نانسی پلوسی ـ شجاعت زنان ایران که برای آزادی خود بیرون آمده اند را عمیقاً تحسین می کنیم ـ دریک نگاه

مسعود رجوی: با درود به شهیدان، سلام و دست مریزاد به جوانان شورشگر در زاهدان و اهواز. آتش شعله برکش. و این قیامی است تا پیروزی و سوختن ریش و ریشه خامنه‌ای و نظام خون‌ریز ولایت. رژیم باید در زاهدان و اهواز منتظر درسهای جدید باشد.

روز گذشته در زاهدان مردم به تظاهرات پرداختند اما مأموران سرکوبگر رژیم به سوی مردم در مسجد مکی آتش گشوده و دهها تن را به‌شهادت رسانده و شماری را هم زخمی‌نمودند. هموطنان زاهدانی نیز به پایگاه بسیج ضدمردمی زاهدان و پاسگاه نزدیک مصلای این شهر تهاجم کردند و با مزدوران سرکوبگر درگیر شدند و یک هایپرمارکت متعلق به یکی از سرکردگان سپاه پاسداران را به آتش کشیدند.

خانم مریم رجوی: درود بر مردم دلاور زاهدان که در آغاز سومین هفته قیام سراسری، با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای به‌پا خاستند. درود بر هموطنان بلوچی که به‌دست پاسداران وحشی به‌شهادت رسیدند. عموم جوانان را به یاری قهرمانان زاهدان فرا‌می‌خوانم.

همزمان با زاهدان، مردم اهواز، اردبیل، مشهد و کرمانشاه به‌خیابان آمده و به‌مقابله با پاسداران پرداختند. از ملل‌متحد و کشورهای عضو می‌خواهم برای جلوگیری از کشتار معترضان، دست به اقدام فوری بزنند. مردم در مقابله با این رژیم وحشی، باید حق دفاع از خود داشته باشند.

روز گذشته هم‌چنین هموطنانمان در اهواز تظاهرات گسترده‌یی برگزار کردند. در جریان این تظاهرات، جوانان شورشگر با مأموران جنایتکار انتظامی که گاز اشک‌آور پرتاب می‌کردند درگیر شدند و به جنگ و گریز پرداختند که محله‌های مختلف شهر را در برگرفت.

شب گذشته در مناطق مختلف تهران از جمله در شهران، جنت‌آباد، سولقان، افسریه، ولیعصر، صادقیه، پونک، اقدام به تجمع و اعتراض کرده و شعار مرگ بر خامنه‌ای سر دادند، مردم در سه راهی افسریه با مزدوران رژیم درگیر شدند، که تا مدتی صدای شلیک به گوش می‌رسید.

نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا خانم یانگ کیم و خانم اسپن برگر نماینده دموکرات اعضای کمیته خارجی کنگره آمریکا، قطعنامه‌یی را در حمایت از قیام مردم ایران ارائه کردند که حق مردم ایران برای یک جمهوری دمکراتیک را به‌رسمیت می‌شناسد.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد:

اجازه بدهید فقط بگویم که همه ما شجاعت زنان ایران که برای آزادی خود بیرون آمده‌اند، را عمیقاً تحسین می‌کنیم. اگر این منجر به تغییر حکومت در ایران شود، باید ببینیم در آنجا چه اتفاقی خواهد افتاد.

۱۷تن از پارلمانترهای ایتالیا و سوئیس، طی بیانیه‌یی با حمایت از قیام سراسری و محکومیت سرکوب وحشیانهٔ دیکتاتوری آخوندی نوشتند: کانونهای شورشی و مقاومت سازمان‌یافته با ریسک‌پذیری در سازمان‌دادن و تداوم این اعتراضات و مقاومت در برابر سرکوب، نقش جدی ایفا می‌کنند. مردم ایران از یک جایگزین دمکراتیک برخوردارند که اهداف آن در برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی متبلور می‌شود و شایستهٔ همه‌گونه حمایت است.

روز گذشته وزیر خارجه آلمان طی سخنرانی خود در مجلس فدرال آلمان دیکتاتوری سرکوبگر حاکم بر ایران را محکوم کرد و از قیام سراسری مردم ایران حمایت نمود. در این جلسه تعدادی از نمایندگان مجلس فدرال آلمان نیز به حمایت از زنان ایرانی و نقش رهبری کننده آنها سخنرانی کردند.

 

مطالب مرتبط

قیام مردم زاهدان و مقابله با نیروهای سرکوبگر خامنه‌ای ـ ایران بپا می‌خیزد

مسعود رجوی: با درود به شهیدان، سلام و دست مریزاد به جوانان شورشگر در زاهدان و اهواز. آتش شعله برکش