مقاومت ایران حمله به سلمان رشدی در نیویورک، طبق فتوای خمینی و خامنه‌ای را قویاً محکوم می‌کند

مقاومت ایران حمله به سلمان رشدی در نیویورک، طبق فتوای خمینی و خامنه‌ای را قویاً محکوم می‌کند ـ ۲۲مرداد۱۴۰۱

مقاومت ایران حمله به سلمان رشدی که در نیویورک طبق فتوای خمینی در سال۱۳۶۷ صورت گرفته است را قویاً محکوم می‌کند. خامنه‌ای و دیگر سردمداران رژیم آخوندی در ۳۴سال گذشته مستمراً بر ضرورت اجرای این فتوای ضداسلامی تأکید کرده‌اند.

خامنه‌ای در ۲۵بهمن ۱۳۷۱ گفت: «امام تیری را به‌طرف این مرد فاجر و هتاک پرتاب کرد. این تیر از چله کمان خارج شده و هدف‌گیری هم دقیق بوده، دیر یا زود این تیر به هدف خواهد رسید. بلاشک باید این حکم اجرا شود و اجرا هم خواهد شد». او در ۳۰مهر ۱۳۹۴ در پاسخ به این سؤال که «آیا فتوای ارتداد سلمان رشدی مرتد و کذّاب برقرار است یا خیر؟ تکلیف مسلمانان در این شرایط چیست؟ ”پاسخ داد: «حکم همان است که امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) فرمودند» (خبرگزاری حکومتی میزان).

روز ۶مهر ۱۳۷۷ محمود محمدی سخنگوی وزارت‌خارجه خاتمی و سفیر بعدی این رژیم در انگلستان گفت: «غیرقابل تغییر بودن حکم حضرت امام (در مورد سلمان رشدی) یک واقعیت است». ۹مهر همان سال سازمان تبلیغات اسلامی، یکی از ارگانهای اصلی صدور تروریسم و بنیادگرایی رژیم، اعلام کرد: «این فتوا و حکم تاریخی از موضع حکومت صادر شده و بدین ترتیب یک حکم حکومتی است» و تا وقتی حکومت آخوندی «در ایران بر سرکار است فتوا قابل اجرا خواهد بود».

حسن صانعی، نماینده خامنه‌ای و سرپرست بنیاد ۱۵خرداد جایزه اعدام سلمان رشدی را مبلغ ۵۰۰هزار دلار دیگر افزایش داد و به سه میلیون و سیصد هزار دلار رساند» (خبرگزاری حکومتی ایسنا ۲۵شهریور ۱۳۹۲).

۲۵بهمن ۱۳۹۲ آخوند احمد خاتمی، از اعضای مجلس خبرگان رژیم و از نزدیکان خامنه‌ای، در نمایش جمعه تهران فتوای ارتداد رشدی را یک «فتوای تاریخی» خواند و گفت: «این فتوا در میان مسلمانان تازگی خود را حفظ کرده است و مسلمانان مؤمن به‌دنبال فرصتی هستند تا حکم حضرت امام را اجرا کنند».

قاآنی سرکرده نیروی قدس در ۱۱دی ۱۳۹۹ در مجلس رژیم گفت: عوامل آمریکایی باید «سبک زندگی مخفی سلمان رشدی را یاد بگیرند؛ چرا که جمهوری اسلامی انتقام سلیمانی را خواهد گرفت» (همشهری ۱۱دی). وی متعاقباً در توئیتی رئیس‌جمهور، وزیر دفاع و وزیر خارجه آمریکا را تهدید به انتقام کرد و هشدار داد که «سبک زندگی مخفی سلمان رشدی را یاد بگیرند» (تلویزیون رژیم ۱۲دی).

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۱ مرداد ۱۴۰۱ (۱۲ اوت۲۰۲۲)

 

مطالب مرتبط

طرح موضوع حمله تروریستی به ناشر نروژی رمان سلمان رشدی از جانب مقامات نروژ در دیدار با باقری

نیویورک پست: مظنون حمله به سلمان رشدی از طرفداران رژیم ایران و سپاه پاسداران است