گزیده کنفرانس دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن در بیستمین سالگرد افشای نطنز

۲۰ سال بعد از افشای پنهان‌کاری اتمی رژیم در نطنز، کنفرانس دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن

با حضور شخصیتهای سیاسی و کارشناسان هسته یی

پیامدهای افشای سایتهای اتمی نطنز و اراک توسط مقاومت ایران

آخرین تحولات برنامه اتمی رژیم آخوندی و مذاکرات اتمی

نارضایتی‌های فزاینده و وضعیت انفجاری جامعه ایران

ضرورت اتخاذ یک سیاست درست در قبال فاشیسم مذهبی

به‌مناسبت بیستمین سالگرد افشای سایتهای نطنز و اراک در ۱۴اوت ۲۰۰۲ توسط مقاومت ایران که یک نقطه سرفصلی در مناسبات رژیم با جامعه جهانی بود کنفرانسی توسط دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در هتل ویلارد اینترکنتیننتال برگزار شد. این همان محلی است که افشاگری سال۲۰۰۲ مقاومت ایران در آنجا برگزار شد.

افشای سایتهای نطنز و اراک باعث شروع بازرسیهای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سایتهای رژیم آخوندی شد و نهایتاً منجر به ارجاع پرونده اتمی رژیم به شورای امنیت ملل‌متحد در سال۲۰۰۶ و قطعنامه‌های متعدد برای تحریم‌های بین‌المللی علیه آن گردید.

در کنفرانس واشنگتن که خبرنگاران رسانه‌های مختلف حضور داشتند، شخصیتهای سیاسی و کارشناسان هسته‌یی سخنرانی کردند.

شخصیتهای شرکت‌کننده عبارت بودند از:

جان بولتون ـ  مشاور سابق امنیت ملی آمریکا

سناتور جوزف لیبرمن ـ کاندیدای معاون ریاست‌جمهوری آمریکا (۲۰۰۰)

سفیر رابرت جوزف ـ معاون پیشین وزیر امور خارجهٔ آمریکا

ژنرال چاک والد ـ جانشین پیشین فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا

اولی هاینونن ـ  معاون پیشین مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

جیمز روزن ـ خبرنگار تلویزیون نیوزمکس آمریکا در کاخ‌سفید

خانم سونا صمصامی نماینده شورای ملی مقاومت در آمریکا

علیرضا جعفرزاده، معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا

سونا صمصامی نماینده شورای ملی مقاومت در آمریکا:

می شه تصور کرد که این برنامه اتمی رژیم آخوندی به کجا می‌رسید این رژیم که فعالترین حامی تروریسم بین‌المللی است. اگر بیش از ۱۰۰افشاگری مقاومت ایران در دو دهه گذشته نبود. متأسفانه دولتهای غربی انتخاب کردند تصمیم گرفتند که مسیر مماشات را به جای قاطعیت در پیش بگیرند و امتیاز پشت امتیاز به رژیم ایران دادند. با این امید واهی که این رژیم را متقاعد کنند که حقیقت را بگوید. ولی این واقعیت روشن شده و هم‌چنان روشن هست که رژیم تهران هرگز تلاش خودش را برای رسیدن به بمب اتمی کنار نخواهد گذاشت. چون که از نظر ما این تضمین بقای اون هست. بیست سالی که مخفی‌کاریهای رژیم ادامه داشته یک تأییدی بر این واقعیت است اما خبر خوب این است که شکافهایی در اقدامات رژیم به‌خاطر قیامهای مردم ظاهر شده و به‌خاطر فعالیت‌های کانونهای شورشی مجاهدین در سراسر ایران به‌رغم اعدام بیش از شهادت بیش از ۱۲۰هزار تن از اعضای مقاومت و مجاهدین از جمله اعدام۳۰هزار زندان سیاسی در سال۶۷ که رئیسی در ان نقش عمده‌یی داشت و به‌رغم کارگزار گسترده شیطان‌سازی علیه مجاهدین آخوندها شکست خوردند.

در تلاش و هدفشون برای از بین بردن مجاهدین اونها شکست خوردند ولی به جای اون میزان حمایت از این سازمان به‌شدت گسترش پیدا کرده به‌خصوص در میان زنان و نسل جوان. مردم ایران خواهان تغییر این رژیم هستند

علیرضا جعفرزاده، معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا

این افشاگری در واقع سرفصلی بود که انجام شد در رابطه با برنامه هسته‌یی رژیم ایران ولی همین‌طور روزنه‌ای را باز کرد برای آٰژانس بین‌المللی انرژی اتمی که بتونه به‌طور مستمر نظارت خودش را انجام بده در این برنامه این افشاگری آن‌قدر مهم بود و اهمیت داشت که در واقع تعادلی را که رژیم ایران دنبال اون بود که انرژی هسته‌یی و سلاح هسته‌یی بتونه به‌دست بیاره و تعادل‌قوای خودش را بتونه حفظ بکنه به مقامات رژیم در این رابطه صحبت‌های زیادی کرده بودند. در نطنز ۵۴هزار سانتریفوژ نصب کرده بودند. حسن روحانی این رو گفت در مارس ۲۰۰۳ ولی چیزی که مهم بود هم‌چنین بعد از اون بود بعد از این افشاگری بعد از اون کنفرانسی که ما داشتیم کنفرانس مطبوعاتی ۹ماه بعد از اون بعد از افشاگری نطنز، ما سه کنفرانس مطبوعاتی عمده داشتیم در واشنگتن اولی در فوریه ۲۰۰۳ بود ما یک سایت آزمایش سانتریفوژ را در تهران افشا کردیم برخی رو که حتی پنهانی بودند در اونجا آزمایش می‌کردند به‌طور پنهانی و دو کنفرانس مطبوعاتی داشتیم یکی در مورد آزمایشات لیزری تجهیزات در لشکرگ و در لویزان جایی که روی تسلیحاتی کردن انرژی هسته‌یی کار می‌کردن. هر کدام از این افشاگریها بایستی اهمیت زیادی به‌لحاظ سیاستمداران و سیاست‌گذاران در آمریکا داشته باشه.

......

مطالب مرتبط

نیویورک تایمز ـ با حفر یک تونل جدید در سایت نطنز نگرانیها نسبت به برنامه هسته ای رژیم افزایش می یابد

کنفرانس در واشنگتن برای بررسی اهداف برنامه هسته‌یی رژیم در بیستمین سالگرد افشاگری نطنز + عکس

لطفا به اشتراک بگذارید: