وعده‌های دروغ عطش همدان را فرونمی‌نشاند ـ روی خط ایران

دو دهه است که مشکل آب همدان در هشدارهای کارشناسان مطرح می‌شود. سال ۱۳۸۳ خامنه‌ای به همدان سفر کرد و یکی از مصوبات سفرش حل مشکل آب مردم همدان بود. ۱۸ سال گذشت و هیچ کاری برای حل مشکل آب همدان انجام نشد. البته هزار میلیارد تومان بودجه تخصیص دادند و بعد ۲۰۰میلیارد تومان دیگر هم به آن اضافه کردند؛ اما نتیجه‌ی آن چه شد؟ این پروژه‌ به فهرست دزدی‌های سپاه و بیت‌ خامنه‌ای پیوست و به‌جای حل مشکل آب مردم همدان، در کنار منابع آبی سد اکباتان، نیروگاه برق مفتح را احداث کردند، رسانه‌های حکومتی نوشتند: نیروگاه برق مفتح آب همدان را بلعید.

استاندار همدان اعتراف کرد که تنها ۴۰درصد پروژه‌ی آب‌رسانی از سد تالوار به همدان پیشرفته؛ اما وعده داد که طی ۲ هفته این پروژه را به مرحله‌ی بهره‌برداری برساند. اما این‌ها فقط دروغ‌هایی برای گذراندن موج اعتراضات مردم بود. مشکل آب همدان حل‌نشده و روز ۱۷ شهریور فرماندار رژیم در همدان اعلام کرد که در جریان اعتراض مردم همدان به بی‌آبی ۲۵نفر بازداشت‌شده‌اند!!

اما مشکلی حل نشده و چشم‌انداز حل شدن هم ندارد؛ زیرا آب‌رسانی از سد تالوار تبعات دیگری هم دارد. کانون وکلای دادگستری رژیم در همدان در نامه‌ای از میزان بالای آرسنیک موجود در آب سد تالوار خبر داد؛ یعنی هزار و دویست میلیارد طی ۱۸ سال چپاول شد، تنها ۴۰ درصد پروژه پیشرفت؛ اما یک کار کارشناسی حداقل در رابطه با سلامت آب آشامیدنی مردم همدان انجام‌نشده است!! این است شیوه‌ی پرداختن به مشکلات در حکومت آخوندی!!

مطالب مرتبط

مقابله‌ی مردم با مزدوران خامنه‌ای تحت عنوان آمران به معروف ـ روی خط ایران

امروز آب به‌عنوان عامل فروپاشی کاملاً مطرح است