رد می‌کنند و تا زمانی که به آزادی و دموکراسی نرسیده‌اند، دست از مبارزه و پافشاری خود برای رسیدن به آن برنخواهند داشت.

استانیسلاو پولچاک از گروه احزاب مردم در پارلمان اروپا گفت: پارلمان اروپا باید از ایجاد یک جمهوری دمکراتیک و مبتنی بر جدایی دین و دولت در ایران حمایت کند و شورای ملی مقاومت را تنها اپوزیسیون فعال رژیم توصیف کرد.

ایوان استفانتس، یکی دیگر از نمایندگان پارلمان اروپا، گفت تحت رهبری مریم رجوی، مردم ایران "بیش از همیشه به آزادی خود نزدیک شده‌اند". او از کسانی که هنوز فکر می‌کنند اتحادیه اروپا می‌تواند رابطه سازنده با رژیم داشته باشد، خواست این درس تاریخ را به‌خاطر بسپارند که «در مواجهه با فاشیسم، مماشات کارساز نیست».

ریچارد چارنسکی کسانی را که هم‌چنان به تجارت معمول با رژیم ایران امیدوارند، محکوم کرد و گفت آخوندها باید بهای گزافی برای تهیه هواپیماهای بدون سرنشین در جنگ اوکراین بپردازند.

ای.یو.ریپورتر در ادامه این گزارش می‌افزاید: در داخل ایران، مقاومت سازمان‌یافته در حال رشد و گسترش است. شورای ملی مقاومت و تشکیل دهنده اصلی آن، سازمان مجاهدین خلق، به‌طور خستگی‌ناپذیر به‌دنبال تغییرات دمکراتیک هستند. برنامه ۱۰ ماده‌ای مریم رجوی خواستار یک جمهوری مبتنی بر جدایی دین از دولت، آزادیهای کامل فردی و اجتماعی، برابری جنسیتی، خودمختاری ملیتها، حذف مجازات اعدام، قوه قضاییه مستقل، انحلال سپاه پاسداران و یک ایران غیراتمی با همزیستی و همکاری بین‌المللی و منطقه‌یی است.

مریم رجوی از اتحادیه اروپا خواست سپاه پاسداران را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار داده، «مکانیسم ماشه» را در توافق اتمی با رژیم ایران که تحریمهای سازمان ملل علیه این رژیم را بازمی‌گرداند، راه‌اندازی کند و این رژیم را به‌عنوان یک تهدید جدی برای صلح و امنیت جهانی معرفی کند و حق مردم ایران برای «مبارزه مشروع جوانان ایرانی» علیه سپاه پاسداران برای سرنگونی رژیم را به‌رسمیت بشناسد. خانم رجوی گفت مردم ایران، هم دیکتاتوری ملاهای کنونی و هم دیکتاتوری شاه را رد کرده است. مردم ایران آماده سرنگونی رژیم هستند.

لطفا به اشتراک بگذارید: