مراسم عاشورای حسینی با حضور گسترده مردم در کربلا در حال برگزاری است ـ دریک نگاه

مراسم عاشورای حسینی  با حضور گسترده مردم در کربلا در حال برگزاری است ـ دریک نگاه  ـ ۱۷مرداد۱۴۰۱

یاران شورشگر در تورنتو، یوتوبوری و آرهوس تظاهرات کردند و به‌محاکمه خامنه‌ای و رئیسی جلاد به‌جرم نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت فراخوان دادند.

یاران شورشگر در وین همزمان با مذاکرات اتمی تظاهرات کردند. تظاهر کنندگان گفتند مردم ایران، رژیم آخوندی و بمب اتمی نمی‌خواهندآنها یک جمهوری دمکراتیک می‌خواهند.

سیلاب روز یکشنبه شهرهای لردگان، خان‌میرزا، فارسان، اردل، کوهرنگ و بخش لاران شهرستان شهرکرد را درگیر کرد. این سیل تردد در محورهای ارتباطی

۳شهرستان در چهارمحال و بختیاری را مختل کرد. هم‌چنین بارش‌های سیل‌آسای ۲۳۰ روستای شهرستان لردگان را درگیر کرد. سیل در کوهرنگ موجب مسدود

شدن محور کوهرنگ، شهرکرد شد.

پاسداران جنایکار یک کولبر هموطن کرد را با شلیک گلوله در مناطق مرزی بانه به‌قتل رساندند.

با گذشت حدود ۱۰روز از سیل و رانش زمین در روستای مزداران فیروزکوه که برخی از خانه‌های تا ۱۰۰ جابه‌جا کرده، اهالی این روستا شرایط سختی را سپری می‌کنند.

یوسفیان ملا، عضو سابق مجلس ارتجاع هشدار داد: عکس گرفتن در مناطقی که حادثه در آن اتفاق افتاده است باعث عاصی شدن مردم می‌شود. اعضای مجلس که در حد چکمه پوشیدن آمادگی نداشتند با چه هدفی به مناطق سیل‌زده رفتید، مردم کلاه سرشان نمی‌رود.

وزیر خارجه رژیم در تماس تلفنی با دبیرکل سازمان ملل‌متحد مدعی شد ما برای رسیدن به یک توافق جدی هستیم. البته بستگی دارد به این‌که آمریکا انعطاف لازم را نشان دهد.

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع گفت طرف مقابل در مذاکرات از تحریم‌ها برای تأثیرگذاری استفاده می‌کند و تعداد

شرکت‌های تحریمی را افزایش می‌دهد.

فلاحت‌پیشه، رئیس سابق کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع: نظام از روسیه بازی خورد. اگر آمریکایی‌ها تضمینی به ما ندهند برجام به پایان می‌رسد.

در درگیری شدیدی که در جلسه شورای شهر رژیم در ایذه رخ کرد، دست یکی از آنها شکست. این درگیری در جریان انتخاب هیأت رئیسه رخ داد. فضاحت این نزاع حکومتی به حدی بود که وحوش انتظامی رژیم نیز مجبور به مداخله شدند.

سران رژیم آخوندی بار دیگر به جنگ‌افروزی در فلسطین فراخوان دادند. رئیسی جلاد گفت که اسراییل اعضای جهاد اسلامی را ترور می‌کنند و آنها نیز پاسخ می‌دهند. این روحیه را به برکت کشته‌های جنگ هشت ساله با عراق و جنگ در سوریه است.

پاسدار قالیباف رئیس مجلس ارتجاع نیز طی پیامی ادعا کرد که جبهه رژیم «روز به روز در حال گسترش و هم‌افزایی است و دشمنان بدانند» که «آتش یورش» این جبهه بر سر اسراییل «فرود خواهد آمد».

در ادامه درگیریهای غزه، شمار کشته‌شدگان حملات هوایی اسراییل به غزه به ۴۳تن رسید. آخرین گزارشها حاکی از حصول یک توافق آتش‌بس با میانجیگری مصراست. این آتش‌بس از ساعت۲۳ و ۳۰دقیقه شب گذشته به اجرا گذاشته شد.

عفو بین‌الملل در بیانیه‌یی از «خشم» ناشی از گزارش سه روز پیش این سازمان که اوکراین را متهم کرده بود جان غیرنظامیان را به خطر انداخته است عذرخواهی کرد. رئیس دفتر عفو بین‌الملل در کی‌یف برای ابراز خشم خود از انتشار گزارش یاد شده از مقامش استعفا داد.

تحقیقات علمی تازه که در هلند انجام شده نشان می‌دهد که از هر هشت بیمار مبتلا به کرونا دست کم یک نفر علائم مشخصه این بیماری را برای طولانی‌مدت حفظ می‌کند.

مطالب مرتبط

رویترز با اشاره درخواست امیرعبداللهیان از آمریکا ـ تعداد کمی از آنها انتظار دستیابی به سازش را دارند ـ دریک نگاه

عاشورا فروغ جاودان آزادی

 

 مطالب مرتبط