کارزار نه به ویزا برای رئیسی ـ روی خط ایران

مقاومت ایران کارزار علیه سفر آخوند رئیسی به نیویورک و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل را به کارزاری جهانی تبدیل کرده است. ۵۰۰ متخصص ایرانی مقیم آمریکا طی نامه‌ای از جو بایدن رئیس‌جمهور این کشور خواستند به آخوند رئیسی ویزا ندهد و خواستار محاکمه‌ی او شدند. 

سایت کنگره‌ آمریکا نیز از نامه‌ی ۵۲ قانون‌گذار دمکرات و جمهوری‌خواه خبر داد که در آن از رئیس‌جمهور آمریکا خواسته‌اند به رئیسی جلاد ویزا ندهد. در پایان این نامه اسامی ۵۲ نماینده‌ی کنگره‌ی آمریکا درج‌شده، اغلب این نمایندگان در توییتر خود هم علیه سفر آخوند رئیسی فعالیت داشته و به کارزار نه به ویزا برای رئیسی پیوسته‌اند. برخی موضع‌گیری‌های آنها بدین قرار است.

نماینده‌ کنگره باب لاتا در توییترش نوشت: «ابراهیم رئیسی قبل از اینکه رئیس‌جمهور ایران شود، بیشتر به خاطر کمک به صدور احکام اعدام ۳۰۰۰۰ نفر از مردم خودش در سال ۱۹۸۸ شناخته می‌شد. ما نباید اجازه دهیم این جلاد اعدام‌های دسته‌جمعی پا در خاک آمریکا بگذارد»

نماینده کیم یانگ هم نوشت: «تا زمانی که ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران از تروریسم، تلاش برای کشتن شهروندان آمریکایی و مخالفان سیاسی ایرانی در آمریکا حمایت می‌کند و حقوق بشر را نقض می‌کند، نباید در خاک آمریکا قدم بگذارد»

نماینده کلودیا تنی هم نوشت: « رئیس‌جمهور رژیم ایران از تروریسم، ازجمله کمپین‌های ترور مقامات آمریکایی، حمایت مالی می‌کند. او در قتل‌عام و نقض حقوق بشر دست داشته است. این کار ساده‌ای است: بایدن باید به‌طور مطلق از ورود وی به آمریکا برای شرکت در اجلاس سازمان ملل جلوگیری کند»

نمایندگان مجلس آمریکا پیت استابر، ماریانت میلر‌ـ ‌میکس، با درج مقاله‌ای علیه سفر آخوند رئیسی از سایت فاک‌نیوز خواستار ممنوعیت ورود آخوند رئیسی به آمریکا شدند و به کارزار نه به ویزا برای رئیسی پیوستند. این کارزار هر روز گسترده‌تر می‌شود. 

مطالب مرتبط

فرانسه ـ نمایشگاه نقض حقوق بشر توسط رژیم آخوندی ـ روی خط ایران

نماینده کنگره آمریکا: نباید اجازه دهیم رئیسی، جلاد اعدامهای جمعی پا در خاک آمریکا بگذارد