شب گذشته جوانان شورشگر در همدان یک بیلبورد بزرگ خامنه‌ای را به آتش کشیدندـ در یک نگاه

 

خانم مریم رجوی: درود به شهرهای به‌پاخاسته، از جوانرود و مهاباد و پیرانشهر تا کرمانشاه و بوشهر و مرودشت و دیگر شهرها، که یاد شهیدان را به استمرارٍ قیام، برای به زیر کشیدنٍ رژیمٍ جلادان تبدیل می‌کنند. آنها ثابت کردند که «دیگر زره‌پوش و هلیکوپتر و تیربار هم اثر ندارد»! این، قیامی است تا پیروزی.

روز گذشته قیام در دهها شهر میهن هم‌چنان گسترش یافت، بازار‌های بسیاری از شهرها هم‌چنان در اعتصاب به‌سر بردند و دانشگاهها نیز در تهران و دیگر شهرهای میهن به تحصن و اعتصاب سراسری خود ادامه دادند. طی شب گذشته نیز این اعتراضات ادامه داشت.

روز و شب گذشته همگام با قیام در جوانرود و مهاباد، قیام و خیزش بزرگ هموطنان در شهرهای کرمانشاه، بوکان، پیرانشهر، بوشهر، ماسال، دهگلان، مرودشت، شیراز، آبدانان، ارومیه، قزوین، ثلاث‌باباجانی، قم، سقز، بناب، گرگان، گلشهر و گوهردشت کرج، شهرری، دزفول، ساری، بانه، برازجان، بندرعباس، دهلران، ایلام، بانه، بوشهر، میاندوآب، بندر لنگه، تکاب، سنندج، شهریار، همدان، روستای جناح در بندر لنگه، اسدآباد همدان، به حمایت از جوانرود و مهاباد قهرمان به میدان آمدند.

مردم در مناطق مختلف تهران از جمله در چیتگر، متروی دروازه دولت، کوهسار شهران در منطقه ۵، نیاوران، جنت‌آباد، قلعه حسن‌خان، افسریه، چهار راه کوکاکولا، کیانشهر تهران، میرداماد، سعادت آباد، تهرانپارس، گیشا، دولت‌آباد، آریاشهر، افسریه، خیابان پیروزی، اسلام‌شهر، پاساژ فردوسی، اندیشه فاز یک، میرداماد، خیابان ولیعصر، شهرزیبا، ضمن ادامه قیام، به حمایت از هموطنان خود در جوانرود و مهاباد برخاستند.

در تهران در قلعه حسن‌خان در خیابان ۲۰متری جوانان شورشگر با روشن کردن آتش در خیابان به تظاهرات برخاستند.

روز گذشته جوانان دلیر سنندج، در یک منطقه امنیتی شهر (در برابر زندان مرکزی سنندج) در مسیر تردد مزدوران آتش روشن کردند.

در شهرستان محلات هموطنان تظاهرات کردند و با شعار مرگ بر دیکتاتور به جنگ و گریز با مزدوران مسلح رژیم پرداختند.

شب گذشته هموطنان در مناطق مختلف کرج از جمله گلشهر، فردیس، گوهردشت تظاهرات کردند و به حمایت از کردستان شعار دادند.

شب گذشته جوانان شورشگر در همدان یک بیلبورد بزرگ خامنه‌ای را به آتش کشیدند.

رویترز به‌نقل از سخنگوی وزارت‌خارجه آلمان نوشت، آلمان از آمریکا می‌خواهد تمرکز خود را در رابطه با رژیم ایران از اتمی به‌موضوعات حقوق‌بشری تغییر دهد .

 

 

مطالب مرتبط

خیزش سراسری دانشجویان پیشتازـ دوشنبه

شصت و هفتمین روز قیام، خیزش مردم از کردستان و کرمانشاه تا مرودشت و بوشهر و بندرعباس