سبد معیشت حداقلی براساس داده‌های آماری بهمن ۱۴۰۱ مرکز آمار رژیم، نزدیک به ۱۸ میلیون تومان شده است

قطعنامه ۱۰۰در کنگره آمریکا به اکثریت رسید. و ۲۲۵ نماینده مردم آمریکا از خواست مردم ایران برای یک جمهوری دمکراتیک حمایت کردند. آنها از طرح ده ماده‌یی خانم مریم رجوی برای آینده ایران حمایت کردند. روز گذشته ۱۲نماینده کنگره آمریکا، اکثریت قطعنامه ۱۰۰ را اعلام کردند.

یک روز پس از اعلام تحریم‌های جدید علیه سرکرده ارتش تحت‌امر رژیم و شماری از نهادهای دیکتاتوری حاکم بر ایران، وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه دیگری اعلام کرد شبکه دور زدن تحریم‌ها که میلیاردها دلار را برای رژیم ایران جابه‌جا می‌کند، تحریم می‌کند. اسامی ۳۹ شرکت که یک شبکه بانکی پنهانی رژیم را تشکیل می‌دهند در لیست تحریم‌های جدید آمریکا قرار دارد. این شبکه مالی که در هنگ کنگ، سنگاپور و امارات متحده عربی گسترده است، توسط صرافیهای خارجی در ایران و امارات اداره شده و تبادلات مالی قاچاق را برای رژیم انجام می‌دهد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در یک اقدام دیگر شبکه‌یی متشکل از ۵ شرکت و یک فرد را که در پشتیبانی خرید پهپادهای رژیم هستند، تحریم کرد. برایان ای. نلسون معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت: آمریکا به هدف قرار دادن شبکه‌های تدارکات جهانی رژیم ایران که پهپادهای مرگبار عرضه می‌کنند، ادامه خواهد داد.

همزمان سایت دولت انگلستان اعلام کرد، به‌علت ادامه مانع‌تراشی از سوی حکومت ایران، ده کشور سهامدار اینس‌تکس تصمیم به انحلال اینس‌تکس گرفتند.
انگلستان، فرانسه و آلمان با صدور بیانیه مشترکی انحلال اینس‌تکس را اعلام کردند.
سهامداران اینس‌تکس عبارت بودند از: بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، هلند، نروژ، اسپانیا، سوئد و بریتانیا. این ده کشور متفقاً تصمیم به انحلال اینس‌تکس گرفتند.

«در طول سال۱۴۰۱، هزینه‌های حداقلی زندگی کارگران دست‌کم ۸میلیون و ۸۶۸هزار تومان افزایش یافته، این در حالیست که دستمزد کارگری با مزایا به زحمت به ۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان می‌رسد. و دو میلیون تومان کمتر از هزینه‌های ضروری زندگی است. خبرگزاری حکومتی ایلنا که این خبر را به‌نقل از آمار رسمی مرکز آمار رژیم ایران منتشر کرد نوشت:

سبد معیشت حداقلی خانوارهای کارگری بر اساس داده‌های آماری بهمن ۱۴۰۱ مرکز آمار رژیم، نزدیک به ۱۸میلیون تومان شده و به این ترتیب در آخرین ماه‌های سال‌جاری دستمزد کارگران تنها کفاف ده روز زنده ماندن را می‌دهد و حتی افزایش صددرصدی دستمزدها هم برای سال آینده کافی نیست.

فرهاد بیضایی کارشناس مسکن و شهرسازی رژیم در یک برنامه تلویزیونی اذعان کرد ۲۰میلیون ایرانی بدمسکن هستند:

در مجموع تقریباً نزدیک به ۲۰درصد جمعیت کشور در حال حاضر توی بافت فرسوده و نا کارآمد شهری است عمداً ساکن هستند که رقمی حالا بیش از۱۹ تا ۲۰میلیون نفر را در بر می‌گیرد که این حالا شامل هم حاشیه‌نشینی می‌شود و هم بحث بافتهای فرسوده می‌شود.

لطفا به اشتراک بگذارید: