سایت حکومتی: وعده‌های رئیسی برای تثبیت ارز؛ «دیگر خبردرمانی نتیجه ندارد»

سایت حکوتی تجارت نیوز امروز ۱۲بهمن، با اشاره به‌وعده‌های شب گذشتة رئیسی دربارة تثبیت قیمت ارز نوشت که دیگر «اثر خبردرمانی بر بازار را بی‌نتیجه» است.

تجارت نیوز نوشت: «برخی معامله‌گران عنوان می‌کنند در شرایط کنونی بازار دلار در حالت انتظاری قرار دارد و معامله‌گران نیز حاضر نیستند سرمایه دلاریشان را به خطر بیاندازند و در موقعیت فروش قرار بگیرند.

در آخرین ساعات روز دوشنبه سیگنالی قوی از سوی آمریکا به بازار ایران مخابره شد. از سوی دیگر سفر وزیر امور خارجه قطر، سیگنال دیگری بود که معامله‌گران به آن متوسل شدند و قیمت دلار را با ثبات دانستند. اما کارشناسان بازار سرمایه، این سیگنال‌ها را بر بازار ارز کشور غیرموثر می‌دانند. آنها معتقدند آنچه می‌تواند قیمت دلار، وضعیت بازار ارز و سرمایه و اقتصاد کشور را تغییر دهد، توافق نهایی برجام و رفع تحریم‌هاست و این سیگنال‌ها دیگر نقشی ایفا نمی‌کند، مگر به شکل بسیار کوتاه مدت و مقطعی».

این سایت حکومتی در ادامه نوشت: «در حالی که به نظر می‌رسید این خبرها (مذاکرات) سیگنال مثبت به بازار تزریق کرده است، اما شب گذشته آمریکا و استرالیا از تحریم‌های جدید علیه نظام خبر دادند و به دنبال آن قیمت دلار در معاملات پشت خطی رشد کرد. عده‌ای از معامله‌گران می‌گفتند سطح انتظارات برای دلار صعودی است».

تجارت نیوز با اشاره به‌وعده‌های رئیسی در گفتگوی تلویزیونی ۱۱بهمن، مبنی بر تثبیت قیمت ارز توسط،  نوشت: «بسیاری از تحلیلگران بازار اثر خبردرمانی بر بازار را بی‌نتیجه می‌دانند و معتقدند دیگر این جنبه از مدیریت بازار، نتیجه عکس دارد. زیرا تورم و پارامترهای اقتصادی به قدری با زندگی مردم تنیده شده که غیر از ناامیدی از تغییر شرایط اقتصادی، تورم مضائفی را نیز بر مردم تحمیل می‌کند».

لطفا به اشتراک بگذارید: