رسوایی سفرهای آخوند رئیسی ـ روی خط ایران

روی خط ایران ـ رسوایی سفرهای آخوند رئیسی ـ ۱۹مرداد۱۴۰۱

روز ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ سخنگوی دولت آخوند رئیسی اعلام کرد که رئیسی برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر می‌کند. می‌خوایم موضوع سفرهای خارجی آخوند رئیسی  در یکسال گذشته‌ رو بررسی کنیم که چه بیلانی داشته؟ و این‌که نگاهی به این سفرها چه تصویری ارایه می‌ده؟ 

آخوند رئیسی ۲ سفر خارجی داشت که یکی به تاجیکستان بود که بالاخره اونجا یک مدرک دکترای افتخاری گرفت و کل دستاورد سفرش همین بود. چون اول مدعی شدن که عضو پیمان شانگهای شدن بعد معلوم شد این حرف دروغ بوده. 

یک سفر هم به روسیه داشت که بیشتر تحقیر آخوند رئیسی بود، تصاویر او ملاقات پشت میز چند متری با پوتین بود که در استقبال و دیدار و قرارداد چیزی جز مفتضح شدن رئیسی نبود و برخی کارشناسای حکومتی اون رو ننگ بی‌سابقه توصیف کردن.
این بیلان سفرهای خارجی آخوند رئیسی بود، اما ۲ سفر اعلام شده هم داشت که انجام نداد. 

آخوند رئیسی سال گذشته اعلام کرد که برای سخنرانی سالانه در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر می‌کند. مقاومت ایران تلاش رئیسی برای سفر به نیویورک و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل رو به یک رسوایی جهانی برای رژیم تبدیل کرد. 

در کشورهای اروپایی و کانداد و آمریکا آکسیون و تظاهرات علیه آخوند رئیسی و جنایت‌هاش برگزار شد. 
یک فعالیت دیگه نامه‌ی بیش از ۴۰۰ متخصص ایرانی مقیم آمریکا به جو بایدن بود که خواستار محاکمه‌ی آخوند رئیسی و ممانعت از سفر آخوند رئیسی به این کشور شدن 
مجوعه فعالیت‌ها و تظاهرات مقاومت ایران و کارزار جهانی افشای جنایت‌های آخوند رئیسی اون رو با شکست مواجه کرد.

سفر بعدی آخوند رئیسی برای گلاسکو و شرکت در اجلاس جهانی آب‌وهوا طراحی شده بود مقاومت ایران در ۲۲ شهر در ۱۴ کشور جهان تظاهرات برگزار کرد. 

خانواده‌های شهدای مقاومت ایران به قضائیه‌ی استکاتلند شکایت کردن و خواستار دستگیری و محاکمه‌ی آخوند رئیسی شدن 

مقاومت ایران یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد که در اون آقایان استرون استیونسون ... طاهر بومدرا ... و حسین عابدینی معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت در انگلستان شرکت داشتن. نتیجه‌ی فعالیت‌های مقاومت ایران این بود که رئیسی دروحشت از عواقب سفر به گلاسکو به‌صورت مفتضحانه‌ای از این سفر هم منصرف شد. 

طی سال ۱‍۴۰۰ مقاومت ایران در تمامی روزهای برگزاری دادگاه محاکمه‌ی دژخیم حمید نوری آکسیون اعتراضی برگزار کرد و در اون خواستار محاکمه‌ی رئیسی جلاد به‌خاطر جنایت در قتل‌عام ۶۷ و جنایت‌هاش در ۴ دهه‌ی گذشته شد. 

افشاگری‌های مقاومت در رابطه با جنایت‌های رئیسی در قتل‌عام تابستان۶۷ توجه زیادی رو به پرونده‌ی نقض حقوق بشر رئیسی جنایتکار جلب کرد. آخوند رئیسی با عبارت‌هایی مثل قصاب تهران، رئیس‌جمهور قتل‌عام و توصیفاتی از این دست در رسانه‌های جهان معرفی شد. 

الان رئیسی اعلام کرده که می‌خواد برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک بره، باید به رئیسی گفت: این گوی این میدان. پیش روی رئیسی ۲ انتخاب وجود دارد، سفر به نیویورک یا انصراف از رفتن به این سفر، در هر صورت چیزی جز یک بی‌آبرویی بیشتر در انتظار اون و حکومت آخوندی نیست، 

کارزار مخالفت با ورود رئیسی جلاد ۶۷ به آمریکا برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی ملل متحد از سوی یاران شورشگر و هم‌وطنان آزاده این روزها جریان دارد که با هشتگ ” #NoVisa4Raisi “ یعنی به‌رئیسی ویزا ندهید در رسانه‌های اجتماعی منتشرشده. کافیه این هشتگ رو سرچ بزنید تا انبوهی موضع‌گیری‌های شخصیت‌های جهانی علیه آخوند رئیسی رو ببنید.
در آمریکا هم اعتراض به این سفر احتمالی در حال شدت گرفته. 

سناتور مارکو روبیو، و سناتور تام کاتن و همکارانشان با ارسال نامه‌ای به جو بایدن رئیس جمهور  آمریکا از اون خواستن درخواست ویزا برای رئیسی جهت سفر به اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک رو رد کند.  

الان پیش روی رئیسی ۲ راه وجود دارد، به نیویورک سفر کند یا منصرف بشه، در هر صورت مقاومت ایران این موضوع رو به کارزاری تبدیل کرده که هرچه بیشتر پیش بره حکومت آخوندی بیشتر ضرر می‌کند. باید به رئیسی گفت: این گوی این میدان اگه جرأت داری به نیویورک سفر کن.

مطالب مرتبط

حمایت ۴۵ برنده‌ی جایزه‌ی نوبل از مقاومت ایران ـ روی خط ایران

سفر رئیسی به نیویورک از دید رسانه‌های بین‌المللی