شلیک خامنه‌ای به‌پای‌خود ـ روی خط ایران

روی خط ایران ـ شلیک خامنه‌ای به‌پای‌خود ـ ۲۲مرداد۱۴۰۱

روز ۱۹ مرداد ۱۴۰۱، تلویزیون دادگستری آمریکا طرح تروریستی رژیم آخوندی برای ترور جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا را افشا کرد. شهرام پورصافی پاسداری دستگیرشده‌ای است که طبق اظهارات نماینده‌ی دادگستری آمریکا با هزینه کردن ۳۰۰هزار دلار در تلاش بوده تا این توطئه‌ی تروریستی را به انجام برساند. 

در این برنامه‌ی تلویزیونی لاریسا ناپ، دستیار مدیر اجرایی اف‌بی‌آی در بخش امنیت ملی آمریکا گفت: «رژیم ایران تاریخچه‌ای از ترور افراد در خاک آمریکا داشته که یک تهدید خطرناک است»
این موضوع واکنش‌های وسیعی را به دنبال داشت.

خبرگزاری ای‌بی‌سی در توییتی علت چنین توطئه‌ای را تلافی هلاکت قاسم سلیمانی در زمان ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ عنوان کرده.

خبرگزاری‌ آسوشیتدپرس دراین‌باره نوشت: «وزارت دادگستری روز چهارشنبه گفت، یک عامل رژیم ایران در توطئه قتل جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق ایالات‌متحده در انتقام احتمالی برای حمله هوایی ایالات‌متحده که منجر به کشته شدن قاسم سلیمانی شد، با پیشنهاد ۳۰۰,۰۰۰ دلاری برای "از بین بردن" مقام دولت ترامپ، متهم شده است»

شخصیت‌های سیاسی، خبرگزاری‌ها و سایت‌های معتبر دنیا هم افشای این توطئه‌ی سپاه پاسداران رژیم آخوندی را منتشر کردند 

سخنگوی  وزارت خارجه‌ی رژیم در واکنش به دستگیری یک پاسدار حین پیشبرد توطئه‌ی تروریستی گفت: «مقامات قضائی آمریکا در تداوم اتهام زنی‌های بی‌پایان این کشور علیه جمهوری اسلامی، در یک داستان‌سرائی جدید، اتهاماتی را بدون ارائه مدارک معتبر و مستندات لازم مطرح نموده‌اند»

رژیم در مورد دستگیری دیپلمات بمب‌گذار اسدالله اسدی و دژخیم حمید نوری هم مدعی شد قضائیه‌ی سوئد و بلژیک و آلمان و فرانسه هم داستان‌سرایی می‌کنند و بی‌دلیل شهروندان بی‌گناه و دیپلمات‌های رژیم را دستگیر کرده‌اند. ادعای مسخره‌ای که تنها وحشت رژیم آخوندی از پیامدهای چنین اعمال تروریستی را برملا می‌کند. زیرا این موضوع ضربه‌ای به شرایط شکننده‌ی کنونی روابط خارجی رژیم آخوندی و مذاکرات برجام است و حکومت آخوندی باید بهای آن‌را چند برابر بپردازد. 

مطالب مرتبط

کارنامه‌ی یک‌ساله‌ی آخوند رئیسی ـ روی خط ایران

اطلاعیه وزارت دادگستری آمریکا درباره طرح ترور جان بولتون