وزارت خزانه‌داری آمریکا ـ می‌توان برخی تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای را به ایران صادر کرد

روز سه‌شنبه قیام بزرگ مردم ایران، مردم بپاخاسته در بسیاری از شهرها به خیابان‌ها آمده و شعار مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر سر دادند_ دریک نگاه  ـ ۳۰شهریور۱۴۰۱

اسامی شماری از شهرهای بپاخاسته دیروز عبارتند از:

تهران، تبریز، اهواز، اردبیل، ایلام، اصفهان، رشت، ساری، گرگان، بندرعباس، کرج، فردیس کرج، کرمانشاه، کرمان، مشهد، سبزوار، سنندج، بوکان، مهاباد، قم، اراک، همدان، زنجان، رفسنجان، خرم‌آباد، شیراز، بندرعباس، بیرجند، کیش، زنجان و قزوین

روز گذشته بازار تهران نیز شاهد برگزاری یک تظاهرات از سوی بازاریان شد. بازاریها در این تظاهرات همکاران خود را دعوت به پیوستن به خیزش بزرگ مردم ایران نمودند.

روز گذشته دانشجویان در دانشگاههای مختلف کشور به قیام برضد دیکتاتوری فاسد آخوندها برخاستند. اسامی برخی از دانشگاههای بپاخاسته عبارت است از:

دانشگاه تهران. دانشگاه علم و صنعت. دانشگاه ملی. دانشگاه یزد. دانشگاه خوارزمی کرج. دانشگاه تبریز دانشگاه، علوم پزشکی تبریز. دانشگاه بهزیستی و توانبخشی تهران. دانشگاه اصفهان.

روز گذشته اسامی سه تن از شهیدان قیام بزرگ مردم ایران تأیید شد. این شهدای گرانقدر عبارتند از:

فریدون محمودی اهل سقز شهادت بر اثر شلیک مزدوران

محسن محمدی اهل دیواندره شهادت بر اثر شلیک مزدوران

رضا لطفی اهل دهگلان شهادت بر اثر شلیک مزدوران

با درود به شهیدان قیام کردستان ایران، نام آنها که سر به راه آزادی نهادند در ایران جاویدان است. از جوانان غیرتمند می‌خواهم به بزرگداشت شهیدان و یاری خانواده‌هایشان قیام کنند.

اجلاس جاری مجمع عمومی ملل‌متحد باید رئیسی_جلاد۶۷ را بابت ۴دهه قتل‌عام و کشتار مواخذه کند.

از جوانان عزیز می‌خواهم به کمک مجروحان قیام بشتابند و از پزشکان و پرستاران شریف و آزاده می‌خواهم به دور از چشم نیروهای سرکوبگر به مداوای آنها بپردازند و اجازه ندهند به دست پاسداران و مزدوران انتظامی و اطلاعاتی بیفتند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در پاسخ به درخواست ایلان ماسک برای رفع موانع تحریمی اینترنت ماهواره‌یی در ایران اعلام کرد مانعی برای

درخواست «ایلان ماسک» وجود ندارد و می‌توان برخی تجهیزات اینترنت ماهواره‌یی را به ایران صادر کرد. . ایلان ماسک برای ایجاد اینترنت

ماهواره‌یی در ایران خواستار این اجازه شده بود.

روز گذشته یاران شورشگر در نیویورک در مقابل مقر سازمان ملل‌متحد علیه رئیسی جلاد تظاهرات کرده و خواهان اخراج دیکتاتوری حاکم بر ایران از سازمان ملل‌متحد و پیگیرد رئیسی جلاد به‌علت نسل‌کشی مردم ایران شدند.

رضا تقی‌پور عضو مجلس ارتجاع در هراس از نقش تعیین‌کننده کانون‌های‌شورشی در خیزش بزرگ مردم ایران گفت: مجاهدین که این روزها جنگ تمام‌عیار رسانه‌یی علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته‌اند باید از خشم ملت بترسند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد وزیر خارجه آمریکا با گردهم آوردن دیپلمات‌های ارشد ارمنستان و آذربایجان در نیویورک، خواستار برقراری صلح بین دو کشور شد.

 

مطالب مرتبط

نقش و حضور زنان آزاده میهن در خیزش‌ها ـ قیام سراسری در شهرهای میهن

در پنجمین روز، قیام مناطق مختلف تهران و دهها شهر در سراسر ایران و دست کم ۲۵ استان را فراگرفت