خبرگزاری فرانسه ـ تظاهرات جدید ضد رژیم در طول شب در کنار جشن آتش‌بازی سنتی ایران در آستانه سال نوی ایرانی برگزار شد

تصاویر جدیدی که از مراسم چهارشنبه‌سوری و تهاجم جوانان قیام به نیروهای سرکوبگر به دستمان رسیده جلب می‌کنیم

خبرگزاری رویترز با انتشار یک ویدئو از مراسم چهارشنبه‌سوری گزارش داد معترضان در شهر گرگان در استان گلستان مواد منفجره دست‌ساز را به سوی نیروهای امنیتی پرتاب کردند. ایران شاهد یک خیزش مجدد در اعتراضات بوده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم اعلام کرد تصاویر دریافتی از ایران نشان می‌دهند معترضان در شهرهای مختلف علیه آخوندهای حاکم شعار می‌دهند و به سمت نیروهای امنیتی مواد انفجاری دست‌ساز پرتاب می‌کنند.

خبرگزاری فرانسه نیز به‌نقل از ناظران اعلام کرد: تظاهرات جدید ضد رژیم در طول شب در کنار جشن آتش‌بازی سنتی ایران در آستانه سال نوی ایرانی برگزار شد.
تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی گروه‌هایی از ایرانیان را نشان می‌دهد که شعارهای ضد رژیم سر می‌دهند، تصاویر خامنه‌ای را به آتش می‌کشند. هم‌چنین تصاویری از جمعیت کثیری که در شهر رشت به سمت نیروهای موتورسوار پلیس گلوله‌های انفجاری پرتاب می‌کنند.مردم در تهران شعارهای ضد رژیم سر می‌دهند و در شهر بوکان معترضان در خیابان‌ها آتش روشن کردند که باعث درگیری با نیروهای امنیتی شد. در پایتخت، معترضان بنر علی خامنه‌ای ولی‌فقیه را در محله اکباتان به آتش کشیدند.
تحلیلگران می‌گویند تنها به یک جرقه نیاز است تا اعتراضاتی که با کشته شدن امینی جرقه خورد دوباره شعله‌ور شوند زیرا به نارضایتی‌های اساسی رسیدگی نشده است.

خبرگزاری رسمی دولت رئیسی جلاد ایرنا اعلام کرد صبح روز چهارشنبه یکی از کارکنان مرزبانی حین اجرای گشت و کمین، کنترل و پایش نوار مرزی سراوان مجروح می‌شود‌. که به‌علت شدت جراحات وارده کشته می‌شود

به گزارش سایت حکومتی تابناک شورای عالی کار رژیم و کارفرمایان هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران برای سال آینده ۱۲ میلیون ۴۷۹ هزار تومان اعلام کردند در حالی‌که گروه کارگری با یک اختلاف ۵ میلیون تومانی هزینه سبد معیشت ماهانه را ۱۷ میلیون و ۴۴۷ هزار تومان برآورد کرده است، این اختلاف ۵ میلیون تومانی در شرایطی مطرح شده که بحث حداقل دستمزد کارگران برای سال آینده حدود ۷ میلیون تومان در جریان است. عددی که با هر معیاری بین۴۰ تا ۷۰درصد زیر خط هزینه‌های اولیه زندگی است.

لطفا به اشتراک بگذارید: