سخنرانی دکتر جمال التهامی در اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

دکتر جمال التهامی  ـ وزیر پیشین سرمایه‌گذاری مصر

بهایی که مجاهدین در ۴دهه گذشته پرداخت کرده‌اند و پایداری در موضعشان در دفاع از حقوق‌بشر و حقوق شهروندان نشان می‌دهد که آنها جایگزین مناسبی برای رژیم فاشیستی بنیادگرا هستند که کارهایش را زیر پوش دین انجام می‌دهد.

خانم مریم رجوی

خانمها و آقایان شرکت‌کننده سلام بر شما

از مصر نزد شما آمده‌ام؛ از سرزمین تمدنها و آزادیها و پیشرفتهای اقتصادی و اجتماعی.

من در حال حاضر رئیس یک حزب مدافع حقوق‌بشر و حقوق شهروندی هستم.

خبرهایی دربارهٔ موارد نقض فاحش حقوق‌بشر در ایران شنیدم. به‌طور خاص قتل‌عام ۳۰هزار زندانی در سال ۱۹۸۸ توسط حاکمان ایران که در میان آنها رئیس‌جمهور کنونی رژیم آخوندی، ابراهیم رئیسی نیز حضور داشت.

این خبرها برای من بسیار شوک‌آور بود. هم‌چنین می‌دانم که ۳سال پیش، نیروهای امنیتی و نیروی سپاه رژیم آخوندی ۱۵۰۰تن از مردم ایران را در خیابان در جریان تظاهرات مسالمت‌آمیز در نوامبر ۲۰۱۹ کشت.

آنچه دربارهٔ آزاد کردن یک مجرم محاکمه شده در بلژیک با دور زدن قانون صورت می‌گیرد، یک نقض آشکار است.

من رسماً پیامی به رئیس پارلمان بلژیک فرستادم و نسبت به آن اقدام غیرقانونی و باطل که مغایر با قانون حقوق‌بشر و عرفهای بین‌المللی است اعتراض کردم.

شایان ذکر است که وضعیت اقتصادی و اجتماعی در استبداد دینی حاکم بر ایران فاجعه‌بار است، به‌طوریکه بیکاری و اعتیاد و فقر تا جایی رسیده است که مردم ایران به فروش برخی از اعضای بدنشان روی آورده‌اند؛ مانند کلیه یا قرنیه چشم یا فروش کودکان و رها کردن طفلهای شیرخواره در سطلهای زباله.

با این وجود حاکمان ایران را می‌بینیم که یا درآمدهای این کشور ثروتمند را برای پروژه‌های اتمی خرج می‌کنند یا صرف حمایت از شبه‌نظامیانشان در منطقه می‌کنند یا آنرا غارت و چپاول می‌کنند.

از طرف دیگر ما شاهد اعتراضات و تظاهراتهای مستمر هستیم که گروه‌های مختلفی در ایران برگزار می‌کنند از جمله معلمان و کارگران و بازنشستگان، هم‌چنین زنان ایران نقش مهمی در این تظاهرات ایفا می‌کنند.

هم‌چنین هواداران مقاومت در ایران به فعالیت‌های فشرده‌یی دست می‌زنند با هدف بالا بردن اعتراضها، و این راه صحیح برای پیروزی است.

شایان ذکر است که مجاهدین خلق طی دهه‌های گذشته بهای هنگفتی داده‌اند در رویارویی با استبداد و سرکوب آخوندی و ۱۲۰هزار شهید در راه آزادی فرزندان سرزمینشان در ایران تقدیم کرده‌اند.

این پایداری و بهایی که مجاهدین پرداخت کرده‌اند طی ۴دهه گذشته و پایداری در موضعشان در دفاع از حقوق‌بشر و حقوق شهروندان نشان می‌دهد که آنها جایگزین مناسبی برای رژیم فاشیستی بنیادگرا هستند که اقداماتش را زیر پوش دین انجام می‌دهد.

من از برنامه ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی حمایت می‌کنم و از همه کسانی که خواهان برقراری صلح و امنیت و پیشرفت در این منطقه هستند می‌خواهم حمایت کنند از خواست مردم ایران و مقاومت ایران و برنامه ۱۰ماده‌یی خانم رجوی برای برپا کردن یک ایران آزاد و مستقل و شکوفا در آینده نزدیک، یک ایران غیراتمی، بدون شبه‌نظامیان و تروریسم و برای توقف دخالت‌های تروریستی در سوریه و یمن و عراق و لبنان. حقوق‌بشر یک وسیله نیست که بخشیده شود؛ بلکه حکومتها باید از این حقوق برای شهروندان و گروهها حفاظت کنند. سلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

 

مطالب مرتبط

سخنرانی حاتم السر علی در اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

گردهمایی جهانی ایران آزاد-گزیدهٔ شماری از سخنرانیها و پیامها از ۵قارهٔ جهان