رویترز با اشاره درخواست امیرعبداللهیان از آمریکا ـ تعداد کمی از آنها انتظار دستیابی به سازش را دارند ـ دریک نگاه

یاران شورشگر در لاهه روز شنبه علیه اعدام و کشتار در ایران تظاهرات کردند ـ دریک نگاه  ـ ۱۶مرداد۱۴۰۱

تظاهر کنندگان به ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر رژیم آخوندی به شورای امنیت و محاکمه خامنه‌ای و رئیسی به جرم نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت فراخوان دادند.

یاران شورشگر در استکهلم تظاهرات کردند و خواستار اخراج تروریستهای رژیم آخوندی از سوئدشدند.

یاران شورشگر در وین همزمان با مذاکرات اتمی با فاشیسم مذهبی تظاهرات کردند و بر ضرورت برچیدن سایتهای اتمی رژیم و توقف غنی‌سازی و فعال کردن ۶ قطعنامه شورای امنیت ملل متحد تأکید کردند.

رویترز با اشاره درخواست امیر عبداللهیان از آمریکا برای پاسخ واقع‌بینانه به پیشنهاد رژیم، نوشت: این پیشنهاد در حالی بیان می‌شود که تعداد کمی از آنها انتظار دستیابی به سازش را دارند.

خبرنگار فارین پالیسی نوشت: توافق سیاسی در مورد تحقیقات پادمان دشوارترین موضوع است و موفقیت مذاکرات وین به آن بستگی دارد. هنوز وضعیت بسیار سیال است.

باس بلدر، نماینده پارلمان اروپا از هلند سیاست مماشات با رژیم آخوندی را مورد حمله قرار داد و گفت: به لطف اتحادیه اروپا، آخوندهای حاکم بر ایران به‌گروگان‌گرفتن باز هم بیشتری ادامه خواهند داد.

جاش گوتمایر نماینده کنگره آمریکا گفت: ما باید تهدید رژیم ایران مجهز به‌سلاح اتمی را برطرف کنیم، در مقابل تروریستها محکم بایستیم و از

ارزشهای آمریکا و متحدانمان محافظت کنیم.

دژخیمان خامنه‌ای دو زندانی را در قم اعدام کردند. یکی از زندانیان روز شنبه ۱۵مرداد اعدام شد.

یکی از زندانیان زندان قم درباره اعدام روزانه در این زندان حتی در ماه محرم توسط دژخیمان خامنه‌ای گفت:

آقا اینجا زندان قمه. بند یک هر روز میبرن یکیو می‌کشن. ماه محرم دارند می‌کشند ده نفر را توی همین ماه آوردند.

روز شنبه ۵تن از کارگران پالایشگاه آبادان به‌دلیل گرمای بالای ۵۰درجه ونبود حداقلهای ایمنی بیهوش شدند که آنها را به بیمارستان منتقل کردند.

جمعی از ساکنان منطقه خماط از توابع شهرستان شوش در اعتراض به قطعی مکرر برق، اقدام به سینه زندی در مقابل اداره برق شوش کردند.

وزارت بهداشت رژیم اعلام کرد: در هفته دوم مرداد ۳۴۱ نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند

معاون شهردار رژیم در تهران گفت: ۹۵ درصد ناوگان اتوبوسرانی تهران از رده خارج است

وزارت بهداشت فلسطین می‌گوید در پی حملات اسراییل علیه گروه جهاد اسلامی دست کم ۲۸نفر در غزه کشته شده‌اند. شش کودک از جمله فرمانده هان گروه جهاد اسلامی خالد منصور و تیسیر الجعبری - در میان کشته‌شدگان هستند. مقام‌های اسراییلی می‌گویند از روز جمعه بیش از ۴۰۰ خمپاره و راکت از سوی فلسطین به اسراییل شلیک شده است و این کشور نیز در واکنش به "تهدید فوری" از سوی جهاد اسلامی، دست به مقابله به مثل زده است.

 

مطالب مرتبط


لاهه ـ تظاهرات یاران شورشگر علیه اعدام و کشتار در ایران


اعدام دو زندانی در زندان مرکزی قم