سخنرانی ماریو گالئا در اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

ماریو گالئا ـ وزیر پیشین بهداشت مالت

آزادسازی اسدی در واقع یک عمل خائنانه است

من به‌وضوح و با صدای بلند می‌گویم: نه به نام من نه به نام ما بمبگذاری شکست‌خورده رژیم ایران در کنفرانس ویلپنت فرانسه در سال۲۰۱۸ هنوز در ذهن ما باقی مانده به همین دلیل امروز احساس می کنیم که مورد خیانت واقع شده‌ایم

سلام علیکم، خانم رجوی. با تشکر از جناب عالی به‌خاطر اظهارات انگیزاننده شما. اما من هم‌چنین می‌خواهم از شما برای وقف کردن زندگی‌تان و رهبری کردن مبارزه برای دموکراسی و آزادی در ایران تشکر کنم. این یک حرکت بسیار شرافتمندانه از جانب شماست و خداوند شما را برکت بدهد. در سخنان آغازین تان، شما خانم رجوی از قاطعیت و هم‌چنین از اهمیت خطر مماشات صحبت کردید.

در واقع، تاریخ معلم بسیار خوبی است، اما سیاستمداران می‌توانند دانش‌آموزان بسیار بدی باشند.

رهبران جهان همان اشتباه را با رژیم ایران تکرار می‌کنند. غرب با مماشات رژیم ایران فقط سالها و سالها رنج بیشتر برای ایرانیان بی‌گناه را طولانی‌تر می‌کند. زمانی که غرب در حال مماشات با رژیم ایران است دست آنها آغشته به خون است زیرا مماشات باعث طولانی شدن رنج مردم ایران از جمله زنان و کودکان می‌شود. من می‌گویم چه ظالمانه، چه نابخردانه، چه احمقانه، چه کوته فکری، اجازه دهید به بلژیک اشاره کنم.

بلژیک به‌عنوان یکی از اعضای مؤسس اتحادیه اروپا، به همان ارزشهای اتحادیه اروپا خیانت می‌کند. من می‌گویم اقدام بلژیک در آزادسازی اسدی در واقع یک عمل خائنانه است علیه اتحادیه اروپا. به‌عنوان یک شهروند مفتخر از مالت که یکی از اعضای اتحادیه اروپا است، من به‌وضوح و با صدای بلند به بلژیک می گویم. نه به نام من نه به نام ما.

بمبگذاری شکست‌خورده رژیم ایران در کنفرانس ویلپنت فرانسه در سال۲۰۱۸ هنوز در ذهن ما باقی مانده است و برای کسانی از شما مثل خودم، می‌دانم که بسیاری از شما که در اینجا حضور دارید، یک موضوع شخصی نیز هست. به همین دلیل است که امروز احساس می‌کنیم که از سوی دولت بلژیک مورد خیانت واقع شده‌ایم، با تصمیم آن برای مماشات با رژیم ایران با آزادی اسدی، تروریست محکوم شده در این حمله تروریستی خنثی شده،

همان‌طور که می‌دانید، در یک تحول دیگر اخیراً در سوئد یک مسئول سابق زندان رژیم ایران به‌تازگی به حبس ابد محکوم شد در رابطه با کشتار ۱۳۶۷ و باید بگویم می‌دانم، و وقتی از موزه بازدید می‌کنید، می‌دانید، در آن کشتار ۱۳۶۷ بیش از ۳۰۰۰۰ زندانی سیاسی اعدام شدند.

بنابراین،من به‌طور رسمی میتوانم بگویم. منظورم رئیسی است. رئیسی یک جنایتکار جنگی است، یکی از قضاتی بود که آن افراد بی‌گناه را به اعدام محکوم می‌کرد به‌رغم این‌که می‌دانست آنها بی‌گناه هستند. بنابراین می‌گویم جای رئیسی در کاخ ریاست‌جمهوری نیست، بلکه به جرم جنایت علیه بشریت، جای او در زندان و پوسیدن در آن است.

به همین دلیل است که ما قویاً خواستار یک تحقیق مستقل درباره قتل‌عام ۱۳۶۷ هستیم و از آن حمایت می‌کنیم. جنایتکارانی مانند رئیسی باید تاوان جنایات خود را پس بدهند. این یک انتقام گیری نیست، بلکه عدالت است.

یاد جمله‌ای معروف از نلسون ماندلا افتادم و بازگو می‌کنم، من درک کردم که شجاعت فقدان ترس نیست، بلکه تلاش برای غلبه بر ترس است. شجاع کسی نیست که احساس‌ ترس نداشته باشد، بلکه کسی است که بر آن ترس غلبه کند. و باید بگویم که یک‌سو قصد در سال۲۰۱۸ خنثی شد و این بار در ۲۰۲۲ نیز دوباره خنثی شد.

چرا؟ چون شما اینجا هستید خانم رجوی به‌رغم تهدیدی که وجود داشت، شما سخنرانی‌تان را ایراد کردید و دوباره صحبت خواهید کرد. خانم رجوی، بسیاری از ما با وجود تهدید در این باره صحبت کرده‌ایم. بسیاری از سخنرانان گفتند که هیچ تهدید تروریستی هرگز ما را متوقف نخواهد کرد. مصمم هستیم و برمی گردیم و برمی گردیم و برمی گردیم. تا زمانی که رژیم ایران سرنگون شود.

من به رژیم ایران یادآوری می‌کنم، شما می‌توانید یک نفر را بکشید، می‌توانید هزاران نفر را بکشید، اما هرگز نمی‌توانید آرزوی یک رژیم آزاد و دمکراتیک در ایران را بکشید.

باید نتیجه بگیریم که ما افتخار می‌کنیم برای حمایت از قیام‌های گسترده در ایران، نباید خجالت بکشیم که از قیام‌های مردم در ایران حمایت می‌کنیم زیرا همان‌طور که ویکتور هوگو، شاعر معروف فرانسوی گفت: وقتی دیکتاتوری یک واقعیت است، انقلاب تبدیل به حق می‌شود. وقتی دیکتاتوری یک واقعیت است، انقلاب تبدیل به حق می‌شود.

رژیم ایران منزوی‌تر، ضعیف‌تر می‌شود و هم‌چنان به یک نخ آویزان است. در این میان، شورای ملی مقاومت ایران، تحت رهبری توانمند خانم رجوی، تنها جایگزین پایدار و قابل اعتماد برای یک ایران آزاد و دمکراتیک است. با تشکر از خانم رجوی و شورای ملی مقاومت ایران به‌خاطر همه اقداماتی که برای مردم ایران انجام می‌دهید.

به برادران و خواهران عزیزم در ایران می‌گویم پایان رژیم ایران به‌سرعت نزدیک می‌شود، پیروزی شما اکنون قریب‌الوقوع است. خداوند به همه شما برکت بدهد. خداوند به مردم ایران برکت بدهد. خداوند به ایران آزاد و دمکراتیک برکت بدهد. خداحافظ.

 

مطالب مرتبط

سخنرانی دکتر روزا منگا در اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

گردهمایی جهانی ایران آزاد-گزیدهٔ شماری از سخنرانیها و پیامها از ۵قارهٔ جهان