دروغ‌پردازی آماری به سبک آخوندها ـ روی خط ایران

آمار و ارقام یکی از اهرم‌های سنجش مسیر طی شده است، اما آمارهای دروغ نه‌تنها تصویری مخدوش و غیرواقعی ارائه می‌دهد؛ بلکه چشم‌انداز حل مشکلات را هم از بین می‌برد. 
دروغ‌گویی حکومتی در رژیم آخوندی نهادینه شده و وارثان خمینی همان صنعت و همان سنت را در لباس آمار ادامه می‌دهند!

روز ۹ شهریور ۱۴۰۱ سایت حکومتی رادار اقتصاد نوشت: «دیروز احسان خاندوزی وزیر اقتصاد با استناد به آمار بانک مرکزی گفت: تورم دوازده ماهه تا انتهای مردادماه سال جاری کمی بیش از۴۰ درصد (دقیقا۴۰.۱) بوده و نسبت به شهریور سال قبل (۵۹.۳درصد) ۱۹درصد کاهش یافته است.
اما از سوی دیگر آمار مرکز آمار همین رژیم می‌گوید در همان بازه زمانی کاهش تورم فقط ۱۴ و ۷ دهم درصد بوده!»
وزیر اقتصاد جلاد ۶۷ می‌گوید نرخ تورم نقطه‌ای در شهریور سال گذشته برابر با ۵۴ و ۹دهم درصد بوده و امسال به ۴۵ و ۸دهم درصد کاهش یافته است
اما مرکز آمار همین رژیم می‌گوید  تورم نقطه‌ای در شهریور گذشته ۴۳ و ۷دهم درصد بوده و امسال با یک افزایش ۸ و نیم واحدی به ۵۲ و ۲دهم درصد افزایش یافته است!»
یعنی ۱۸ درصد اختلاف بین آمار دولت و مرکز آمارش وجود دارد!!
اما یک سؤال ساده بی‌اساس بودن ادعای کاهش تورم را نمایان می‌کند! 

چطور است که به ادعای رئیسی و دولتش تورم کاهش داشته؛ اما تنها در ۵ ماه اول سال ۱۴۰۱ و حذف یارانه‌های قیمت محصولات سرانه مصرف ۱۰۰درصد افزایش داشته و سرانه‌ی مصرف ریزش پیدا کرده؟ 
این دروغ آماری مشتی از خروار دروغ‌های حکومتی است از کنفرانس سراپا دروغ آخوند رئیسی تا حمایت خامنه‌ای از دستاوردهای آخوند رئیسی و دولتش!! در حکومت آخوندها آمار هم وسیله‌ای برای فریب، غارت و چپاول دسترنج مردم ایران به‌ویژه اقشار کم‌ درآمد جامعه است. 

مطالب مرتبط

تلاش خامنه‌ای برای اجرای طرح موسوم به صیانت ـ روی خط ایران

آمار؛ ابزار نیرنگ «شاه‌مار»