قیام دلاورانه در اندیمشک و مقابله با مزدوران مسلح رژیم ـ در یک نگاه

روز گذشته قیام با حضور توده‌های مردم، دانشجویان، دانش‌آموزان، بازاریان، کسبه و کارگران میهن هم‌چنان ادامه یافت.

در پاسخ به لشگرکشی مفتضح خامنه‌ای برعلیه مردم تهران و کردستان و اندیمشک، شب گذشته جوانان شورشگر در بسیاری از شهرهای میهن از جمله همایونشهر، ساری، قوچان، یزدانشهر، زاهدان، سبزوار مراکز سرکوب رژیم را به آتش کشیدند.

شب گذشته در مناطق مختلف تهران، هموطنان به خیزش و قیام برضد دیکتاتوری ادامه دادند.

در تهران، مردم اکباتان و مشیریه و باغ سپهسالار (بازار کفاش‌ها) با شعار «مرگ بردیکتاتور»، در پاسخ به لشکرکشی خامنه‌ای به تهران، به مقابله با پاسداران و لباس‌شخصی‌های رژیم برخاستند.

شب و روز گذشته اضافه بر تهران، در شماری از دیگر شهرها و روستاهای میهن هموطنان قیام برای انقلاب دمکراتیک مردم ایران را ادامه دادند.

شب گذشته جوانان شورشگر در شهر اندیمشک، در قیامی دلاورانه به مقابله با مزدوران مسلح رژیم برخاستند و درسی فراموشی‌ناپذیر به مزدوران دادند.

شامگاه اول آذر جوانان در زاهدان در مناطق مختلف به خیابان‌ها آمدند و نیروهای نظامی اقدام به شلیک گلوله جنگی به مردم کردند جوانان شورشگر نیز متقابلا یک پایگاه سپاه پاسداران را آماج کوکتل‌های خود قرار دادند.

همزمان در قزوین در مراسم مشابهی هموطنان هفتم شهید قیام «سپهر اسماعیلی» را با حضور انبوه خود برگزار کردند.

سه‌شنبه اول آذر در شصت وهشتمین روز قیام، بسیاری از دانشگاهها شاهد تحصن و تظاهرات بود. دانشگاه شریف، دانشگاه کردستان، دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه ملی، دانشگاه علامه، دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران، دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر، بابل، ‌علوم پزشکی تبریز، رازی کرمانشاه و دانشگاه فرهنگیان از این شمار بودند. در دانشگاه شریف دانشجویان با مأموران سرکوبگر و حراستی‌ها درگیر شدند.

همزمان دانش‌آموزان آگاه نیز در مناطق مختلف به تظاهرات خود ادامه دادند.

همزمان بازاریان و کسبه در سنندج، سقز، باغ سپهسالار تهران، پیرانشهر، سمیرم، روانسر، اشنویه، بوکان، کامیاران، مرگور، ارومیه، و بسیاری از شهرهای دیگر دست به اعتصاب زدند.

روز گذشته اعتصاب کارگران و رانندگان در بخش‌های مختلف ادامه یافت از جمله کارکنان و رانندگان پایانه اکبرآباد تهران، کارکنان شرکت خودرو سازی بهمن موتور، کارگران مجمع گاز پارس جنوبی پالایشگاه یازدهم در عسلویه، کارکنان پارس‌آمپول ساوه و کارگران پتروشیمی در مسجد سلیمان هم اعتصاب کردند. و همزمان در مشهد نیز کارکنان اورژانس ۱۱۵دست به اعتصاب زدند.

 

مطالب مرتبط

شصت و نهمین روز قیام سراسری با اعتصاب و تحصن

شهیدان؛ تعمیق و گسترش قیام