سخنرانی حاتم السر علی در اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

حاتم السر علی ـ  وزیر دولت سودان

ما اکنون در برابر یک سمبل و بانویی قرار داریم که نه آهنین بلکه قوی‌تر از آهن است. او ”بانوی پولادین“ مریم رجوی است. بانویی که قوی‌ترین جنبش مقاومت را رهبری می‌کند.

حداقل شما که با من هم‌نسل هستید، یعنی افراد مسن، به یاد می‌آورید که خانم مارگارت تاچر نخست‌وزیر انگلستان ملقب بود به «زن آهنین» یا «بانوی آهنین» و منبع نیرویش این بود که او مبارزه سیاسی و پارلمانی می‌کرد.

ما اکنون در برابر یک سمبل و یک بانویی قرار داریم که نه آهنین بلکه قوی‌تر از آهن است؛ او «بانوی پولادین» بانوی مبارز مریم رجوی است.

ما در برابر یک الگو قرار داریم که باید دنیا از آن حمایت و پشتیبانی کند. بانویی که قوی‌ترین جنبش مقاومت را رهبری می‌کند، نه در پارلمان و نه در حکومت و نه در خانه شماره۱۰ در خیابان داونینگ (نخست‌وزیری انگلستان)، بلکه در تظاهراتها و حرکتهای اعتراضی و در عمل مبارزاتی و نظامی و فعالیت دیپلماتیک و تبلیغاتی، برای رسیدن به آزادی و دموکراسی و صلح و ثبات. از این‌رو بر همه ما واجب است که موضع حمایت‌کننده و پشتیبانی‌کننده و تأیید‌کننده داشته باشیم در قبال جنبش مقاومت ایران که توسط بانوی مبارز مریم رجوی رهبری می‌شود.

ما دعوت را پذیرفتیم. اینجانب که در حال صحبت هستم از آفریقا آمده‌ام، از کشور عربی آفریقایی سودان.

از این‌رو ما حامل درودهای مردم‌مان هستیم، مردم دنیا، که همه آنها درود می‌فرستند به بانوی مبارز مریم رجوی و مبارزان جنبش مقاومت، و آنها را تأیید می‌کنند و حمایت می‌کنند و تبریک می‌گویند و محترم می‌شمارند و تقدیر می‌کنند مبارزات شجاعانه‌تان و مواضع شجاعانه‌تان در برابر رژیم آخوندی را تا این‌که ایران تبدیل به ایرانی صلح‌جو و با ثبات و آزاد و دمکراتیک بشود و رژیم آخوندی برای همیشه سرنگون شود و امنیت و ثبات به منطقه و جهان بازگردد و این انشاءالله بسیار زود محقق خواهد شد. ما رخدادهای تغییر که در کل دنیا در جریان است را ملاحظه و پیگیری می‌کنیم. در شأن و توانایی جوانان مقاومت ایران است که این تغییر و آزادی و دموکراسی را محقق کنند؛ امری که بابت آن بهای هنگفتی دادند با خون و جان و شهیدان که ما دیروز آن فداکاریها را دیدیم در موزه تاریخی مقاومت که بیان‌کنندهٴ حقیقت درد و رنجی است که بر آنها روا شده است. می‌بایست جهان آزاد در کنار آنها بایستد

از این‌رو ما از اینجا اکنون اعلام می‌کنیم که ما همبستگی می‌کنیم و فرامی‌خوانیم به یک کارزار قدرتمند در همبستگی با مقاومت ایران به رهبری خانم مریم رجوی به‌عنوان آلترناتیو دمکراتیک حقیقی که صلح و دموکراسی و عدالت و امنیت و ثبات را محقق می‌کند. با تشکر بسیار و درود بر شما.

 

مطالب مرتبط

سخنرانی دکتر روزا منگا در اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

موقعیت آلترناتیو؛ گواهی جهانی