دیدبان ناظر بر فعالیتهای سازمان ملل ـ خمینی به‌کشتن سلمان رشدی فراخوان داد و خامنه‌ای هم تایید کرد ـ دریک نگاه

در دومین روز نمایشگاه در برابر کنگره آمریکا در سالگرد قتل‌عام۶۷ که در آن اسناد نقش رئیسی جلاد در قتل‌عام  ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال۶۷ و کشتار ۱۵۰۰تن از قیام‌کنندگان آبان۹۸ ارائه شده و به محاکمه رئیسی جلاد فراخوان داده شده، رودی گورسین مدیر اجرایی مرکز فرصتهای برابر در واشنگتن سخنرانی کرد. 

وی از جمله گفت:

باعث افتخار من است که اینجا هستم و در این نمایشگاه یادبود شهدای آزادی در مقابل ساختمان کنگره شرکت می‌کنم. هم‌چنین می‌خواهم از خانم رجوی به‌خاطر رهبری ایشان، هم در مبارزه علیه رژیم تروریست ایران، و هم در تلاش برای ترویج دمکراسی و آزادی برای مردم ایران تشکر کنم.

آسوشیتدپرس در گزارشی از نمایشگاه در برابر کنگره آمریکا نوشت: شیلا جکسون لی نماینده کنگره آمریکا گلبرگ های گل رز را

بر روی عکس قربانیان قتل‌عام هزاران زندانی سیاسی ایران در سال۱۳۶۷ و هم‌چنین معترضانی که در سال۱۳۹۸ به‌قتل رسیدند می‌ریزد.

آسوشیتدپرس افزود: ایرانیان این نمایشگاه عکس را برای گرامی‌داشت قربانیان قتل‌عام برگزار کردند و از آمریکا خواستند به ابراهیم رئیسی برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل ویزا ندهد.

کمیسیون کار شورای ملی مقاومت ایران طی اطلاعیه‌یی اعلام کرد بهره‌کشی وحشیانه و ضدانسانی از کارگران پتروشیمی در جنوب کشور به‌ویژه عسلویه را که در گرمای بعضاً بالای ۵۰ درجه، با کمترین امکانات رفاهی برای ساعات طولانی مجبور به کار هستند، قویاً محکوم می‌کند.

مقاومت ایران سازمان بین‌المللی کار و سندیکاها و اتحادیه‌های کارگری را به حمایت از خواستهای کارگران ایران و محکوم کردن قوانین و سیاستهای ضدکارگری رژیم آخوندی که در تعارض کامل با استانداردهای بین‌المللی است فرامی‌خواند.

سازمان غیردولتی دیدبان ناظر بر فعالیت‌های سازمان ملل: خمینی به‌کشتن سلمان رشدی  فراخوان داد و خامنه‌ای هم تأیید کرد. ما از سازمان ملل می‌خواهیم این رژیم قاتل را مورد بازخواست قرار دهد.

اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات وین: رژیم ایران هنوز موضع خود در قبال متن نهایی را مشخص نکرده است.

یک کارشناسی حکومتی: حمله به سلمان رشدی، به‌کارگزاران و لابی‌های جریان ضدبرجام در کنگره مجال می‌دهد این موضوع را بهانه‌یی برای ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌های جدید و ایجاد موانع حقوقی جدید در اجرای برجام نمایند.

کارشناس حکومتی: مخالفان برجام مجال پیدا می‌کنند که سفر رئیسی به نیویورک را تحت‌الشعاع ماجرای سلمان رشدی قرار داده و مقدمات شکست سفر یا شاید حتی عدم صدور ویزا را فراهم آورند.

عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع: بررسی دور جدید مذاکرات اتمی در جلسه این کمیسیون برگزار شد. باید مذاکرات منجر به رفع تحریم‌ها شود و انتفاع اقتصادی به نظام برسد.

فدامالکی عضو کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع: هنوز متن کامل پیش‌نویس توافق منتشر نشده و تنها مفادی از آن در اختیار اعضای کمیسیون قرار دارد.

اعتراف تقوی عضو مجلس رژیم در مورد یک اختلاس کلان: ۲۰نفر با معاملات صوری طی ۲۴ساعت قیمت مسکن را جهشی بالا بردند. وی افزود: امروز مسکن تمام درآمد خانواده‌ها را می‌بلعد و کمر مردم را خم کرده است.

پاسدار هادیانفر، سرکرده راهور نیروی انتظامی اذعان کرد: در سال۸۳، ۵هزار و ۲۰۰نقطه حادثه‌خیز وجود داشته که طی ۱۵سال حتی یکی اصلاح نشده است. افراد در این نقاط هر روز کشته می‌شوند.

روزنامه حکومتی جهان صنعت: در سال ۵۷ حدود ۲۰ درصد از مردم زیر خط فقر قرار داشتند این آمار اکنون به۶۰درصد رسیده است.

ساعت ۸ و ۱دقیقه زمین‌لرزه‌یی به قدرت ۴ و ۴ دهم ریشتر هجدک در شهرستان راور در استان کرمان را لرزاند.

کارکنان شرکت مخابرات در ارومیه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

غارت شدن صندوق امیرالمومنین در رستمکلا در مازندران در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده حقوقی خود اقدام به بستن جاده بهشهر کردند.

قطعی آب در شهرکرد و ۶۵ روستای استان چهارمحال و بختیاری برای هفتمین روز ادامه دارد. مردم برای تهیه آب از تانکرها با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستند.

حسن‌پور بیگلری عضو مجلس ارتجاع درباره گرانی و مذاکرات برجام اعتراف کرد:

امینی عضو مجلس ارتجاع :

مردم بیش از حد ناراضی هستند دیگر مردم توان تحمل این همه گرانی‌ها را ندارندمردم بیش از حد گلایه‌مند هستند که رئیس‌جمهور نمی‌تواند جامعه را اداره کند.

در یک آتش‌سوزی در کلیسایی در قاهره، متعلق به مسیحیان قبطی، دست‌کم ۴۱تن جان باختند و ۴۵تن نیز مجروح شدند.

 

مطالب مرتبط

خبرگزاری فرانسه ـ در نمایشگاه واشینگتن ایرانیان خواستار منع صدور ویزا برای رئیسی شدند

واشنگتن - سومین روز از نمایشگاه سالگرد قتل‌عام ۶۷، به حکم خمینی، دجال ضدبشر