سخنرانی سناتور جیمز لنکفورد در حمایت از قیام سراسری مردم ایران

سنای آمریکا ـ سخنرانی سناتور جیمز لنکفورد در حمایت از قیام سراسری مردم ایران

بیایید تا با صدای بلند و روشن با مردم ایران صحبت کنیم و به آنها بگوییم آمریکا در کنار شوق و تلاش شما برای آزادی ایستاده است

دوست من از ایران از من یک سؤال داشت:

مردم ایران اکنون در خیابان‌ها برای کسب آزادی تلاش می‌کنند، آمریکا می‌خواهد برای ایستادن در کنار مردم ایران چکار کند

سناتور جیمز لنکفورد طی سخنانی در جلسه سنای آمریکا که روز چهارشنبه برگزار شد ضمن حمایت از قیام سراسری مردم ایران و گفتگوی تلفنی با یکی از کانونهای شورشی در تهران را تشریح کرد. سناتور لنکفورد گفت:

آقای رئیس همین‌طور که ما اینجا در واشنگتن ایستاده‌ایم، تظاهرات همین الآن به سراسر ایران گسترش یافته است. اخباری که از ایران به‌دست می‌رسد حاکی از وجود اعتراضات و تظاهرات گسترده در خیابانهای حداقل ۲۰ شهر مختلف است. آخرین آماری که از قربانیان به دست ما رسیده حاکی از کشته شدن ۹ نفر توسط نیروهای امنیتی رژیم ایران است که می‌خواهند اعتراضات را که به سراسر کشور شامل تهران، گسترش پیدا کرده، سرکوب کنند... .

مخالفت ما با مردم ایران نیست. مردم ایران زیر یک حکومت سرکوبگر زندگی می‌کنند... جرقه این تظاهرات که اکنون سراسر ایران را فراگرفته، قتل یک زن جوان است که توسط نیروهای امنیتی در بازداشت و بر اثر ضرب‌وشتم شدید کشته شد... .

اکنون مردم ایران یکبار دیگر برخاسته‌اند و می‌گویند این باید خاتمه یابد... جمعیت انبوهی در خیابانهای شهرهای ایران تجمع کرده و دارند تصاویر خامنه‌ای را پاره می‌کنند و در خیابانهای تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» می‌دهند

سناتور جیمز لنکفورد با اشاره به تماس تلفنی که با یکی از کانونهای شورشی در ایران داشته گفت: دوستان من در ایران شماری از پست‌های شبکه‌های اجتماعی را برای من ارسال کرده تا به من نشان دهند این چهره خیابانهای ایران است.

همزمان به رئیس‌جمهور رژیم ایران اجازه داده شده که به آمریکا بیاید و در مجمع عمومی ملل‌متحد سخنرانی کند. تصویر جالبی است. باید این دو تصویر یعنی سخنرانی رئیسی و تظاهرات علیه او در ایران را در کنار همدیگر قرار دهیم... .

در همین حال رژیم ایران با روسیه همکاری می‌کند و پهپادهای انتحاری برای کشتار مردم اوکراین به روسیه می‌دهد... به این صحنه بیندیشید.

می‌خواهم نتیجه بگیرم که ما باید دوستی طولانی‌مدت خودمان را با مردم ایران تضمین کنیم و این را فهم کنیم که آنها زیر یوغ این رژیم زندگی می‌کنند.

سناتور لنکفورد در ادامه افزود: دوستی که من قبلاً گفتم یک سؤال ساده برایم داشت و گفت: «مردم ایران اکنون در خیابانهای این کشور برای کسب آزادی تلاش می‌کنند و می‌خواهند آزادی بیان و آزادی انتخاب نحوه زندگی داشته باشند و می‌پرسید آمریکا می‌خواهد برای ایستادن در کنار ما چکار کند؟» این یک سؤال منصفانه در برابر این سناست. مردم ایران که برای آزادی خود تلاش می‌کنند نمی‌خواهند آمریکا به این رژیم پول نقد بفرستد تا مردم را بیشتر سرکوب کند یا این‌که با لغو تحریم‌ها رژیم بتواند به فعالیت‌های تروریستی خود ادامه دهد... .

بیایید تا با یک صدای بلند و روشن با مردم ایران صحبت کنیم. آنها می‌خواهند آمریکا بگوید ما در کنار شوق و تلاش شما برای آزادی ایستاده‌ایم. ما در کنار رژیم و آنچه می‌خواهد بر سر شما بیاورد نمی‌ایستیم.

سناتور جیمز لنکفورد با اشاره به مذاکرات اتمی بین رژیم آخوندی و دولت آمریکا و تشدید فعالیت‌های تروریستی و اقدامات بی‌ثبات کننده این رژیم در منطقه و کشورهای مختلف جهان بعد از توافق برجام در ۲۰۱۵ افزود

رژیم ایران برای دست‌یافتن به سلاح اتمی جاه‌طلب است. آنها بزرگترین حکومت حامی تروریسم در جهان هستند. آنها به‌طور مطلق نیروی بی‌ثبات کننده در سراسر خاورمیانه هستند همه کشورها نگران این هستند که رژیم ایران در پی دستیابی به سلاح اتمی است.

مذاکرات کنونی اتمی فقط در مورد برنامه اتمی آنهاست و هیچ کاری با فعالیت‌های تروریستی آنها ندارد. آنها مشغول ساختن موشکهای دوربرد هستند که کلاهک اتمی حمل کند. فعالیت‌های اتمی، تروریستی و موشکی رژیم با هم ارتباط دارند.

لذا ما نباید هیچگونه لغو تحریمی، خصوصاً به‌صورت پیش‌درآمد در مورد رژیم ایران داشته باشیم.

ما نباید هیچگونه تحریمی علیه سپاه پاسداران را لغو کنیم. آنها سلول مرکزی فعالیت‌های تروریستی رژیم در منطقه هستند...

ما نباید هیچگونه لغو تحریمی علیه نهادهای مالی رژیم ایران که به فعالیت‌های تروریستی خودشان ادامه می‌دهند داشته باشیم. هدف این است که فشار علیه رژیم باشد و مردم را تا جایی که می‌شود مورد حمایت قرار دهیم.

 

مطالب مرتبط

مورگان اورتگاس ـ ما فریادهای رسا و روشن مردم ایران را می‌شنویم

در ایران چه می‌گذرد؟ چه باید کرد؟

لطفا به اشتراک بگذارید: