جان باختگان کرونا به بالاترین رقم در ۵ماه گذشته رسید

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت: جان باختگان کرونا به بالاترین رقم در ۵ماه گذشته رسید ـ ۲۰مرداد۱۴۰۱ 

  • عضو مجلس رژیم: ستاد کرونا تصمیمات جدی در محرم برای رعایت پروتکلها نگرفت. مردم اعتماد به واکسیناسیون را از دست داده‌اند
  • سخنگوی ستاد حکومتی کرونا: هفته به هفته مراجعان سرپایی، بستریها و فوتی‌ها افزایش می یابند و نقشه کشور بیشتر به قرمز و نارنجی است
  • معاون وزارت بهداشت رژیم: تا ۲هفته دیگر کرونا رشد افزایشی را طی می‌کند
  • دانشگاه پزشکی تبریز: روند ابتلا به کرونا صعودی است. در ۲۴ساعت گذشته ۱۳۰بیمار جدید بستری شدند و شمار بستریها به ۴۱۷ رسید
  • دانشگاه پزشکی گلستان: روند صعودی بستریهای ادامه دارد. ۳۲۴بیمار بستری و ۲۴بیمار با دستگاه ونتیلاتور نفس می‌کشند

وزارت بهداشت رژیم شمار جان‌باختگان کرونا در روزهای ۱۹ و ۲۰مرداد ۹۰ و ۸۴نفر اعلام کرد که بالاترین آمار در ۵ماه گذشته می‌باشد. امروز صباغیان نماینده مجلس ارتجاع گفت: ستاد کرونا «در ایام ماه محرم دیدیم که تصمیمات جدی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی» نگرفت، «خیلی از مردم اعتماد خود را به بحث واکسیناسیون از دست داده‌اند. باید از نو مبنای جدیدی در ستاد کرونا در پیش گرفته شود» (ایسنا ۲۰مرداد ۱۴۰۱).

عباس شیراوژن سخنگوی ستاد کرونا، نسبت به افزایش مراجعات بیماران سرپایی کرونا و بستریها گفت: «در حال حاضر هفته به هفته هم در تعداد مراجعین سرپایی و هم بیماران بستری و اخیراً فوتی‌ها شاهد افزایش هستیم. تعداد شهرهای قرمز به حد بالایی رسیده و نقشه کشور بیشتر به رنگ قرمز و نارنجی در آمده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۰مرداد ۱۴۰۱).

فرهادی معاون وزارت بهداشت رژیم گفت: «با توجه به پیشتازی سویه جدید امیکرون BN۵ در کشور و تبدیل شدن به سویه غالب تا ۲ هفته دیگر کرونا رشد افزایشی را طی می‌کند» (ایران آنلاین ۲۰ مرداد۱۴۰۱).

در آذربایجان شرقی، معاون دانشگاه پزشکی تبریز با اشاره به روند صعودی ابتلا به کرونا گفت: در ۲۴ساعت گذشته ۱۳۰ کرونایی جدید در استان بستری شدند و شمار بستریها به ۴۱۷نفر رسید که نسبت به هفته قبل افزایش یافته است. (ایرنا۲۰ مرداد۱۴۰۱).

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۹ بیمار جدید در فارس بستری شدند که این نشان از افزایش روزانه ابتلا و مرگ و میر دارد. هم اکنون نیز ۵۰۱ بیمار بستری هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۰مرداد ۱۴۰۱).

در گلستان، دانشگاه پزشکی اعلام کرد: روند صعودی بستریهای کرونایی در گلستان ادامه دارد. هم‌اکنون ۳۲۴بیمار بستری و ۲۴بیمار با کمک دستگاه ونتیلاتور نفس می‌کشند. طبق آخرین گزارش وزارت بهداشت ۹شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار دارند (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۰مرداد ۱۴۰۱). 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰ مرداد ۱۴۰۱

 

مطالب مرتبط

کرونا، مسیر معکوس با جهان چرا؟ ـ تیک تاک

خامنه‌ای جایزه حقوق‌بشر را به چه کسی می‌دهد؟

 

لطفا به اشتراک بگذارید: