سخنگوی وزارت‌خارجه آلمان ـ تعطیلی گشت ارشاد چیزی را تغییر نخواهد داد ـ در یک نگاه

در هشتاد و دومین روز قیام بازاریان و کسبه در شهرهای مختلف میهن از جمله مشهد، سنندج و کرمانشاه برای دومین روز متوالی به اعتصاب خود ادامه دادند.

جوانان شورشگر در اسلامشهر بنرهای حکومتی را به آتش کشیدند.

شب گذشته در هشتاد و یکمین روز قیام سراسری، مردم مناطق مختلف تهران با سر دادن شعارهایی از جمله مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر و با برافروختن آتش در خیابان و تظاهرات شبانه برگزار کردند.

سایر شهرهای میهن نیز جوانان شورشگر تظاهرات شبانه برگزار کردند و شعار مرگ بر خامنه‌ای سر دادند.

خانم مریم رجوی: تظاهرات شبانه در مناطق مختلف تهران و شهرهای مختلف از مشهد و اصفهان و شیراز و همدان و آمل و کرج تا زنجان و ایلام و بندرعباس و اراک و رشت و... به‌رغم سرکوب بی‌سابقه. آتشی است که به‌زودی تمامیت رژیم را در بر‌خواهد گرفت و نوید بخش آزادی و حاکمیت مردم است.

هموطنان در چند شهر مراسم خاکسپاری یا یادبود شهدای قیام را برگزار کردند.

در سنندج مراسم چهلم شهید قیام سارینا ساعدی

در یزدانشهر اصفهان مراسم خاکسپاری شهید قیام مهدی عیدی‌وندی

در بوکان مراسم سوم شهید قیام آوات قادر پور.

در سنندج مراسم چهلم شهید قیم محمد شریعتی با شعار «تا آخوند کفن نشود این وطن وطن نشود» برگزار شد..

رئیس اداره حقوق‌بشر وزارت‌خارجه آلمان گفت: بحثهای ساختگی و دروغین درباره منحل کردن گشت ارشاد با هدف منحرف کردن ما از نقض شدید حقوق‌بشر در ایران است که نتیجه‌یی نخواهد داشت. زنان در ایران هنوز از زندگی آزادانه و تعیین سرنوشت خود محروم هستند.

خانم آندرا ساسه از سخنگویان وزارت‌خارجه آلمان گفت: مردم ایران که دست به اعتراض زدند تنها به‌دنبال انحلال گشت ارشاد یا پایان دادن به حجاب اجباری نیستند، آنها برای دستیابی به حقوق بنیادین خود به خیابان‌ها آمدند. آنها می‌خواهند آزادانه زندگی کنند و خودشان سرنوشت خود را رقم بزنند. به همین دلیل حتی اگر تعطیلی گشت ارشاد اگر اجرایی شود، چیزی را تغییر نخواهد داد.

 

مطالب مرتبط

هشتاد و یکمین روز قیام سراسری مردم ایران

اعتصاب گسترده بازاریان، اصناف در هشتاد و دومین روز قیام سراسری در بیش از ۲۵ شهر

 

لطفا به اشتراک بگذارید: