علت شکست یک‌دست سازی خامنه‌ای در راس حاکمیت چیست؟ ـ روی خط ایران

روی خط ایران ـ علت شکست یک‌دست سازی خامنه‌ای در راس حاکمیت چیست؟ ـ ۱۵مرداد۱۴۰۱

گفتگو با محسن نادی

آخوند رئیسی روز ۱۳مرداد در دیدار با اعضای مجلس ارتجاع از استانهای سیل زده گفت: ما در این دوره تصمیم جدی مان است که گرفتار حاشیه نشویم این چیزی ست که کشور و آقا را رنج داده هر چی شد به جان میخریم هر چی حرف نادرست هم بود میخریم ولی قطعا خواهید دید که ما این قضایا را به هیچ تریبونی نخواهیم کشاند ما این قضیه را حسرتش را به دل کسانی که بدخواه هستند نسبت به این دولت و این مجلس و این اوضاع و احوال خواهیم گذاشت که اینها احساس کنند که ما در مقابل همدیگه قرار گرفتیم.

با فرا رسیدن ۱۲مرداد ۱۴۰۱، یک‌سال از عمر دولت جوان حزب‌اللهی گذشت. خامنه‌ای در روزهایی که سیاست انقباض نظامش را پیش می‌برد تا رئیسی را از نمایش انتخابات بیرون بکشد، چنین گمانه‌ای را القا می‌کرد که گویا رئیسی حلال مشکلات نظامش خواهد بود.

دلیل بیرون کشیدن او از فضاحت‌بارترین نمایش انتخابات چیزی نبود جز شهرت منفی و نقش تاریکش در کشتار تابستان ۶۷. خامنه‌ای با این چوب زیربغل می‌خواست هم رژیمش را آب‌بندی کند، هم در برابر مقاومت ایران و کانون‌های شورشی خط ببندد و هم به سرکوب سلسله قیام‌ها در دوران سرنگونی بپردازد. در یک‌کلام می‌خواست با رئیسی حکومتش را از خطر سرنگونی نجات دهد.

مطالب مرتبط

دروغ‌های رسوای آخوند رئیسی ـ روی خط ایران

شکست رئیسی آن روی سکهٔ شکست خامنه‌ای