برخی خبرها از جنگ اوکراین

وزارت دفاع اوکراین با انتشار پیامی گفت: امروز ارتش اوکراین ۶ پهپاد کامیکاز روسیه را که توسط رژیم ایران تأمین شده بود، منهدم کرد.

کمیسیون ویژه حقوق‌بشر سازمان ملل متحد، پس از انجام تحقیقات خود پیرامون جنایات جنگی و نقض حقوق‌بشر در اوکراین، گزارش خود را ارائه داد. در گزارش این کمیسیون که توسط دفتر کمیساریای عالی حقوق‌بشر ملل‌متحد منتشر شد، از جمله آمده است: «بر اساس شواهد جمع آوری شده، این کمیسیون به این نتیجه رسیده است که جنایات جنگی در اوکراین انجام شده است».

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس مردانی در روسیه که در سنین نظامی و مستعد رفتن به جنگ هستند روز جمعه به‌طور دسته‌جمعی از روسیه گریختند. هواپیماها پر از این‌گونه جوانان روس شده و در گذرگاههای مرزی، صفی از ماشینها به طول ۱۰ کیلومتر ایجاد شده بود. آنها می‌ترسیدند به‌دنبال بسیج نظامی نسبی کرملین برای جنگ در اوکراین دستگیر شوند. صف خودروها در مرز قزاقستان به قدری طولانی بود که برخی از مردم خودروهای خود را رها کرده و پیاده به راه افتادند.

از سوی دیگر، دهها پرواز به خارج از روسیه ـ با بلیتهایی که قیمت آنها سر به آسمان گذاشته ـ این جوانان را به نقاط دیگری در جهان که برای روسها نیازی به ویزا ندارند، از جمله ترکیه، ارمنستان، آذربایجان و صربستان بردند.

مطالب مرتبط

رویترز ـ اوکراین اعتبار سفیر رژیم ایران را سلب و دیپلوماتهای این رژیم در کی‌یف را کاهش داد ـ دریک نگاه

گورهای دسته‌جمعی حاوی بیش از ۴۴۰ جسد در ایزیوم اوکراین

لطفا به اشتراک بگذارید: