آنالنا بائربوک ـ حمله وحشیانه به زنان شجاع در ایران حمله به انسانیت است ـ در یک نگاه

قیام سراسری مردم ایران روز پنجشنبه در هفتمین روز در مناطق مختلف تهران و بسیاری از شهرها جریان داشت که به‌رغم بسته بودن اینترنت، گزارشهایی از آنها دریافت شد. 

قیام در بیش از ۱۰نقطهٔ تهران از جمله: خیابان تختی- صادقیه- نیاوران - نازی آباد- ولیعصر- خیابان حجاب ـ  تهرانپارس ـ  خانی آباد- نارمک، نظام آباد و کوکاکولا برپا بود و در بیشتر نقاط تا پاسی از شب ادامه داشت.

شهرهایی که تظاهرات علیه رژیم در آنها جریان داشت و به‌رغم بسته‌بودن اینترنت خبر آنها دریافت شد از جمله عبارتند از: سنندج، تبریز، هشتگرد، اسلام‌آباد غرب، کرمانشاه، شهریار، اراک، مشهد، آمل، رشت، شادگان، ابهر، همدان، ملایر، فردیس کرج، مهرشهر کرج، شیروان، ارومیه، گرمسار، بروجرد، دورود، دهدشت، خرم‌آباد، قائن، رفسنجان، مشکین‌شهر و اشنویه

رژیم آخوندی در وحشت از گسترش قیام، اقدام به قطع اینترنت و موبایل کرده تا مانع ارسال فیلمها وعکسهای تظاهرات و رویاروی مردم با مزدوران سرکوبگر در هفتمین روز قیام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران روح‌الله سلگی روز پنجشنبه با اشاره قیام بزرگ مردم در استان مازندران گفت: در چهارشنبه‌شب به ۴۱ مکان دولتی و حاکمیتی در مازندران خسارت وارد شد یا به آتش کشیده شد، وی به مجروح شدن ۷۶ نفر از مزدوران سرکوبگر انتظامی و بسیجی نیز اعتراف کرد.

معاون استاندار رژیم در مازنداران هم‌چنین گفت: به ۱۳ خودرو دولتی و حاکمیتی و ۲ موتور سیکلت دولتی آسیب وارد شد و به آتش کشیده شدند و تعداد ۱۵ دستگاه تجهیزات پلیس در استان مفقود شده یا آسیب دیدند.

عفو بین‌الملل در اطلاعیه‌یی مورد قطع اینترنت و شبکه‌های تلفن همراه اعلام کرد: از رهبران جهان در مجمع عمومی سازمان ملل‌متحد می‌خواهیم با اتخاذ اقدام فوری مقامات ایران را تحت فشار قرار دهند تا از کشتار و مجروح کردن بیشتر معترضات در خفا جلوگیری کنند.

آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان روز پنجشنبه «حمله وحشیانه» به تظاهر کنندگان ایرانی را محکوم کرد. وی گفت  ما در کنار زنان شجاع ایران هستیم. حمله وحشیانه به زنان شجاع در ایران حمله به انسانیت است  .

در یک گفتگو در تلویزیونی کارگزاران دو باند غالب و مغلوب رژیم در وحشت از قیام مردم دست یکدیگر را در کشتار رو کردند. صادق کوشکی از باند خامنه‌ای به

کرباسچی از باند مغلوب گفت: قانونی را که شخص خودتان گذاشته بودید بسیار مواقع منجر به‌قتل اجرا کردید و کرباسچی در پاسخ به موارد قتل زنان توسط باند غالب

اشاره کرد و گفت مورد منجر به فوت هم داشتیم خانم بنی‌یعقوب! چند سال پیش در همدان!

 

مطالب مرتبط


هفتمین روز قیام سراسری ـ آخرین وضعیت خیزش قیام‌آفرینان در شهرهای مختلف میهن

وزیر خارجه آلمان: حمله به زنان «شجاع» ایرانی «حمله به بشریت» است

 

لطفا به اشتراک بگذارید: