کشته شدن کارشناسان ایرانی در یمن ـ روی خط ایران

روی خط ایران ـ کشته شدن کارشناسان ایرانی در یمن ـ ۱۸مرداد۱۴۰۱

تاکتیک جدید رژیم در این سالیان اخیر ساخت کارخانه‌‌های موشک‌سازی و پهپاد برای نیروهای مزدورش در منطقه شده است.

مجید حریری ـ کارشناس امور ایران: قطعات پهباد به شیوه‌های مختلفی ارسال شده است. با جاسازی در کانتینرها، از طریق راههای زمینی یا از دریا توسط قایقهای سپاه پاسداران به یمن و جاهای دیگری فرستاده شده است.

یک کارخانه مونتاژ موشک در شرق صنعا که متعلق به حوثی‌های مزدور رژیم بود روز ۱۷ مرداد منفجر شد، و ۶ تن از نیروهای سپاه‌ پاسداران و حزب‌الشیطان لبنان کشته شدند.
این کارخامه مونتاژ موشک و یک انبار مهمات که همزمان با آن منفجر شد، در پایگاه الحفا واقع در شرق صنعا بود.
سپاه پاسداران در این کارخانه موشک‌های بالستیک مونتاژ می‌کرد.
خبرگزاری یمنی «خبر» هم اعلام کرد این انفجارها ناشی از پرتاب ناموفق موشک از پایگاه الحفا واقع در جنوب صنعا توسط شبه‌نظامیان حوثی وابسته‌ به ایران بوده است.

حوثی‌ها پس از این حادثه اطراف پایگاه الحفا را کاملا مسدود کردند و همزمان شاهدان از گسیل خودروهای آمبولانس به این پایگاه خبر دادند.
این در حالی است که آتش‌بس در یمن سه‌شنبه گذشته توسط سازمان ملل متحد برای دومین بار تمدید شد.
معمرالاریانی وزیر اطلاعات یمن گفت:‌
«این حادثه ادامه سرازیر شدن تسلیحات ایران به شبه‌نظامیان حوثی، بی‌تفاوتی آنها به جامعه بین‌الملل، انکار تعهداتش، و بهره‌برداری از آتش‌بس تحت حمایت سازمان ملل برای انباشت سلاح‌های قاچاق بیشتر ایران در مناطق مسکونی و استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی را تایید می‌کند». 

در ادامه پیامدهای این دخالت‌های رژیم در کشورهای دیگر، رسانه‌های رژیم خبر از بازگرداندن اجساد ۵تن از سرکردگان به هلاکت رسیده سپاه در خان طومان سوریه دادند. که رئیسی جلاد برای یکی از آنها یعنی سرتیپ پاسدار اسکندری از سرکردگان جنگ ضد میهنی و از مهره های سرکوب مردم استان فارس و مردم سوریه خیلی سوز و گداز کرد 

در حالی که فقر فراگیر در جامعه ایران حاکم شده، گرسنگی، فروش اعضای بدن، فروش نوزاد، کارتن‌خوابی، و انواع و اقسام معضلات در جامعه به شکل حادی گسترش پیدا کرده، خامنه‌ای،با سیاست جنگ‌افروزی در منطقه و سوزاندن سرمایه‌های مردم ایران در این جنگ‌ها، به دنبال حفظ بقای خودش می‌باشد، 

اما اوج‌گیری قیام‌ها با شعارهای: 
 نه غزه نه لبنان   جانم فدای ایران                سوریه را رها کن فکری به حال ما کن
پاسخ آتشینی به سیاست جنایتکارانه خامنه‌ای می‌دهد.

مطالب مرتبط

خسارات گسترده ناشی از سیلاب‌های اخیر و گفته‌های رژیم ـ روی خط ایران

کشته شدن شماری از کارشناسان رژیم و حزب‌الله لبنان در صنعا