عضو کنگره آمریکا ـ ما شاهد سرکوب زنان به دست اراذل و اوباش دولتی درایران هستیم ـ دریک نگاه

خانم مریم رجوی:

قیام سراسری مردم ایران به ۱۶۴شهر گسترش یافته است. شمار شهیدان از ۳۰۰ و شمار دستگیر شدگان از ۱۵۰۰۰تن بیشتر شده است. رژیم آخوندها بیهوده تلاش می‌کند با سرکوب و کشتار شعله‌های خشم مردم را مهار کند، خون جوشان شهیدان، عزم جوانان ما را برای فروزان‌تر کردن قیام جزم‌تر می‌کند.

ملل متحد و کشورهای عضو و عموم مدافعان حقوق‌بشر را به اقدام فوری برای توقف کشتار تظاهر کنندگان و تشکیل یک هیأت بین‌المللی برای تحقیق پیرامون شهیدان و زندانیان قیام فرا می‌خوانم.

شب گذشته مردم و جوانان شورشی در دست‌کم ۱۰ منطقه تهران با مزدوران سرکوبگر رژیم درگیر شده و به تظاهرات و قیام خود ادامه دادند. مناطقی از تهران که شب گذشته بپا خاستند عبارتند از: شهرزیبا، اکباتان، خیابان ولی‌عصر، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس نرسیده به ستارخان، قلعه حسن‌خان، یافت‌آباد بازار مبل، خزانه ، آجودانیه، شهر قدس

در چهاردهمین شب قیام همراه با تهران خبرهای قیام از ۲۱شهر دیگر میهن بپاخاسته را دریافت کرده‌ایم این شهرها عبارتند از؛

قم، بجنورد، مشهد، رشت، مسجدسلیمان، رشت، نقده، گوهردشت کرج، سنندج، آبادان، قیر و کارزین، یزد، جیرفت، لاهیجان، اصفهان، شیراز، ارومیه، کرمان، شیراز، کرمانشاه و نکا در مازندران.

شب گذشته مردم قهرمان اسلام شهر و جوانان شورشی این منطقه، در رزمی کوبنده نیروهای سرکوبگر رژیم را به عقب رانده و آنان را مفتضح نمودند.

در بجنورد، جوانان شورشی به سوی نفرات جنایتکار یکان ویژه کوکتل پرتاب کردند.

در قم جوانان شورشی، پایگاه بسیج ضدمردمی را به آتش کشیدند.

در ارومیه نیز درگیری سنگینی بین مردم و مزدوران دیکتاتوری آخوندها جریان داشت.

دانشجویان دانشگاه پزشکی اصفهان با شعار دانشجوی زندانی آزاد باید گردد تظاهرات کردند

تاکنون دانشجویان ۶۲ دانشگاه در سراسر کشور دست به‌اعتصاب و اعتراض زدند

۱۶تن از نمایندگان حزب کارگر انگلستان در حمایت از قیام سراسری و محکومیت سرکوب وحشیانه رژیم آخوندی بیانیه‌یی صادر کردند. در این بیانیه آمده است تظاهر کنندگان با شعار مرگ بر خامنه‌ای خواهان سرنگونی دیکتاتوری مذهبی حاکم هستند

کانونهای شورشی و اپوزیسیون سازمان‌یافته با ریسک‌پذیری در سازمان دادن و تداوم این اعتراضات و مقاومت در برابر سرکوب نقش جدی ایفا می‌کنند

مردم ایران از یک آلترناتیو دمکراتیک برخوردارند که اهداف آن در برنامه ۱۰‌ماده‌یی خانم مریم رجوی متبلور می‌شود و شایسته همه گونه حمایت است

خانم آبیگیل اسپنبرگر عضو کنگره آمریکا در حمایت از قیام مردم ایران نوشت:

ما شاهد سرکوب زنان به دست اراذل و اوباش دولتی و تلاش خشونت‌آمیز برای خفه کردن اعتراضات مسالمت‌آمیز بوده‌ایم. 

قانونگذاران از هر دو حزب باید روشن کنند که مردم آمریکا در کنار هزاران ایرانی که برای آزادیهای بنیادین و حقوق اساسی بشر تظاهرات می‌کنند، ایستاده‌اند.

با اعلام حمایت پروفسور دیوید واینلند و پروفسور دادلی هرشباخ دو تن دیگر از برندگان جایزه نوبل از قیام سراسری مردم ایران، شمار برندگان جوایز نوبل که از قیام سراسری مردم ایران حمایت کرده‌اند به ۱۲تن رسید.

شب گذشته خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش مفصلی از قیام ایران منتشر کرد، و نوشت: مجاهدین از سال۲۰۱۴ واحدهای مقاومت را سازماندهی کردند.

رهبران ارشد رژیم و هم‌چنین مقامات مختلف ارشد و پایین‌تر، دائماً نسبت به سازمان مجاهدین خلق ایران و یگانهای مقاومت آن در داخل ایران ابراز نگرانی می‌کنند.

مردم ایران که دیکتاتوری سلطنتی را در سال ۱۹۷۹ سرنگون کردند و امروز علیه دیکتاتوری مذهبی حاکم قیام کرده‌اند، راه را برای یک انقلاب دمکراتیک جدید هموار می‌کنند.

انقلاب دمکراتیک در ایران در راه است. سرنگونی رژیم آخوندی ممکن است دیر یا زود اتفاق بیفتد. اما شکی نیست که این اتفاق خواهد افتاد.

محمد جواد عامری دبیرکل جمعیت موسوم به ایثارگران با تلخکامی از درهم شکستگی تمامی برآوردهای رژیم نسبت به خیزش سراسری مردم ایران گفت: ما اعتراض خیابانی نداشتیم بلکه به یک نوع جنگ خیابانی داشتیم. یعنی افرادی آموزش دیده بودند تا کشور را دچار آشوب کنند.

شب گذشته دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC) شبکه بین‌المللی شرکتهایی را که در فروش صدها میلیون دلاری پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی رژیم ایران به کاربران نهایی در جنوب و شرق آسیا دست دارند، تحریم کرد.

این تحریم‌ها کارگزاران رژیم ایران و چندین شرکت پیشرو در امارات، هنگ کنگ و هند را هدف قرار می‌دهد که نقل و انتقالات مالی و حمل و نقل فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ایران را تسهیل کرده‌اند.

 

مطالب مرتبط


قیام در ۱۶۴شهر در ۳۱استان  بیش از۳۰۰شهید و ۱۵۰۰۰ دستگیری

چهاردهمین روز قیام سراسری در تهران و سایر شهرهای میهن - گسترش قیام به ۱۶۴شهر + توئیت خانم مریم رجوی

 

لطفا به اشتراک بگذارید: