اعدام زندانی سیاسی محی الدین ابراهیمی و۶ زندانی دیگر از جمله یک زن در ارومیه، ۷۳ اعدام در اسفند

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

 

اعدام زندانی سیاسی محی الدین ابراهیمی و۶ زندانی دیگر از جمله یک زن در ارومیه، ۷۳ اعدام در اسفند

  • خانم مریم رجوی: خامنه‌ای شب نوروز هم دست از کشتار نمی‌کشد، جوانان دلیر این جنایات را بی پاسخ نمی‌گذارند. بی عملی در مقابل رژیم شکنجه و اعدام لگدمال کردن ارزشهای حقوق بشری است

حزب دمکرات کردستان ایران امروز از اعدام محی الدین ابراهیمی زندانی سیاسی کرد اهل شهرستان اشنویه از سوی جلادان رژیم در زندان مرکزی ارومیه خبر داد و نوشت لوث این رژیم جانی باید از جهان برچیده شود. محی الدین ابراهیمی در آبان ۱۳۹۶ به هنگام دستگیری مورد اصابت گلوله پاسداران قرار گرفت و به‌شدت زخمی شد. وی پس از ۵سال و نیم زندان و به‌رغم فراخوانهای داخلی و بین‌المللی اعدام شد. دژخیمان در وحشت از اعتراضات مردمی از تحویل پیکر او به خانواده‌اش خودداری کرده‌اند.

علاوه بر این امروز قضاییه جلادان ۶ زندانی دیگر در ارومیه از جمله یک زن را اعدام کردند. قربانیان نسرین نیازی، عشیر عباس نژاد، جهانبخش رادلویی، حسن عمری، یاسین رشیدی و محمد ایو بیان نام دارند.

همزمان دادستان ضدانقلاب لرستان از اعدام یک زندانی دیگر در خرم‌آباد در ارتباط با قتل یک سرگرد نیروی انتظامی خبر داد (تسنیم ۲۶اسفند۱۴۰۱).

به این ترتیب اعدام های ثبت شده از ابتدای اسفند دست کم به ۷۳نفر می‌رسد.

خانم مریم رجوی در ارتباط با اعدامهای امروز بویژه اعدام یک زندانی سیاسی گفت: خامنه‌ای جلاد شب نوروز هم از کشتار دست نمی‌کشد، بامداد امروز ۷ زندانی از جمله یک زندانی سیاسی را در ارومیه اعدام کردند. جوانان دلیر ایران زمین این جنایات را بی پاسخ نخواهند گذاشت، بی عملی جامعه جهانی در مقابل رژیم شکنجه و اعدام لگدمال کردن ارزشهای حقوق بشری است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶ اسفند ۱‍۴۰۱ (۱۷ فوریه ۲۰۲۳)

 

لطفا به اشتراک بگذارید: