سناتور جان کورنین ـ رژیم ایران تمام تلاش خود را برای زنده ماندن انجام می‌دهد ـ دریک نگاه

در اردکان جوانان شورشگر بنر دژخیم سلیمانی را با پاشیدن رنگ از دور خارج کردند

رویترز گزارش داد: پوستر بزرگ قاسم سلیمانی توسط معترضان در قرچک ورامین به آتش کشیده شد. سلیمانی مسئولیت سپاه بدنام پاسداران و عملیات‌های نظامی مخفی را برعهده داشت.

هموطنان در مناطق مختلف تهران، به تظاهرات پرداخته و فریاد مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه‌ای، حرف اول حرف آخر سرنگونی سرنگونی سر دادند.

هم‌چنین مردم در شهرهای مختلف تظاهرات شبانه برگزار کردند و از جمله شعار دادندتوپ، تانک، فشفشه آخوند باید گم بشه

رانندگان کامیون در بسیاری از شهرها دست به اعتصاب سراسری زدند.

یونیسف خشونتها علیه کودکان توسط رژیم آخوندی را محکوم کرد و خواستار پایان دادن به انواع خشونتها و آزارهایی شد که جان بیش از ۵۰ کودک را گرفته و بسیاری دیگر را در جریان اعتراضات مجروح کرده‌اند.

جاوید رحمان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران در مصاحبه با سی بی‌سی درباره قطعنامه شورای حقوق‌بشر در مورد رژیم ایران گفت: همه کشورهای عضو موظف به همکاری هستند و رژیم ایران باید همکاری کند. اما اگر آنها این کار را نکنند، مأموریت حقیقت‌یاب می‌تواند در دو وظیفه کلیدی کار بسیار ستودنی و عالی انجام دهد. بنابراین من مطمئن هستم که این قطعنامه عاملان را پاسخگو خواهد کرد.

سناتور جان کورنین گفت: مشروعیت رژیم ایران در حال از بین رفتن است. اعتراضات در ایران با وجود سرکوب وحشیانه ادامه دارد. وی افزود: قیام علیه دیکتاتوری بنیادگرا در ایران وارد مرحله جدیدی می‌شود و رژیم تمام تلاش خود را برای زنده ماندن انجام می‌دهد.

بلگا - خبرگزاری بلژیک نوشت: بیش از ۱۲۰پارلمانتر بلژیک در بیانیه‌یی خواستار اعمال تحریم علیه رژیم ایران از سوی اتحادیهٔ اروپا و کشورهای عضو شدند. بلگا افزود: پارلمانترهای بلژیکی اعلام کردند که پروندهٴ جنایات رژیم ایران باید به‌شورای امنیت ملل‌متحد ارجاع شود و مسؤلان چنین جنایاتی باید محاکمه شوند.

 

مطالب مرتبط

هفتاد و سومین روز قیام سراسری مردم ایران

هفتاد و سومین روز قیام - اعتصاب دانشجویان و تظاهرات در مناطق مختلف تهران - توئیت خانم مریم رجوی

 

لطفا به اشتراک بگذارید: