جوانان دلاور جوانرود در حمایت از مهاباد به خیابان‌ها آمده و شعار مرگ بر خامنه‌ای سر دادند ـ دریک نگاه

خانم رجوی پس از حملات ضدانسانی رژیم کردکش آخوندها در بامداد دوشنبه ۳۰آبان به مقرهای حزب دموکرات و کومله خاطرنشان کرد در کمتر از ۲ماه این سومین موج حملات موشکی و پهپادی به مقرهای احزاب کرد ایرانی است و بلادرنگ باید مورد رسیدگی بین‌المللی و منطقه‌یی قرار بگیرد. حملات پیشین در ۶مهر و ۲۳آبان انجام شده و خسارتهای جانی و مالی بسیار بر جای گذاشته بود

خانم رجوی اعلام کرد سکوت و بی‌عملی پس از عبور رژیم آخوندی از همه قوانین و

خطوط قرمز بین‌المللی و استانداردهای حقوق‌بشری کافی و دیگر بس است.

روز گذشته قیام در دهها شهر میهن هم‌چنان گسترش یافت، بازار‌های بسیاری از شهرها هم‌چنان در اعتصاب به‌سر بردند و دانشگاههای بسیاری در تهران و شهرهای میهن به تحصن و اعتصاب سراسری خود ادامه دادند. طی شب گذشته نیز این اعتراضات ادامه داشت.

مردم در مناطق مختلف تهران از جمله در اکباتان، چیتگر، بهشت زهرا، عبدل‌آباد، شریعتی، بلوار فردوس فلکه سوم تهرانپارس، سوهانک، خیابان سعدی شمالی، هفت‌حوض نارمک، خیابان ولیعصر و چند منطقه دیگر تظاهرات کردند. و حمایت خود را از هموطنان مهابادی اعلام کردند

هموطنان در مناطق مختلف ارومیه، رشت، سردشت، قم، مناطق کرج، هم‌چنین در جوانرود، مریوان، بوکان، پیرانشهر، سنندج، سقز، کرمانشاه، تکاب، بجنورد، نیک‌شهر، کامیاران، دهگلان، شاهین‌شهر، فرخ‌شهر اصفهان، صدرای شیراز، مشهد، اردبیل، اصفهان، ساوه، شهرستان لالی، پاوه، بوشهر، دزفول، گلپایگان، شهرستان دشتی درپارسیان، شهر دشتی و بناب در حمایت از هموطنان مهابادی به قیام و خیزش خود ادامه دادند.

شب گذشته هموطنان در ارومیه در حمایت از مهاباد قهرمان بپاخاسته و به تظاهرات و

درگیری با پاسداران ضدخلقی پرداختند.

شهر تکاب نیز صحنه اعتصاب و تظاهرات و درگیری مردم قهرمان این شهر در حمایت از هموطنان مهابادی بود.

جوانان دلاور جوانرود در حمایت از مهاباد به خیابان‌ها آمده و شعار مرگ بر خامنه‌ای سر داده و اعلام کردند: «مهاباد تنها نیست، جوانرود پشتیبان مهاباد است».

در دهگلان تظاهرات مردم و جوانان به درگیری با نیروهای سرکوبگر منتهی شد.

در فرخ‌شهر اصفهان هم جوانان با کوکتل، حوزه جهل و جنایت آخوندی را به آتش کشیدند.

در مشهد تظاهرات مردم در منطقه شقایق و منطقه صیاد به درگیری با پاسداران مزدور کشیده شد.

 

 

مطالب مرتبط

 

فعالیت کانونهای شورشی ـ قیام و خیزش برای سرنگونی ادامه دارد

مراسم خاکسپاری عرفان کاکایی و بهاالدین ویسی شهیدان قیام جوانرود با شعار «مرگ بر خامنه‌ای»