رویترز ـ اوکراین اعتبار سفیر رژیم ایران را سلب و دیپلوماتهای این رژیم در کی‌یف را کاهش داد ـ دریک نگاه

خانم مریم رجوی:

به بیش از۱۰۰شهید راه آزادی در قیام سراسری مردم درود. آنها نشانه عزم ملت ایران برای سرنگونی دیکتاتوری دینی و استقرار حاکمیت مردم هستند. درود بر جوانان شورشگری که طی یک هفته، قیام را در ۱۳۳شهر شعله‌ور کردند. برای آزادی دستگیرشدگان و حمایت از خانواده‌هایشان بپاخیزید.

جمعه‌شب در هشتمین روز قیام سراسری مردم ایران، و ساعاتی پس از ضدتظاهرات مفتضح و شکست‌خوردهٴ خامنه‌ای، شهرهای میهن هم‌چنان شاهد تظاهرات و رویارویی مردم و جوانان شورشی با مأموران سرکوبگر شد.

شب گذشته پاسدار وحیدی وزیر کشور تروریست رژیم که خود تحت تعقیب بین‌المللی است، به صحنه آمد و درباره قیام مردم ایران گفت: کسانی در این ماجرا آمدند و موضع گرفتند و به‌هرحال موجب تحریک شدند هم راستا و همزمان با آن چیزهایی که گروه‌های ضدانقلاب مثل مجاهدین موضع می‌گیرند.

روز گذشته نمایش جمعه بازار آخوندها به صحنه زوزه‌کشی و ابراز وحشت علیه مجاهدین و قیام سراسری مردم ایران تبدیل شد.

در پی پخش تصاویر ضدتظاهرات مضحک آخوندها از تلویزیون رژیم، شبکه‌های اجتماعی با انتشار مواردی از تصویرسازیهای تلویزیونی برای پرجمعیت نشان دادن نمایشهای حکومتی خبر داده و از جمله با تمسخر نوشتند: با تغییر زاویه دوربین، جمعیت به یک‌باره کم شد

به‌تصاویر دیگری از هشتمین روز قیام سراسری در شهرهای میهن توجه کنید

رویترز اعلام کرد دولت اوکراین اعتبار سفیر رژیم ایران را سلب و شمار دیپلماتهای این رژیم در کی‌یف را کاهش داد.

علت کاهش سطح روابط، تحویل هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه و استفاده از آنها در جنگ است

وزیر امور خارجه چین در دیدار با همتای اوکراینی خود در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اطمینان داد که پکن احترام به «حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشورها» را خواستار است.

واشنگتن پست نوشت آمریکا به‌طور خصوصی به روسیه بر سر استفاده از تسلیحات اتمی در جنگ اوکراین و پیامدهای وخیم آن هشدار داده است.

 

مطالب مرتبط

هفتمین روز قیام سراسری ـ آخرین وضعیت خیزش قیام‌آفرینان در شهرهای مختلف میهن

در هشتمین روز، قیام سراسری مردم به‌رغم سرکوب وحشیانه پاسداران به ۱۳۳شهر در ۳۱ استان گسترش یافت

 

لطفا به اشتراک بگذارید: