تماس ۲تن از نمایندگان کنگره آمریکا با رئیس جمهور برگزیده مقاومت درمورد وضعیت قیام

روز جمعه ۸مهر ۱۴۰۱، برد شرمن، نماینده دموکرات، عضو ارشد کمیته خارجی کنگره آمریکا و رندی وبر، نماینده جمهوریخواه، از کمیته علوم و تکنولوژی به‌طور جداگانه و آنلاین با رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت دربارهٔ وضعیت قیام مردم ایران و آخرین تحولات گفتگو کردند.

خانم رجوی خواست مردم ایران برای به‌رسمیت شناختن حق دفاع و مبارزه برای سرنگونی دیکتاتوری مذهبی و کسب آزادی و حقوق‌بشر را بیان کرد و گفت: در این موقعیت حساس، بسیار مهم است که جامعه بین‌المللی به حمایت از قیام مردم ایران برخیزد.

آقای رندی وبر نماینده کنگره از حزب جمهوری‌خواه، ضمن حمایت از قیام مردم ایران و تلاش‌های مقاومت برای پیشبرد این قیام گفت:

شما کار فوق‌العاده‌یی می‌کنید و از شما به‌خاطر این رهبری قدردانی می‌کنم. باید مبارزات مردم ایران به‌رسمیت شناخته شود. ما امیدواریم و فراخوان می‌دهیم که دولت آمریکا هم همین کار را بکند و اشتباهی را که در سال۸۸ مرتکب شدند، نکنند. این یک رژیم قاتل است نباید با آن مذاکره کرد و باید سرنگون شود. ما از مبارزات شما و مردم ایران تمام‌عیار حمایت می‌کنیم و خواستار یک سیاست قاطع هستیم.

وبر افزود: ما تماماً از رهبری شما پشتیبانی و تقدیر می‌کنیم. ما به جامعه بین‌المللی این را می‌گوییم. من امیدوارم پرزیدنت بایدن و هرکس دیگر که از مردم ایران حمایت می‌کند چنین کند. این رژیم جنایتکار باید برود.

در گفتگو با نماینده برد شرمن عضو ارشد کمیتهٔ خارجی کنگرهٴ آمریکا، خانم رجوی، با اشاره و قدردانی از نقش پیشتاز وی در دفاع از مجاهدان اشرفی بر ضرورت حمایت بین‌المللی از خواسته‌های قیام مردم ایران تأکید کرد.

خانم رجوی افزود: همین حالا که ما داریم صحبت می‌کنیم در زاهدان در جنوب شرقی ایران و در اهواز در جنوب غربی مردم دارند با نیروهای رژیم مقابله می‌کنند و تعدادی کشته و تعداد بیشتری مجروح شده‌اند.

در قسمت های دیگر ایران، مناطق متعددی در حال اعتصاب هستند. مردم ایران به‌طور شبانه روزی تصمیم گرفته‌اند رژیم را به چالش بکشند زیرا مصمم به سرنگونی این رژیم هستند و حاضر به پرداخت قیمت آن می‌باشند.

خانم رجوی در بخش دیگری از سخنان خود نقش مقاومت ایران و بویژه زنان را در مقابله با رژیم بنیادگرا و زن‌ستیز آخوندی مورد تأکید قرار داد و گفت: زنان ایران تجربه کرده‌اند که برای رسیدن به برابری و آزادی اول باید این رژیم را سرنگون کنند.

آقای برد شرمن ضمن تحسین شهامت و مقاومت زنان ایران در مقابله با رژیم آخوندها از رهبری خانم رجوی برای دمکراسی در ایران و البته حقوق زنان قدردانی کرد.

وی بر نقش مجاهدین خلق در تلاش برای جایگزین کردن رژیم و این حقیقت تاکید کرد که رژیم به همین خاطر شما را بسیار می‌آزارد و درگیر جنایتهای خطرناکی برای متوقف کردن شما بوده است.

برد شرمن در پایان ابراز امیدواری کرد که روزی بتوانیم پیروزی مردم ایران را در تهران جشن بگیریم.

مطالب مرتبط